Connect with us

В Україні

Як отримати хірургічну допомогу безоплатно та куди звертатися, якщо з вас вимагають гроші за операцію?

Дата публікації:

Національна служби здоров’я України (НСЗУ) законтрактувала 844 медзаклади на здійснення хірургічних операцій у стаціонарних умовах. Чотири з них — приватні.

Про це Національна служба здоров’я України повідомляє на своїй офіційній сторінці у Facebook. «На сьогодні НСЗУ виплатила цим закладам 5,5 млрд грн за надання хірургічних послуг пацієнтам у квітні—вересні», — йдеться в повідомлені. В безоплатний пакет хірургічної допомоги в стаціонарі медзакладу включено:

— проведення хірургічної операції із забезпеченням анестезії;

— інструментальні та лабораторні обстеження, включаючи патоморфологічні;

— післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія;

— цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;

— медична реабілітація в гострому періоді для запобігання виникнення післяопераційних ускладнень;

— ліки з Нацпереліку основних лікарських засобів та витратні матеріали;

— харчування в стаціонарних умовах.

Окрім того, пацієнту надаються безоплатно ліки та медичні вироби, які заклад отримує через централізовані держзакупівлі. Інформація про наявність відповідних ліків у конкретній лікарні має бути розміщена на інформаційній дошці та офіційному веб-сайті медзакладу, а також органу місцевої влади.

Що потрібно для отримання безоплатної хірургічної допомоги?

Щоб отримати хірургічну допомогу безоплатно, пацієнту необхідно:

• отримати направлення свого лікаря, з яким укладено декларацію, або лікуючого лікаря, та звернутися до обраного медзакладу;

• у разі невідкладного стану пацієнт може звернутися до лікарні без направлення, або викликати «швидку» за номером 103, яка за необхідності доставить його до медзакладу. Наголошуємо, медична допомога пацієнту в невідкладному стані надається безоплатно без жодних додаткових умов — без направлення і без декларації з лікарем.

• Пацієнт може звернутися за хірургічною допомогою до будь-якого з понад 800 медзакладів, з якими НСЗУ уклала договір на надання таких послуг, незалежно від свого місця проживання чи реєстрації.

• Ці послуги для пацієнта будуть безоплатними.

Якщо у вас вимагають гроші за безоплатні послуги, повідомляйте про це НСЗУ за номером 16—77. Також у НСЗУ додають, що через продовження адаптивного карантину оплати медзакладам, які законтрактовані на пакет «Хірургічні операції у стаціонарних умовах» до 1 жовтня здійснюються на 100% за глобальним бюджетом. Тобто заклад отримує кошти незалежно від того, скільки в ньому проведено операційних втручань. Це зроблено через те, що зараз в окремих регіонах країни, які потрапили до червоної та помаранчевої карантинної зони, скасовуються планові операції, і кількість пацієнтів, які звертаються до лікарень для отримання хірургічної допомоги, зменшується.

Наталiя БУШКОВСЬКА,
журналістка

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Для боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів створять робочі групи

Опубліковано

on

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив створити робочі групи на рівні кожної області із боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів, а також провести перевірки автозаправних станцій.

В кожній області будуть створені комісії, куди увійдуть представники ДСНС, Держпраці, Держпродспоживслужби, а також Держекоінспекції, чиїм завданням буде перевірка дотримання природоохоронного законодавства, зокрема якості нафтопродуктів з погляду екології.

Читати далі

В Україні

Інструкція Мінцифри із запису в чергу на вакцинацію проти COVID-19

Опубліковано

on

Міністерство цифрової трансформації України оприлюднило інструкції щодо запису до листа очікування вакцинації від COVID-19, а саме:

інструкція для порталу Дія;

інструкція для застосунку Дія;

– 0 800 60 20 19 – для запису через національний контакт-центр МОЗ.

Зазначається, що станом на сьогодні понад 45 тисяч українців вже записалися до листа очікування вакцинації від COVID-19: у застосунку Дія – 39 153 осіб, а на порталі Дія – 5 344.

Читати далі

В Україні

Визначення бази оподаткування ПДВ операцій з надання послуг оренди державного нерухомого майна під час карантину

Опубліковано

on

Наказом Міністерства фінансів України затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операцій з постачання послуг з надання в оренду нерухомого державного майна на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Консультація надає відповідь на питання визначення бази оподаткування ПДВ операцій з надання послуг оренди державного нерухомого майна у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину» від 15 липня 2020 р. № 611.

Зокрема, роз’яснено, що для операцій з надання в оренду державного майна у період дії карантину, вартість яких визначається згідно з положенням постанови № 611, база оподаткування ПДВ визначається за договірною вартістю такої оренди, встановленої із застосуванням механізмів державного регулювання, а саме граничної ціни.

З текстом УПК можна ознайомитися за посиланням.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram