В Україні
Зарплату медпрацівників прив’яжуть до прожиткового мінімуму

Міністерство охорони здоров’я розробило проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», який передбачає встановлення мінімальної зарплати для медичних працівників з прив’язкою до прожиткового мінімуму.
«Ця практика існує в нашій країні. Наприклад, в Законі України «Про прокуратуру» чітко визначено, яку мінімальну зарплату має отримувати працівник прокуратури, вона прив’язана до прожиткового мінімуму. Ми взяли на озброєння цей принцип і пропонуємо, щоб мінімальна заробітна плата лікаря становила, наприклад, 10 прожиткових мінімумів. Ініціюємо, щоб відповідну пропорцію було впроваджено і для середнього та молодшого медичного персоналу», – наголосив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
В Україні
Президент вимагає реального захисту прав викривачів

Президент Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями Закон «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо впорядкування окремих питань захисту викривачів», яким, зокрема запроваджується функціонування Єдиного порталу повідомлень викривачів, до якого вноситиметься повідомлена викривачами інформація про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, а також інформація про осіб, які мають статус викривачів, їхні персональні дані та інформація про стан і результати розгляду повідомлених ними можливих фактів корупційних діянь.
Водночас Законом лише визначається, що Єдиний портал гарантує дотримання умов конфіденційності та анонімності, а також те, що держателем та відповідальним за його адміністрування є НАЗК.
Мета та цілі обробки даних про викривачів законом не визначаються, не врегульовуються також питання обсягу даних, які вноситимуться до Єдиного порталу. Не визначено порядку захисту таких даних, випадки, підстави та коло осіб, яким надаватиметься доступ до них.
Зазначений підхід не відповідає ч. 2 ст. 32 Конституції України, Закону України «Про захист персональних даних».
«Вето застосовано через пропозицію вносити викривачів у Єдиний реєстр, але не передбачено жодного захисту прав викривачів. Ми маємо захистити викривачів, змінити підхід з точки зору їхньої безпеки, як у цивілізованих країнах. Будь-яка людина має право звернутися до правоохоронних органів, щоб повідомити про корупційні діяння», – зауважив В. Зеленський.
В Україні
Рішення судів щодо ветеранів та громадських діячів проаналізують

В Офісі Президента ініційовано розробку механізму щодо аналізу актуальних та резонансних кримінальних справ і вироків за період з 2014 р. проти ветеранів та громадських діячів, які боролися з російською агресією, її гібридними проявами та могли стати жертвами свавілля чиновників, правоохоронців і несправедливих рішень суддів.
«Сотні ветеранів та активістів не змогли належним чином захиститися від тиску, зазнали несправедливого застосування законів мирного часу до оцінки подій, які відбулися в умовах збройної агресії Росії. Потрібно законним чином забезпечити перевірку юридичної чистоти всіх рішень, які тоді ухвалювалися, усіх обставин відповідних справ і того, чому люди зазнали несправедливого переслідування або не отримали належного захисту від держави», – зауважили в Офісі Президента.
Пропонується також ініціювати дослідження кримінальних проваджень, які розпочаті з 2014 р. за фактами нападів на громадських діячів та досі не завершені.
Зазначається, що відповідний механізм буде реалізовано для відновлення справедливості щодо ветеранів та активістів.
В Україні
Всеукраїнська інформаційна кампанія із захисту прав споживачів фінпослуг

Національний банк інформує, що стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія із захисту прав споживачів фінансових послуг «Знай свої права».
Зазначається, що за 2020 р. НБУ отримав близько 16 тисяч письмових звернень споживачів фінпослуг. Близько 40% цих звернень мали ознаки порушення прав споживачів. Під час кампанії НБУ роз’яснить, як уникнути типових порушень: оманливих кредитів «під 0%», нав’язаних додаткових послуг, зміни тарифів на обслуговування рахунку без попередження, агресивної поведінки колекторів тощо.
Кампанія триватиме впродовж березня − травня 2021 р. в усіх регіонах України. У межах кампанії запущено спеціальну веб-сторінку «Знай свої права».
-
Судова практика6 днів тому
Заподіяння педагогічним працівником шкоди психічному здоров’ю учня внаслідок булінгу є підставою для звільнення такого працівника
-
В Україні3 дні тому
Положення про ліцей винесено на повторне обговорення
-
В Україні2 дні тому
Ухвалено перелік підручників для 4-го класу, які друкуватимуть бюджетним коштом в 2021 р.
-
Законодавство7 днів тому
Керівників закладів вищої освіти обиратимуть у два тури
-
Судова практика7 днів тому
При вирішенні питання про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, слід враховувати баланс інтересів сторін
-
Законодавство7 днів тому
Визначено особливості звітування з ЄСВ для різних груп платників