В Україні
Зміни в нарахуванні пенсій: які виплати отримуватимуть українці?
Українська система пенсій потребує значних трасформацій. Над цим зараз і працюють ПФУ та Мінсоцполітики.
Що буде з пенсіями у 2024 році?
Як нова система діятиме в майбутньому пояснила міністр соцполітики Оксана Жолнович. «Якщо говорити про солідарну пенсію, то вона має покривати певний відсоток заробітку, який людина отримувала протягом життя, для підтримки того рівня, до якого вона звикла. В усіх країнах світу цей рівень покриття вимірюється відсотково. Це – стандарт. Якщо ти пропрацював 30–35 років, то 40% твого середнього рівня заробітку маєш отримувати і на пенсії. Ми зараз опрацьовуємо навіть більший відсоток, щоб солідарна та накопичувальна частина перевищувала 40% заробітку», – зазначила О.Жолнович.
Читайте також: Заяву на отримання пенсії можна буде подати з тимчасово окупованої території через відеоконференцзв’язок
Міністр переконана, що високий рівень солідарної пенсії неможливий при теперішній ситуації, коли на 10,6 мільйонів пенсіонерів лише 13 мільйонів працездатних громадян, що платять соціальні внески. В такій ситуації, аби забезпечити пенсійні виплати принаймні 6 – 7 тисяч, особа, що працює, має сплатити ЄСВ понад 10 тисяч гривень.
В Україні невеликий відсоток тих, хто платить такий великий ЄСВ. Тому необхідний ресурс треба десь шукати і ми зараз над цим працюємо, – уточнює Жолнович.
На думку міністерки, механізм нарахування пенсій зараз також недосконалий. Оскільки індексація занижує вартість реального заробітку. Зараз Мінсоцполітики працює над тим, щоб алгоритм нарахування пенсії були чіткими та прив’язаними до стійких величин.
Читайте також: Підвищити мінімальну зарплату до 9 257 грн закликають профспілки
Нагадаємо, в березні цього року відбулася чергова індексація пенсій. Розмір мінімальних виплат для деяких категорій населення зріс до 2 520 грн. Найменші виплати отримують пенсіонери, які працюють – 2 093 гривні.
Подивимось, скільки ж отримують українські пенсіонери на сьогодні:
- 0, 6% пенсіонерів мають пенсійні виплати – 1 227,80 гривень;
- 29,5% – від 2 001 до 3 000 гривень;
- 21,3% – від 3 001 до 4 000 гривень;
- 15% – від 4 001 до 5 000 гривень;
- 23,2% – від 5 001 до 10 000 гривень;
- 10,4% – понад 10 000 гривень.
Підготував Ілля Мороз,
спеціально для ЮВУ
Джерело: Юридичний вісник України