Connect with us

В Україні

Затверджено методику оцінювання ефективності роботи НАЗК

Кабінет Міністрів України підтримав проект постанови «Про затвердження критеріїв та методики проведення оцінювання ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції».

«Законодавством передбачено проведення зовнішньої незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства. Таку оцінку проводить Комісія з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства у складі трьох осіб, які призначаються Кабінетом Міністрів України. Відповідно, до початку формування Комісії Уряд повинен затвердити та оприлюднити критерії та методику проведення оцінювання ефективності діяльності НАЗК. З огляду на це Міністерством юстиції було підготовлено відповідний проект постанови», – повідомив Міністр юстиції Денис Малюська.

Так, Методика проведення оцінювання ефективності діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції визначає порядок проведення оцінки ефективності діяльності Національного агентства Комісією, яка проводиться кожні два роки, починаючи з 1 січня 2020 р. Комісія здійснюватиме оцінку, зокрема, за такими сферами діяльності:

  • забезпечення незалежності Національного агентства та надання йому необхідних ресурсів;
  • організація Національним агентством заходів із запобігання та виявлення корупції;
  • моніторинг та контроль Національним агентством дотримання законодавства про конфлікт інтересів, інших вимог та обмежень, передбачених Законом;
  • контроль та перевірка Національним агентством декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, моніторинг способу життя суб’єктів декларування;
  • забезпечення законності та прозорості фінансування політичних партій, а також подання ними фінансової звітності;
  • діяльність Національного агентства у сфері захисту викривачів корупції.

Також проектом постанови пропонується затвердити Критерії проведення оцінювання ефективності діяльності Національного агентства відповідно до визначених Методикою об’єктів (сфер діяльності) та зовнішніх чинників і обставин, що можуть впливати на незалежність та ефективність діяльності Національного агентства, щодо яких Комісія проводить оцінку.

Відповідно до постанови, за результатами проведення оцінки Комісія готує Звіт оцінки ефективності діяльності Національного агентства. Наявність висновку комісії про неефективність діяльності Національного агентства є підставою дострокового припинення повноважень Голови Національного агентства.

В Україні

Правники підтримують заборону виробництва хутра

Комітет Асоціації правників України з природних ресурсів, природоохоронного та екологічного права звернувся до членів Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування із закликом підтримати проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання хутрового виробництва в Україні» № 2360.

Законопроектом забороняється виробництво хутра в Україні з 2025 р.

Експерти Комітету підкреслили, що функціонування численних комплексів для вирощування хутрових тварин становить значну екологічну небезпеку для України. Особливо гостро проблема зачіпає безпеку працівників таких виробництв. Мова також іде й про значне забруднення поверхневих і ґрунтових вод, суттєве зниження показників родючості ґрунтів.

Світовий банк наразі відносить хутрові ферми до ТОП-5 найнебезпечніших виробництв на планеті з позиції забруднення ґрунтів важкими металами, викидів парникових газів, до чого призводить, зокрема, порушення технології зберігання гною та посліду.

Правники наголосили й на тому, що умови утримання диких тварин і методи забою під час виробництва хутра – є негуманними та невиправдано жорстокими. Хутрові ферми не дотримуються законодавства, яким визначено умови утримання тварин.

«На даний час ряд країн світу свідомо відмовилися від прийняття вищенаведених ризиків і навантажень на здоров’я населення та навколишнє середовище, шляхом встановлення заборони на розведення хутрових тварин», – зазначено у зверненні.

Ознайомитись з текстом звернення можна за посиланням.

Читати далі

В Україні

«Поліцейський офіцер громади» буде в кожній ОТГ

Міністр внутрішніх справ повідомив, що до середини 2021 р. поліцейські офіцери громад з’являться на всій території держави.

Поліцейський офіцер громади – це офіцер поліції, який орієнтований на вирішення безпекових проблем саме своєї територіальної громади.

Наразі працює 190 поліцейських громади, які працюють у 10 регіонах держави. Проект «Поліцейський офіцер громади» охоплює 251 територіальну громаду, в якій проживає 2 мільйони осіб та вже отримав схвальну оцінку людей.

«Планується, що цей проект буде реалізовано на всій території держави, у всіх ОТГ, які будуть створені. Але це питання також і фінансування. Зі сторони місцевих громад повинні бути профінансовані приміщення, а зі сторони Нацполіції оснащення, автомобілі, рації та інше. У нас є певний план, як ми будемо це все реалізовувати. Сподіваюсь, що до середини наступного року поліцейський офіцер громади буде в кожному ОТГ», – зазначив Арсен Аваков.

Читати далі

В Україні

У Києві поки не відкриватимуть ресторани, кафе та басейни

Попри рішення КМУ про пом’якшення адаптивного карантину Київ поки не відкриватиме ресторани і кафе та басейни.

«Уряд, як ви знаєте, дозволив більшості міст, де показники в межах визначених, перейти до наступного етапу послаблень. Зокрема, відкрити з 5 червня ресторани і кафе та басейни. У Києві на сьогодні один із трьох показників – щодо кількості хворих на сто тисяч населення – перевищує норму. І сьогодні становить 14,9. Тому ми не можемо ризикувати здоров’ям людей і запроваджувати ще більші послаблення» – зауважив мер Києва Віталій Кличко. – Рішення щодо роботи в столиці ресторанів і басейнів місто ухвалить окремо. – Виходячи із ситуації із захворюваністю в найближчі дні. Тобто, комісія із надзвичайних ситуацій міста розгляне це питання після вихідних, наступного тижня».

Але відкриті майданчики працювати можуть. Процедура оформлення відкритого майданчика закладу громадського харчування – тут.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.