Connect with us

В Україні

Захистити права людини

Опубліковано

Звернення Центру громадянських свобод до
Президента України В. О. Зеленського,
центральних органів виконавчої влади України,
міжнародних гуманітарних організацій

На тимчасово окупованих територіях частин Донецької, Луганської та інших областей триває примусова мобілізація в незаконні збройні формування. З цих територій заборонено виїзд чоловікам віком від 18 до 55 років. За інформацією, яку ми маємо, людей забирають для включення до збройних формувань буквально з вулиць, підприємств, громадських місць. Ці факти підтверджені фото- та відеофіксацією. Примусово мобілізовані особи недобровільно стають частиною військової машини російської федерації. Їх використовують для організації провокацій чи участі в повномасштабній війні. Їхнє життя ставлять під загрозу, не питаючи в них згоди. Ця загроза може торкнутися близько п’ятисот тисяч людей.

Читайте також: Потерпілі від злочинів під час воєнних дій отримали право на безоплатну правову допомогу

Центр Громадянських Свобод нагадує: Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни, прийнята 12 серпня 1949 року та включена Радою Безпеки ООН до складу норм міжнародного права у 1993 році, забороняє примушувати населення окупованих територій до служби у збройних силах або допоміжних підрозділах держави-окупанта. Примусова мобілізація на тимчасово окупованих територіях України є воєнним злочином та грубим порушенням цілої низки базових прав людини. До того ж, міжнародні зобов’язання України нагадують, що будь-який збройний конфлікт неминуче завдає цивільним особам страждання, навіть якщо положення гуманітарного права повністю дотримуються.

Ми звертаємось до Президента України та центральних органів виконавчої влади країни з тим, щоб:

– забезпечити гарантії не притягати до відповідальності людей, які були примусово мобілізовані, але не вчинили воєнних злочинів та відмовилися від участі у військових діях, наприклад, здавшись у полон. Широко проінформувати про ці гарантії населення окупованих територій;

– керуючись Керівними принципами ООН щодо переміщення осіб всередині країни, організувати на території, контрольованій владою України, пункти тимчасового перебування для людей, які залишатимуть окуповані території. Створити в цих пунктах умови для життя, які не принижували б людську гідність і не завдавали людям страждань. Забезпечити всі умови для включення на допомогу переселенцям усіх бажаючих українських громадян та організацій громадянського суспільства, максимально виключивши можливі бюрократичні перешкоди.

Також ми звертаємося до міжнародних гуманітарних організацій сприяти владі України та організаціям громадянського суспільства України в створенні умов для прийому людей, які залишатимуть тимчасово окуповані території в разі загрози їхньому життю та безпеці.

Звернутися до уряду російської федерації з вимогою неухильного дотримання норм міжнародного гуманітарного права в частині:

  • заборони примушування окупованого населення до служби в збройних та допоміжних силах, а також до примусового виконання будь-яких робіт, які зобов’язують до участі у військових операціях;
  • неприпустимості переміщення населення для того, щоб здійснювати більш ефективний контроль над ним.

Голова правління Центру громадянських свобод
Олександра МАТВІЙЧУК

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.