Connect with us

В Україні

Забагато судів – забагато проблем?

Дата публікації:

Комітет Асоціації правників України з процесуального права прийняв резолюцію щодо судової реформи від Офісу простих рішень і результатів.

Запропонована концепція судової реформи була презентована Головою Виконавчого комітету реформ Міхеілом Саакашвілі, який закликав до її обговорення.

Концепція передбачає:

  • ліквідацію Конституційного Суду України, ВРП та ВККСУ;
  • злиття адміністративних, господарських і загальних судів;
  • значне зменшення кількості суддів ВС.

Правники наголосили, що такий підхід до реформування судової системи суперечить Конституції України, є неефективною для покращення судоустрою та несе ризики порушення Україною зобов’язань щодо забезпечення незалежності судової влади згідно з міжнародними стандартами та зобов’язань щодо забезпечення права на справедливий суд.

З презентації склалося враження, що проблеми в українській судовій системі полягають саме в структурній площині: «забагато судів – забагато проблем». Проте кількість судів і їх інстанційна ієрархія насправді не мають визначального впливу на доступ до правосуддя та його якість.

Реалізація концепції призведе до порушення права на справедливий суд через недотримання розумних строків розгляду справ з причини неминучого поглиблення кадрової кризи та можливого колапсу усієї системи правосуддя тощо.

Ліквідація спеціалізованих судів суперечить загальносвітовим тенденціям щодо покращення якості правосуддя. Як вважають правники, наявність спеціалізованих судів є об’єктивною необхідністю, більше того, вони вже продемонстрували власну ефективність. Аргументація Офісом запропонованих змін не дає відповіді на питання, як ліквідація підвищить якість правосуддя та полегшить доступ до нього.

Крім того, експерти Комітету АПУ вкотре наголосили на терміновості вирішення критичної ситуації з фінансуванням судової системи та недопустимості тиску на судову незалежність через вплив на фінансове забезпечення судів та суддів.

З повним текстом резолюції можна ознайомитися за посиланням.

В Україні

Нові програми держпідтримки аграріїв з бюджетом у 500 млн

Опубліковано

on

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав напрями державної підтримки сільгоспвиробників у 2021 р.

«Для забезпечення стабільності та передбачуваності державної підтримки ми зберегли основні програми – це підтримка розвитку галузей тваринництва, садівництва, фермерства, здешевлення кредитів та купівлі сільгосптехніки. Водночас, ми врахували сучасні реалії і побажання виробників, запропонувавши нові програми, які створюватимуть позитивний ефект для економіки України. За нашими розрахунками нові програми, такі як підтримка зрошення, матимуть попит серед аграріїв у зв’язку з близьким відкриттям ринку землі», – зауважив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

П’ять основних напрямів підтримки з загальним бюджетом в 4 млрд грн:

– часткова компенсація вартості с/г техніки вітчизняного виробництва;

– фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів;

– фінансова підтримка розвитку, садівництва, виноградарства та хмелярства;

– фінансова підтримка розвитку фермерських господарств;

– державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.

Крім основних програм підтримки, передбачається низка нових з бюджетом у 500 млн грн:

– державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції;

– компенсація втрат посівів на Одещині;

– державна підтримка зрошення;

– підтримка органічного виробництва;

– державна підтримка розвитку картоплярства;

– нішеві культури.

Якщо попит на нові програми буде зростати, на наступний рік фінансування може суттєво збільшитись.

Читати далі

В Україні

Консультативні висновки ВРП публікуватимуть і на сайті Парламенту

Опубліковано

on

Як повідомляє Вища рада правосуддя, відтепер консультативні висновки ВРП будуть розміщувати серед інших документів, які супроводжують законопроекти на сайті Верховної Ради.

Відповідно до чинного законодавства України одним з основних повноважень ВРП є надання обов’язкових до розгляду консультативних висновків щодо законопроектів з питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, судоустрою і статусу суддів.

ВРП звертає увагу, що оприлюднення консультативних висновків забезпечить можливість врахування позицій суддівської спільноти під час ухвалення законів про судоустрій і статус суддів та сприятиме діалогу між трьома гілками влади.

Читати далі

В Україні

Україна не співпрацюватиме з країнами СНД у сфері стільникового зв’язку

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про вихід з Угоди щодо співробітництва у розвитку та використанні систем стільникового рухомого зв’язку».

Зазначається, що на сьогодні Україна не здійснює активної співпраці з питань стільникового зв’язку з країнами СНД.

Взаємодія з міжнародним співтовариством у питаннях стільникового зв’язку і телекомунікацій здійснюється в рамках інших міжнародних організацій, зокрема з Міжнародним союзом електрозв’язку.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram