Connect with us

В Україні

«Знаєш — скажи!» Bring Kids Back UA: Україна починає кампанію задля повернення викрадених росією українських дітей

У межах реалізації затвердженого Володимиром Зеленським плану дій Bring Kids Back UA розпочалася інформаційна кампанія «Знаєш – скажи!».

Вона спрямована на мотивування людей, які проживають на території росії, протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти поверненню юних українських громадян в Україну. Про це повідомляє прес-служба офісу глави держави. Кампанія «Знаєш – скажи!» має на меті забезпечити системне висвітлення та роз’яснення резидентам російської федерації злочинної сутності примусового переміщення дітей.

Читайте також: В Україні вважаються зниклими 1 184 дитини

Крім того, передбачається надання особам, які перебувають на території росії та володіють інформацією про депортованих українських дітей, можливості інформувати Україну про них. Як очікується, результатом кампанії буде надання вітчизняним і міжнародним установам, які займаються питаннями повернення українських дітей на батьківщину, інформації про місце та обставини їхнього перебування в російській федерації. Для цього на майданчиках телеканалу FREEДОМ, орієнтованого на російськомовних глядачів за межами України, виходитимуть інформаційні ролики, сюжети, спеціальні проекти та рубрики, спрямовані насамперед на аудиторію, яка проживає в росії. «Ми не зможемо повернути дітям дитинство, але мусимо повернути їм дім. Усім. Повернення викрадених дітей в Україну – наш абсолютний пріоритет. Це питання їхнього добробуту й водночас відновлення справедливості. Бо ті, хто викрадає наших дітей, і ті, хто їх незаконно всиновлює, однаково чинять злочин. Вони беруть участь у геноциді. Відповідальність за це не має терміну давності. Гадаю, не всі росіяни це розуміють, і їм потрібно пояснювати наслідки таких дій. Тому наш проект – це й спосіб повернути якомога більше дітей, і шанс для росіян уникнути співучасті у злочині проти людяності», – зазначила радниця керівника Офісу Президента, операційна директорка Bring Kids Back UA Дар’я Зарівна.

Читайте також: Менше шлюбів, більше розлучень

Як зазначала в подальшому уповноважена глави держави з прав дитини та дитячої реабілітації, координатор Bring Kids Back UA Дар’я Герасимчук, сьогодні Україна шукає та реалізує всі можливі способи повернення викрадених дітей додому, до їхніх родин. «Ми не маємо права чекати, коли ці діти виростуть. У нас немає часу зволікати, поки росіяни відбирають у них національність і походження. Ми також не будемо сподіватися на появу нових механізмів, а шукатимемо власні дієві шляхи для повернення дітей», — пояснила вона. Уточнимо, Україна на сьогодні має підтверджені факти незаконного всиновлення на території країни-агресора росії українських дітей, ідеться про 386 маленьких українців.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.