Connect with us

В Україні

Жорстка кримінальна відповідальність за несплату податків

Близько 70% українців вважають, що за несплату податків потрібно запроваджувати жорстку кримінальну відповідальність.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» з 22 по 30 жовтня. Крім того, 79% респондентів вважають, що податки сприяють розвитку України, а 74% — переконані, що посилення контролю за сплатою податків призведе до покращення економічного становища в Україні.

За даними соціологів, 68% українців переконані, що своєчасна сплата податків забезпечує достойну пенсію в майбутньому, і стільки ж підтримують твердження, що за несплату податків потрібно запроваджувати жорстку кримінальну відповідальність. При цьому не менше двох третин респондентів переконані, що розмір податків в Україні є дуже високим. У прес­релізі за результатами опитування йдеться, що тезу про високий рівень податків в Україні найбільше підтримують ті, хто має власний бізнес. Окрім того, серед цієї категорії опитаних найменшою підтримкою користуються твердження стосовно запровадження жорсткої кримінальної відповідальності за несплату податків, та те, що своєчасна сплата фіскальних зборів забезпечує достойну пенсію в майбутньому.

Як зазначається, 47% респондентів вважають, що основну частину податків потрібно насамперед спрямовувати на соціальну сферу (медицина, освіта, пенсії, субсидії), а 39% впевнені, що за рахунок податків передусім потрібно реформувати й розвивати економіку, розбудовувати нову інфраструктуру держави. Крім того, більш як 70% респондентів переконані, що потрібно збільшувати розмір податків для олігархів та великого бізнесу. При цьому щодо підтримки такої ініціативи стосовно фізичних осіб­підприємців (ФОПів), малих підприємств та найманих працівників думки цілком протилежні. Так, понад 70% виступають або за те, щоб залишити податки для цих категорій без змін, або ж, навпаки, зменшити. Щодо середнього бізнесу, то думки опитаних розділилися так: 25% підтримують підвищення податків для середнього бізнесу, 30% — висловилися за їх зменшення, стільки ж — за те, щоб нічого не змінювати. Крім того, 85% респондентів підтримують посилення відповідальності за несплату податків для олігархів та великого бізнесу, а 58% — таку ж ініціативу щодо середнього бізнесу.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Іноземці зможуть отримати комплексні послуги у столичних ЦНАП

Тепер столичні Центри надання адміністративних послуг надаватимуть комплексні послуги іноземцям.

«Київ – столиця, яка максимально залучає інвесторів до співпраці у всіх сферах діяльності міста. Одним із напрямів цієї роботи є спрощення процедури легалізації проживання та працевлаштування іноземців. Наразі оформити посвідку на тимчасове проживання в Україні можна у міському Центрі надання адміністративних послуг (вул. Дніпровська набережна 19-Б) та ЦНАП Печерської РДА (вул. М. Омеляновича-Павленка, 15). Також після отримання посвідки іноземці, у разі необхідності, зможуть зареєструвати у ЦНАП своє місце проживання та отримати дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства», – зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

У найближчий час процедуру оформлення біометричних документів для іноземців планують запровадити у всіх районних ЦНАПах м. Києва.

Читати далі

В Україні

60 прокурорів розслідуватимуть злочини, вчинені в умовах збройного конфлікту на окупованих територіях

У прокуратурах Донецької і Луганської областей створені управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.

Новостворені управління здійснюватимуть процесуальне керівництво та контроль за розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо злочинів проти основ національної безпеки України, громадської безпеки, миру, безпеки людства і міжнародного правопорядку, недоторканності державних кордонів та інші злочини, вчинені в умовах збройного конфлікту на тимчасово окупованих територіях Донбасу або пов’язані зі збройною агресією Російської Федерації проти України. До їх складу увійшли 60 прокурорів.

За інформацією Офісу Генерального прокурора, прокурори обласних і місцевих прокуратур в Донецькій і Луганській областях здійснюватимуть процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у понад 10,5 тисяч кримінальних проваджень даної категорії. Регіональні підрозділи також тісно співпрацюватимуть з громадськими правозахисними організаціями та координуватимуть роботу правоохоронних органів у Донецькій та Луганській областях на цьому напрямку.

Читати далі

В Україні

Оперативний «Зворотній зв’язок» для платників податків від ДПС

Активовано новий комунікаційний сервіс ЗІР – «Зворотній зв’язок»,  за допомогою якої платники податків зможуть оперативно отримати на електронні адреси від Контакт-центру ДПС відповіді на запитання щодо оподаткування.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР) – це сервіс, який надає можливість платникам податків мінімізувати витрати часу на отримання інформації і самостійно ознайомитись із:

  • відповідями на запитання щодо оподаткування, єдиного внеску, норм законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДПС, і з якими платники податків звертаються до Контакт-центру ДПС;
  • нормативно-правовими документами та останніми змінами в законодавстві;
  • діючими ставками податків та зборів, податковим календарем;
  • актуальними питаннями щодо отримання електронних довірчих послуг тощо.

Скористатись новою функцією ЗІР можна за посиланням.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.