Вступна кампанія — 2021: юристи знову попереду серед гуманітарних спеціальностей - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Вступна кампанія — 2021: юристи знову попереду серед гуманітарних спеціальностей

Дата публікації:

Щороку в один і той самий день, в одну й ту саму годину всі дорослі юристи цікавляться одним і тим самим питанням: як там у дітей — майбутніх юристів зі вступом на навчання в ЗВО. Й це питання витісняє на цей день інші, здавалося б важливіші для країни справи: про президентське відрядження до США, про «Кримську платформу», про «Північний потік-2», про з’ясування питання, хто ми є тощо.

Так, ми розуміємо державну важливість цих питань і пов’язаних з ними справ. Але ментально практично всіх юристів у цей день цікавить лише одне: чи дійсно моє чадо здало документи до майбутньої Аlma mater. Життєвий досвід та філософія батьків подумки робить з ними одну й ту ж справу: нехай дитя поступить, а там хоч трава не рости, якось воно буде.

Читайте також: Вступна кампанія 2021: відеороз’яснення від МОН

Цього року в «юристи пішла» чимала кількість випускників. Рейтингові списки абітурієнтів у всіх навчальних закладах України публікуватимуться на численних сайтах. Це робиться з метою забезпечення відкритості та прозорості при проведенні прийому до ЗВО та інформування абітурієнтів, їх батьків, освітніх експертів та інших зацікавлених осіб про перебіг вступної кампанії. Тут публікуються дані за кожною спеціальністю окремо в період, коли відбувається подання заяв про вступ до закладів вищої освіти та зарахування вступників на навчання. При цьому в рейтингових списках зазначаються конкурсні бали, результати вступних іспитів та сертифікатів ЗНО, інша інформація, необхідна для повного інформування про перебіг вступної кампанії. Найповніша інформація, що розміщена на сайті інформаційної системи «Освіта», отримана з Єдиної державної бази з питань освіти на підставі укладених договорів із Державним підприємством «Інфоресурс». Добре, що на сайті розміщена інформація про всі заклади вищої освіти в Україні, що здійснюють прийом абітурієнтів на навчання для здобуття ступеня молодшого спеціаліста, бакалавра та магістра. І по кожному ЗВО надається інформація про спеціальності та освітні програми, за якими здійснюється підготовка фахівців, контактна інформація тощо. Абсолютним лідером в освітньому процесі загалом цього року є, безумовно, Київ. В столиці сумарно подано понад п’ятсот тисяч заяв на навчання, з яких більше половини — на бакалаврів, десята частина — на магістрів, решта — на молодших магістрів. Традиційні студентські столиці Львів, Харків, Одеса — теж досить популярні серед молоді.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: Вступна кампанія 2021 року: на спеціальності «Право» та «Міжнародне право» за заочною формою не прийматимуть

Водночас це не стосується бажаючих поступити на спеціальність «право» — у них свої нюанси. Тут першим за кількістю поданих заяв на цю спеціальність опинився Харків. Як ми дізналися, до Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого подано майже чотирнадцять тисяч заяв на вступ; до Харківського університету внутрішніх справ — трохи більше трьох тисяч. Другим за цими показниками є Київ. Серед юридичних навчальних закладів популярними є Інститут права КНУ імені Тараса Шевченка, Академія адвокатури, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, юридичний факультет Національного авіаційного університету, юрфак Київського національного торгово-економічного університету, Національна академія внутрішніх справ. У Львові до Національного університету імені Івана Франка (юридичного факультету) також подано багато заяв. А до Національного університету «Одеська юридична академія» надійшло аж дванадцять тисяч заяв. Та феноменом вступної кампанії цього року є вибух популярності юрфаку «Могилянки», яку обрала величезна кількість вступників.

Звісно, це лише початок і цьогорічна вступна компанія додасть ще чимало несподіванок. Скажімо, популярності на Поділлі набуває юрфак Стусівського ДОННАУ. Тут серед поданих 6 330 заяв абітурієнтів понад п’ятисот — на бакалаврські освітні програми, але й на магістерські подано 1 300 заяв. Окрім того, 30 заяв подано до аспірантури й докторантури, що загалом свідчить про значну довіру до ЗВО з підготовки по праву, адже ці показники є значно вищими за минулорічні.

Які з усього цього можна зробити висновки? По-перше, спеціалізовані на праві заклади вищої освіти тримають звичний курс і високі набори випускників, хоча вони поступово й зменшуються. У цьому плані «класичні» ЗВО в більш вигідному становищі, бо в них, як завжди, високий набір на спеціальність «право», хоча юрфаки відіграють тут більше роль донорів для цих освітніх закладів. По-трете, популярність права не зменшується — на перші курси юридичних факультетів загалом подано майже п’ятдесят тисяч заяв. А це значить, що є запит на нових юристів — грамотних майбутніх захисників держави, її Основного Закону та прав людини.

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Міжнародні COVID-сертифікати доступні на порталі «Дія»

Опубліковано

on

От

Тепер на порталі «Дія» можна згенерувати міжнародний COVID-сертифікат про вакцинацію, який діятиме 365 днів. Для цього потрібен буде лише електронний підпис.

Читайте також: Щеплення від COVID-19 будуть обов’язковими, але не для всіх

«Уже майже мільйон українців згенерували свої міжнародні COVID-сертифікати в застосунку Дія. Тепер згенерувати сертифікат можна і на порталі Дія. Так українці, що не мають ID-картки або закордонного біометричного паспорта, або Дія.Підпису, зможуть отримати сертифікат та подорожувати з ним. Адже українські COVID-сертифікати в Дії офіційно визнані в ЄС», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Як згенерувати міжнародний COVID-сертифікат із порталу «Дія», дивіться у відео.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, ЄС та Україна взаємно визнали цифрові сертифікати COVID-19.

Читати далі

В Україні

SELFIE поширять на всю середню та професійну освіту

Опубліковано

on

От

Міністерство освіти і науки інформує, що онлайн-інструмент SELFIE масштабують на всю систему загальної середньої та професійної освіти.

«Нині кожен заклад освіти повинен вміти визначати, реагувати та керувати цифровими викликами. Для розв’язання цього завдання чудово підходить онлайн-інструмент SELFIE. Його використання дозволяє чітко визначити, який напрям цифровізації потрібно пріоритизувати та розвивати в закладі освіти: покращити цифрову компетентність вчителів або ж закупити більше комп’ютерів», – прокоментувала заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Читайте також: Дистанційне навчання у школах не запроваджується

Оцінювання цифрової готовності закладів освіти інструментом SELFIE відбувається за 8 основними сферами, зокрема: інфраструктура закладу, цифрові навички учнів та педагогів, ефективність використання різних форм і методів навчання.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, новий порядок організації інклюзивного навчання в школах з 2022 р.

Читати далі

В Україні

Нові схеми структури власності

Опубліковано

on

От

Міністерство фінансів оприлюднило оновлені зразки складання схематичного зображення структури власності та коментарі щодо їх заповнення.

LEX.НОТАРІУС

Робочий простір для нотаріусів та реєстраторів з усіма документами.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Форма і зміст структури власності, яка має обов’язково надаватися державному реєстратору

Нотаріальна палата України роз’яснює, що, зокрема, зазнали змін Приклади 10 «Непрямий вирішальний вплив (велика кількість фізичних осіб)» та 11 «Публічна компанія».

Зміни відбулись у схематичному зображенні юридичних осіб частками в статутному капіталі та/або акціями яких володіє велика кількість фізичних осіб з незначним відсотком участі у статутному капіталі такої юридичної особи.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Оновлені зразки передбачають зазначення на схематичному зображенні повного переліку учасників та/або акціонерів, а саме: ПІБ, дата народження, РНОКПП), розмір участі (відсоток корпоративних прав), в той час як попередні зразки містили лише відомості про загальну кількість таких фізичних осіб.

Також додано зразки: Приклад 16 «Державне підприємство» та Приклад 17 «Держава володіє 50% капіталу компанії».

Нагадаємо, Нотаріальна палата роз’яснила як подавати структуру власності та оновлювати відомості про бенефіціарів

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link