Connect with us

В Україні

Закон не звільняє від проходження ЗНО вступників до закладів вищої освіти у 2021 р.

Опубліковано

Відповідно до листа МОН «Про організоване завершення 2020/2021 навчального року» Законом від 13 квітня 2021 р. № 1378-IX здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільнено від проходження державної підсумкової атестації. Водночас вони зберігають за собою право пройти її за власним бажанням.

Законодавством не передбачено вибіркове звільнення від проходження ДПА (незалежно від її форми) з якогось одного чи кількох предметів. Так само закон не звільняє від проходження ЗНО здобувачів освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти у 2021 р.

За бажання пройти ДПА у закладі освіти (не у формі ЗНО) мають право, зокрема:

  • громадяни України, які завершили навчання й отримали документ про відповідний рівень загальної середньої освіти за кордоном;
  • здобувачі освіти, які здобувають загальну середню освіту за вечірньою, заочною, сімейною (домашньою) формами;
  • здобувачі, які перебувають в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах;
  • здобувачі, які проживають на тимчасово окупованій території України, на території проведення антитерористичної операції (на період її проведення);
  • здобувачі, які через поважні причини не брали участі в основній сесії ЗНО та були допущені до проходження додаткової сесії ЗНО, але не змогли через поважні причини взяти участь у ній.

Повний перелік категорій здобувачів освіти, які мають право за бажанням пройти ДПА у закладі освіти, визначено у п. 612, 1416, 18 розд. ІІ Порядку проведення державної підсумкової атестації.

МОН звернула увагу, що громадяни України, які належать до категорії здобувачів освіти, визначеної п. 11 розд. ІІ Порядку проведення ДПА, для отримання документів про повну загальну середню освіту мають пройти річне оцінювання за 11 клас у закладі освіти, до якого вони були зараховані.

Надалі такі особи за їхнім бажанням можуть пройти ДПА у закладі освіти або у формі ЗНО. У разі, якщо такі особи не були зараховані до закладів освіти на території, підконтрольній Україні, і не мають результатів річного оцінювання, для них не може бути замовлено та видано документи про повну загальну середню освіту.

Здобувачі освіти, які претендують на нагородження Золотою або Срібною медалями та звільнені від проходження ДПА законом, мають право на отримання таких медалей без проходження ДПА.

Наказом МОН від 3 березня 2021 р. № 273 у 2020/2021 навчальному році від проходження ДПА звільнено учнів 4-х та 9-х класів. Здобувачам освіти, звільненим від атестації, у відповідній графі документа про освіту робиться запис «звільнений(а)».

Здобувачам освіти, які не виявили бажання проходити ДПА, свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти мають бути видані не раніше дати видачі відповідного свідоцтва, зазначеної у ньому.

Здобувачам освіти, які виявили бажання проходити ДПА, свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти видаються після проведення ДПА та відображення її результатів у додатку до свідоцтва, але в будь-якому разі не раніше дати видачі відповідного свідоцтва, зазначеної у ньому.

Дата видачі додатка до свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти не має обов’язково співпадати з датою видачі самого свідоцтва, водночас додаток не може бути виданий раніше, ніж свідоцтво.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.