Connect with us

В Україні

Запровадження воєнного стану не звільняє від оплати комунальних послуг

Опубліковано

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини роз’яснив особливості оплати за комунальні послуги в умовах воєнного стану.

Згідно з роз’ясненням, питання надання та споживання житлово-комунальних послуг регулюється Законом України «Про житлово-комунальні послуги», відповідно до якого надання ЖКП здійснюється виключно на договірних відносинах. Тобто нарахування оплати здійснюється виходячи з умов договору, а запровадження воєнного стану не звільняє громадян від сплати ЖКП.

При цьому постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» від 5 березня 2022 р. № 206 заборонено:

– нараховувати та стягувати неустойку (штрафи, пеню) та інші штрафні санкції, за несвоєчасне чи неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги;

– зупиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі;

– стягувати заборгованість за житлово-комунальні послуги, яка утворилась після 24 лютого 2022 р. з дати початку по дату завершення бойових дій або тимчасової окупації територій, які включені до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

Читайте також: Переселенці можуть підтверджувати стаж роботи показаннями свідків

Щодо заборгованості, яка виникла до 24 лютого 2022 р., на таких територіях, виконавець зупиняє виконавче провадження і не проводить стягнення. У випадках, стягнення заборгованості коштом майна, яке було знищене або пошкоджене внаслідок бойових дій, виконавець також зупиняє виконавче провадження і таке майно стягненню не підлягає.

Крім того, відповідно до ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» громадяни, які понад 30 днів не проживають у своїй квартирі чи будинку можуть не сплачувати за житлово-комунальні послуги.

Зазначена норма діє за умови, що споживачі, які покинули своє місце проживання, надали виконавцю комунальних послуг або іншій уповноваженій особі у паперовій або електронній формі довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або інші документи, що підтверджують їх відсутність у будинку, в якому вони є споживачами. Зокрема це можуть бути довідки з місця тимчасового проживання в іноземній державі, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби тощо.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.