Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

В Україні

Заява про захоплення виявилася перебільшенням

Опубліковано

on

Сьогодні на сайті Національної асоціації адвокатів України (НААУ) з’явилося повідомлення, що цю організацію захопили

Як з’ясував Lexinform , до приміщення НААУ (м. Київ, вул. Борисоглібська, 3),  де в цей день мало відбутися засідання Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури міста Києва (КДКА м. Києва), прибули представники кількох громадських організацій і народні депутати.

Під дверима НААУ, куди не пускали громадськість, відбувся мітинг.

Станом на 16 годин проводиться перевірка повноважень членів КДКА м. Києва
https://www.facebook.com/groups/radaadvokativ/permalink/1499931606775071/

В приміщенні перебуває поліція.

Сутичок не було, людей в балаклавах чи озброєних не було.

Вхід і вихід з приміщення вільні.

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

В Україні

Черги за паспортами більше немає

Опубліковано

on

Прес-служба Мінекономрозвитку повідомила, що поліграфічний комбінат «Україна» повністю ліквідував чергу на виготовлення (персоналізацію) паспортів громадянина України та паспортів для виїзду за кордон.

25 липня 2018 р. поліграфкомбінат виготовив та відвантаживдо підрозділів Державної міграційної служби України всі паспорти громадянина України та паспорти громадянина України для виїзду за кордон, на оформлення та друк яких було отримано заяви від громадян.

Заради цього комбінат останнім часом працював у три зміни, 24 години на добу без вихідних. Окрім того, було закуплено та налагоджено роботу додаткової виробничої лінії та автоматичної системи персоналізації паспортів. Система розпочала працювати в січні 2018 р.

Нагадаємо:

ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» (належить до сфери управління Мінекономрозвитку) – єдиний виробник біометричних документів, які видаються в Україні. З початком дії безвізового режиму 11 червня 2017 р. комбінат персоналізував майже 5,8 мільйонів паспортів для виїзду за кордон, тобто на понад 60% більше, ніж за період від січня 2015 р.

Читати далі

В Україні

Повернути з Кіпру гроші олігархів пропонує Київрада

Опубліковано

on

Опубліковане і набрало чинності рішення Київської міської ради «Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакета докорінних перетворень» № 806/4870.

Київрада закликала Верховну Раду України прийняти «Антиолігархічний пакет докорінних перетворень». Майже всі законопроекти з цього пакета зареєстровані у Верховній Раді та розділені на кілька груп за напрямами правового регулювання:

1. Повернення капіталів з офшорів і ліквідація схем виведення грошей з України:

 • «Про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про
  уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно
  податків на доходи та Протоколу до неї» № 0001-1 від 02 грудня 2014 р.;
 • «Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр,
  офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або
  тих, що мають пільговий режим оподаткування» № 1112 від 28 листопада 2014 р.

2. Демонополізація та ліквідація олігархічної моделі економіки:

 • «Про ліквідацію приватних монополій» № 1109 від 28 листопада 2014 р.

3. Заборона приватизації стратегічних підприємств:

 • «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного майна»
  (щодо мораторію на приватизацію державного майна до стабілізації ситуації у державі)»
  № 2424а від 21 липня 2015 р.

4. Деолігархізація енергетики та справедливі тарифи:

 • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення
  енергетичної безпеки України)» № 6341 від 11 квітня 2017 р.;
 • «Про внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» (щодо
  особливостей функціонування газорозподільної системи)» № 6583 від 12 червня 2017 р.;
 • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку
  використання природного газу, видобутого на території України» № 2408а від 17 липня
  2015 р.

5. Земля – власність нації:

 • «Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення» № 2906 від
  19 травня 2015 р.

Київрада нагадала народним депутатам України про надважливість вирішення цих
питань.

Читати далі

В Україні

Запущено процедуру ліквідації «старого» ВСУ, але є проблема…

Опубліковано

on

Розпочато процедуру ліквідації Верховного Суду України як юридичної установи. Про це повідомляє прес-центр Судової влади України.

«Згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів» розпочато процедуру припинення діяльності та ліквідації у встановленому законом порядку Верховного Суду України. У Верховному Суді України утворено ліквідаційну комісію, якою буде здійснено заходи щодо завершення ліквідації зазначеного органу як юридичної особи», — йдеться в повідомленні.

Натомість виконувач обов’язків голови Верховного Суду України Василь Гуменюк звернувся до Генерального прокурора України з листом про вчинення злочину у зв’язку з ліквідацією суду, текст якого опубліковано на сайті ВСУ. Гуменюк наполягає на тому, що змінами до Конституції з приводу судової реформи Верховний Суд України був лише перейменований у Верховний Суд. Про його реорганізацію чи ліквідацію, або створення нового найвищого суду в системі судоустрою України, не йшлося. «Четвертого травня в газеті «Голос України» опубліковано оголошення … про те, що ВСУ зупиняє свою роботу й ліквідується згідно із законом. За інформацією головного редактора газети, підставою для цього став лист, нібито, ліквідаційної комісії ВСУ … з підписом виконувача обов’язків керівника апарату Верховного Суду України Сердюка В. В.»,— йдеться в листі.

Як переконує В. Гуменюк, ліквідаційна комісія не створена, а В. Сердюк не є працівником ВСУ і не перебуває із судом у трудових відносинах. Крім того, на сайті Міністерства юстиції було опубліковано повідомлення про рішення щодо припинення Верховного Суду України як юридичної особи в результаті ліквідації. А 20 червня «без законних на те підстав ВККСУ прийняла рішення про переведення 12 суддів ВСУ на посади суддів до апеляційних судів міста Києва та Київської області, які ліквідовані Указом Президента України».

«Наведені дані свідчать про те, що Рада суддів України, ВККСУ, ДСАУ та, нібито, виконувач обов’язків керівника апарату ВСУ Сердюк В. В., який у трудових відносинах з Верховним Судом України не перебуває, вчиняють дії щодо самовільного присвоєння владних повноважень і звання службової особи, підробляють документи і бланки, зловживають владою і службовим становищем, зловживають повноваженнями особи, які надають публічні послуги, втручаються в будь-якій формі в діяльність судді (суддів ВСУ) з метою перешкодити виконанню ним (ними) службових обов’язків, задля ліквідації неконституційним способом Верховного Суду України як юридичної особи публічного права з конституційним статусом», — йдеться в повідомленні.

Василь Гуменюк просить Генпрокурора внести викладені дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді