Як чиновники, прикриваючись «інвесторами з Харківщини», намагаються відібрати землю в громади - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Як чиновники, прикриваючись «інвесторами з Харківщини», намагаються відібрати землю в громади

Дата публікації:

Микола РІЗНИК,
голова Опішнянської ОТГ
Полтавської област

Децентралізація й економічний розвиток об’єднаних територіальних громад неможливі без права користування земельним ресурсом, який є додатковим джерелом надходження коштів до місцевих бюджетів. Земельна реформа якраз і гарантує розширення повноважень органів місцевого самоврядування, надання громадянам реального права розпоряджатися землею, врегулювання розвитку земельного ринку. Що ж відбувається на місцях насправді? Думаю, що повинен розповісти, бо переконаний, що проблеми з «віджиманням землі» є не тільки в Опішнянській територіальній громаді. Отже, історія про те, як обласний чиновник хоче стати земельним олігархом, розподіляючи державні кошти.

Читайте також: Перший місяць ринку землі: політ ненормальний

Кілька місяців тому, точніше 18 березня, мені зателефонував заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін і сказав, що до мене, як до прогресивного голови, завітають люди, які мають такі ж прогресивні ідеї. І дійсно, через декілька днів зателефонували люди, які сказали, що вони — «інвестори з Харківщини». Призначили зустріч, прийшли до мене в кабінет, один з цих «інвесторів» представився Євгеном Павловим, представником кооперативу «Вольф». Спочатку нагадали, що вся земля тепер належить громадам і треба правильно нею розпоряджатися, а правильно — це віддати їхнім людям (фізособам з Харкова) по 2 гектари. Видно, що вони готувалися до розмови, вивчили ресурси Опішнянської ТГ, бо відразу поклали на стіл 500 кольорових викопіювань, зроблених із карти нашої громади на 1000 га землі. Поля, ліси, балки, все підряд. Коли я запитав, кого вони представляють, здивовано перепитали, чи телефонував мені один із заступників голови Полтавської обласної державної адміністрації. Я сказав, що так.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Тоді мій співрозмовник продовжив і повідомив, що якщо я погоджуся віддати всю землю, то можу розраховувати на всіляку підтримку з боку Полтавської ОДА, на всілякі субвенції з держбюджету: Державного фонду регіонального розвитку (кошти на ремонти) та інше. Якщо ж відмовлюся, то буде «по-поганому». Я відмовився, бо роздати землю харків’янам у приватну власність — не моя історія. А далі почалося найцікавіше.

Читайте також: На що слід звернути увагу при укладенні договору оренди землі?

Настав час подачі проектів на ДФРР (кошти з держбюджету). Наш проектний відділ, як зазвичай, подав онлайн-заявку — термомодернізацію опорного закладу (головний корпус школи на вул. Соборній, 18 в Опішні), але допустив помилки, про що чесно повідомив листом і попросив не враховувати заявку цього року.

За деякий час, після подачі документів, до мене зателефонувала знайома людина й запропонувала терміново зустрітися. Я приїхав пізнього вечора в призначене місце, де на мене чекали незнайомці на крутому позашляховику. Ці особи представилися друзями й повідомили: або я даю 100 га землі, або вони заводять кримінальну справу проти селищної ради за підробку документів під час подачі електронної заявки в ОДА.

Звісно, я знову відмовився. І все б нічого, я навіть було подумав, що, можливо, ті люди прикривалися «чесним ім’ям» заступника голови ПОДА, але днями дізнався, що на посадових осіб Опішнянської селищної ради написана заява і підписана знаєте ким? Так, правильно, тим самим заступником голови Полтавської ОДА. Все відбулося так, як і говорили «інвестори», котрі вимагали землю.

Нас багато

Масштаб цієї схеми стає зрозумілим, коли ви дізнаєтесь, скільки нас, таких голів громад Полтавської області, до кого приходили ці «посланці» з вимаганням землі. Частина з них боїться і мовчить, частина здалася й почала виконувати вимоги та віддавати землю. Є частина, яка не погоджується з подібним станом речей, бо з такими апетитами чиновників і темпами за кілька років Полтавщина залишиться взагалі без землі. Висновки робити вам.

Але переконаний: ми пережили часи Януковича, не мовчали і не боялися, переживемо і це…

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Невакцинованих освітян та держслужбовців відсторонятимуть від роботи з 8 листопада

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови № 1236, відповідно до яких керівникам державних органів (державної служби), керівникам підприємств, установ та організацій доручено:

1) забезпечити контроль за проведенням обов’язкових профілактичних щеплень проти СOVID-19 працівниками та державними службовцями, обов’язковість профілактичних щеплень яких передбачена переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я від 4 жовтня 2021 р. № 2153;

Читайте також: Перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19

2) забезпечити відсторонення від роботи (виконання робіт) працівників та державних службовців, обов’язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19 яких визначена переліком та які відмовляються або ухиляються від проведення таких обов’язкових профілактичних щеплень проти СOVID-19 відповідно до ст. 46 Кодексу законів про працю України, ч. 2 ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та ч. 3 ст. 5 Закону України «Про державну службу», крім тих, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти СOVID-19 та надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти СOVID-19, виданий закладом охорони здоров’я;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: Обов’язкові щеплення уведуть і для працівників стратегічних підприємств

3) взяти до відома, що:

  • на час такого відсторонення оплата праці працівників та державних службовців здійснюється з урахуванням ч. 1 ст. 94 Кодексу законів про працю України, ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» та ч. 3 ст. 5 Закону України «Про державну службу»;
  • відсторонення працівників та державних службовців здійснюється шляхом видання наказу або розпорядження керівника державного органу (державної служби) або підприємства, установи, організації з обов’язковим доведенням його до відома особам, які відсторонюються;
  • строк відсторонення встановлюється до усунення причин, що його зумовили.

Вказані зміни наберуть чинності з 8 листопада 2021 р.

Нагадаємо, профілактичні щеплення молодший медперсонал робитиме без участі лікаря.

Читати далі

В Україні

2,8 млн доларів на обладнання для зберігання вакцин

Опубліковано

on

Міністерство охорони здоров’я розпочало оновлення холодового обладнання для транспортування та тимчасового зберігання вакцин.

«Для задоволення нагальних потреб USAID надає 2,8 мільйона доларів, які будуть спрямовані ЮНІСЕФ на закупівлю прекваліфікованого ВООЗ обладнання пасивного охолодження для безпечного та ефективного транспортування та тимчасового зберігання вакцин на базі закладів первинної медичної допомоги і при їх використанні мобільними бригадами», – повідомили у МОЗ.

Нагадаємо, 150 млн грн виділено медзакладам, які проводять попередню діагностику COVID-19.

Читати далі

В Україні

Другий нападник на прикордонників постане перед судом

Опубліковано

on

От

Спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері Центрального регіону скеровано до суду обвинувальний акт щодо підполковника Служби безпеки України.

Як вже повідомлялося, 18.07.2021 двоє офіцерів Служби безпеки України – лейтенант та підполковник здійснили напад на прикордонний наряд, який здійснював охорону державного кордону на Сумщині. У результаті злочинних дій двом прикордонникам заподіяно легкі тілесні ушкодження.

Підозрювані заволоділи боєприпасами до службової зброї прикордонників, частиину з яких згодом  підкинули до місцевого відділу Держприкордонслужби. Зброю прикордонників зловмисники залишили на місці вчинення злочину.

Зазначимо, що завдяки професійним діям процесуальних керівників, один із затриманих – лейтенант СБУ беззаперечно визнав свою вину та уклав  угоду про визнання винуватості. 11.10.2021 його засуджено до  5 років позбавлення волі, та звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком тривалістю 3 роки, позбавлено військового звання «лейтенант» та права обіймати посади в правоохоронних органах України на строк 3 роки.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

25.10.2021 обвинувальний акт щодо іншого нападника – підполковника СБУ скеровано для розгляду по суті до Краснопільського районного суду Сумської області.

Нагадаємо, що за сукупністю вчинених кримінальних правопорушень відповідно до ч. 2. ст. 28, ч. 3 ст. 262 та ч. 2 ст. 345 КК України, підполковнику СБУ загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прес-служба Спеціалізованої прокуратури у військовій та
оборонній сфері Центрального регіону

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link