Як українській благодійній організації підвищити рівень довіри до себе у міжнародних донорів - розповідають у ЮА “Абсолют” - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Як українській благодійній організації підвищити рівень довіри до себе у міжнародних донорів – розповідають у ЮА “Абсолют”

Дата публікації:

Сьогодні, 4 травня, відбулась пресконференція ГО “Українська асоціація амбулаторної медицини”, на якій її голова Артем Сводковський прозвітував про діяльність організації за два місяці війни.

Він відмітив, що за цей час члени Асоціації залучили майже два десятки великих траншів гуманітарної допомоги. Їх надали донори (колеги-медики та інші благодійники) з Польщі, Данії, США, наші співвітчизники з західної частини України, представники великого бізнесу (МХП) та банківського сектору (ПУМБ). У склад вантажу увійшли різноманітні медичні товари та обладнання, продукти харчування (в тому числі і спеціальні дитячі суміші), засоби особистої гігієни, постільна білизна, одяг та багато іншого.

Гуманітарна допомога була скерована до лікарень та реабілітаційних центрів Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей; Нацгвардії та ТРО; притулків для тварин; волонтерських центрів.

Для залучення міжнародних донорів до допомоги Україні надзвичайно важливий високий рівень довіри до організації. Як цього досягнути на прикладі “Української асоціації амбулаторної медицини” розповіла провідна адвокатка практики судового урегулювання спорів ЮА «Абсолют» Анна Попкова.

“Слід зауважити, що сильний розвиток благодійності в Україні розпочався з 2014 року, з початку загрози національній безпеці країни. Тоді масово почали з’являтися благодійні організації, їх кількість сягнула до 10 тисяч. Але, фактично, реальну діяльність сьогодні проводять 500-1000 організацій. Тому є проблематика їх прозорості, а донори повинні пересвідчитись в безпеці взаємодії з партнером, благодійним фондом”, – розповіла вона.

Юридичне агентство “Абсолют” надало безкоштовну юридичну допомогу для підвищення рівня довіри до ГО “Української асоціації амбулаторної медицини”. Цей приклад ЮА “Абсолют” пропонує як один з можливих шляхів поетапного досягнення високого рівня прозорості благодійної організації.

1. Були внесені зміни до статуту організації з урахуванням змін ситуації в країні, для того, щоб діяльність ГО відбувалась у правовому полі.

2. Був проведений міжнародний аудит. Для “Української асоціації амбулаторної медицини” його провела міжнародна аудиторська компанія зі світовим ім`ям – BakerTilly. Висновок аудиту опубліковано на сайті асоціації, з ним можуть ознайомлюватися як донори в Україні, так і донори міжнародні.

3. Був зареєстрований Благодійний Фонд Української асоціації амбулаторної медицини в європейському просторі, а саме – у Литві. Міжнародне представництво полегшує донорам співпрацю з українськими громадськими організаціями.

4. “Українська асоціація амбулаторної медицини” постійно звітує в публічному просторі про проведену діяльність, цільову передачу допомоги.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

“Хочу зазначити, що всі донори, як українські, так і міжнародні, мають право оглядати документи громадських організацій. Ця прозорість надасть донорам можливість робити пожертви, знаючи, що ці кошти підуть на користь суспільству”, – підсумувала адвокатка.

 Довідка: “Українська асоціація амбулаторної медицини” заснована 20 березня 2019 р. На даний час налічує понад 21 000 членів. Метою та діяльністю Асоціації є сприяння охороні та зміцненню здоров’я народу України, розвиток допомоги на засадах амбулаторної медицини, науки та захист законних прав і інтересів лікарів. Та у воєнний час допомагає постраждалому населенню, лікарням та медичним центрам України.

«ЮА «Абсолют» – одна з найбільших юридичних фірм України, що надає послуги у сфері господарського, корпоративного, інвестиційного, податкового, трудового, кримінального, митного, антимонопольного, адміністративного і міжнародного права. Одна з провідних компаній Південно-Східного регіону України з більш ніж 14-річним досвідом надання юридичних послуг по всій території країни.

ВІДЕО З ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЇ

В Україні

Як розробити програму фахової передвищої освіти?

Опубліковано

on

От

Державна служба якості освіти України опублікувала Методичні рекомендації «Розроблення освітньо-професійної програми та навчального плану підготовки здобувачів фахової передвищої освіти».

Так, заклад фахової передвищої освіти розробляє освітньо‐професійні програми в межах ліцензованої спеціальності на основі стандартів і затверджує їх відповідно до власного положення про організацію освітнього процесу.

Читайте також: Навчальний рік у школах розпочнеться 1 вересня, в університетах – 15 серпня

Освітньо‐професійна програма повинна містити:

1) вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за програмою;

2) зміст підготовки здобувачів фахової передвищої освіти, сформульований у термінах результатів навчання;

3) обсяг кредитів ЄКТС, необхідний для здобуття ступеня фахової передвищої освіти;

4) перелік освітніх компонентів і логічну послідовність їх виконання;

5) вимоги професійних стандартів (за наявності);

6) форми атестації здобувачів фахової передвищої освіти;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

7) вимоги до системи внутрішнього забезпечення якості фахової передвищої освіти;

8) перелік компетентностей випускника.

Цілі, сформульовані в освітньо‐професійній програмі, мають відповідати місії, стратегії закладу освіти, потребам заінтересованих сторін і тенденціям розвитку ринку праці.

Читати далі

В Україні

«Межигір’я» перетворять на державний парк-пам’ятку

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів своїм розпорядженням погодив клопотання Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення на території Урядової резиденції «Межигір’я».

Читайте також: Знищене довкілля

«Міндовкілля, за ініціативи Прем’єр-міністра, розпочинає офіційний процес перетворення Урядової резиденції «Межигір’я» у державний парк-пам’ятку. Сподіваюся, що вже найближчим часом улюблене місце українських та іноземних туристів на Київщині стане природоохоронною територією, приміром, як «Феофанія», «Маріїнський парк» чи «Голосіївський ліс», – зауважив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Щоб «Межигір’я» офіційно набуло статусу парку-пам’ятки державного значення, Міндовкілля має завершити всі юридичні процедури та підготувати відповідний проект Указу Президента.

Читати далі

В Україні

1 млрд євро на першочергові видатки під час воєнного стану від Німеччини

Опубліковано

on

От

Міністр фінансів України Сергій Марченко та Федеральний Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер підписали Угоду між Урядами України та Німеччини про надання Україні 1 млрд євро грантового фінансування.

Читайте також: Україна отримала статус кандидата в члени ЄС

«Кошти будуть спрямовані до держбюджету України для фінансування першочергових соціальних та гуманітарних видатків під час воєнного стану», – зауважив С. Марченко.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.