Звіт уряду: успіхи є, але надто незначні - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Звіт уряду: успіхи є, але надто незначні

Дата публікації:

У середу Прем’єр-міністр Володимир Гройсман представив звіт уряду за 2018 рік. Серед іншого привертає увагу зростання валового внутрішнього продукту в минулому році до 3,2 відсотка.

 

На фоні зменшення дефіциту бюджету України до 1,7% внутрішнього валового продукту та запланованого показника росту до 2,4%, а також зниження показника державного та гарантованого державою боргу — до 60,9% ВВП — ці дані вселяють надію на краще майбутнє практично вже сьогодні, як казали колись представники однієї партії, що розвалилася на наших очах. Уряд витримав випробування і зробив декілька кроків уперед. «Ми отримали дефіцит бюджету минулого року 1,7% ВВП, коли у нас був плановий 2,4%, тобто ми увійшли в 2019 рік досить позитивно», — зазначив В. Гройсман. До речі, за його словами, бюджет України в 2018 році зріс на 17% в порівнянні з 2017-м і в 1,5 разу — порівняно з 2016-м.

Але добрими намірами вимощена дорога до глухого кута. Таким у минулому році став рівень інфляції, що склав близько 10%. У європейських країнах такого рівня інфляції просто не існує. Хоча в українському уряді вважають, що це дуже оптимістичний показник, який передбачає стабільність національної валюти в поточному 2019 році. Ще гірші справи з дотриманням соціальних стандартів та рівнем заробітної плати. Дійсно, мінімальна зарплата в Україні за останні три роки зросла більш ніж утричі, але залишається на вкрай низькому рівні. В абсолютних цифрах у доларах мінімальна зарплата складає близько 150 доларів.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

А тепер про мінуси, а саме: українські митниці у 2018 році збільшили надходження до Державного бюджету на 53 мільярди гривень, порівняно з 2017 роком, при цьому держава весь час намагається боротися із «сірими» та «чорними» схемами в митних операціях. Отже, в самій державі існує передумова тіньової економіки, яка посідає значну економічну й управлінську нішу. Що робити? Треба розширювати систему електронного урядування й добиватися зменшення рівня корупції шляхом створення в Державній фіскальній службі, зокрема, електронного кабінету платника податків, де податківці мають постійно розширювати перелік електронних послуг. Цікавою є тенденція збільшення коштів у місцевих бюджетах. Так, в 2018 році, порівняно з 2014-м, вони зросли в 3,3 разу. Якщо місцеві лідері не будуть красти, то є за що ремонтувати, будувати, розвиватися, адже минулого року регіони отримали додаткові 37 мільярдів гривень на розвиток через різні програми. Даний звіт уряду у подальшому буде направлений до Верховної Ради, і кожен депутат матиме можливість його підтримати або відхилити. А аналізувати є що. Наведемо лише певні цифри. За 2018 рік держава отримала понад 53 млрд доларів експортної виручки; доля ЄС в загальному обсязі зовнішньої торгівлі — 43%; розширюємо режими вільної торгівлі з Канадою, Ізраїлем та іншими країнами. При тому вже понад 3 роки Україна не імпортує російський газ, натомість наростили власний видобуток, збільшили долю «зеленої енергетики» і впроваджуємо технології ефективного споживання. За рік зменшили споживання газу з понад 14 до 10.6 млрд кубометрів.

Важливим, але й критичним є питання ремонту доріг. За 2018 рік, кажуть, що маємо 3 800 кілометрів відремонтованих автошляхів, зокрема в складі міжнародних транспортних коридорів. Це — найбільший показник за останні 14 років. У перспективі, як обіцяється, якісні дороги будують за всіма напрямками, а західний кордон з’єднають з портами Чорного моря. Райдужні перспективи? Так. Але дорожня інфраструктура розвивається досить мляво. Хоча й відкрито Бескидський тунель, модернізовано певні ділянки доріг, але для такої великої країни, як Україна, це буквально мізер.

Єдине, що радує, так це стабільний приріст агропромислового комплексу: рекордні обсяги врожаю (70 млн тонн), майже 40% валютної виручки країни та кілька реальних урядових програм розвитку, серед яких здешевлення придбання техніки, відновлення тваринництва і пряма підтримка фермерів. Що насторожує в урядових планах? По-перше, це постійне збільшення доходів від оренди. Ціна оренди майна, земельних ділянок тощо постійно збільшується, що шкодить розвитку бізнесу. По-друге, це оманлива інформація про «неземну» заробітну плату, адже вона вираховується як «середня температура по шпиталю». За тими ж урядовими даними, середня зарплата в 2018 році зросла у 1,9 разу — із 4 686 до 8 865 грн, а в грудні вона становила вже 10 573 гривень. Ця «неземна» статистика як і багато інших питань, мають бути розглянуті у ВРУ. Чекаємо, лишилося небагато. Можливо, щось почуємо критичного, бо поки уряд хвалить сам себе. Нам же лишається сподіватися, що справи колись підуть на краще.

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Відповіді на юридичні питання можна отримати у «WikiLegalAid»

Опубліковано

on

От

Громадяни можуть отримати відповіді на свої правові запитання на платформі правових консультацій «WikiLegalAid»довідково-інформаційна платформа правових консультацій, що функціонує за принципом Вікіпедії, орієнтована на потреби як людей без юридичної освіти, так і правознавців.

Згідно з інформацією Координаційного центру Безоплатної правової допомоги у 2021 р. найпопулярнішими правовими консультаціями на платформі, зокрема стали:

  • «Умови призначення, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю» (понад 155,7 тис. переглядів);
  • «Підстави зупинення транспортного засобу. Повноваження поліцейського та права водія» (близько 112 тис. переглядів);

Читайте також: П’ята річниця відкриття Бюро правової допомоги в Україні

  • «Оформлення постійного догляду за особами, які його потребують (особи з інвалідністю, громадяни похилого віку) (понад 100 тис. переглядів).

Окрім правової інформації на платформі можна знайти зразки документів правового та процесуального характеру, ознайомитися з судовою практикою, а також перейти зі сторінки консультації на сайт Верховної Ради України та переглянути необхідні нормативно-правові акти.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Інформація на платформі постійно оновлюється з урахуванням змін законодавства та судової практики, а її функціонування забезпечують понад 600 консультантів системи безоплатної правової допомоги та представники професійних правничих спільнот.

Нагадаємо, відбір адвокатів для системи безоплатної правової допомоги може проводитися дистанційно

Читати далі

В Україні

Понад 110 млн гривень на зміцнення обороноздатності Києва

Опубліковано

on

От

Київрада прийняла міську цільову програму «Захисник Києва» на 2022‒2024 роки, якою передбачено виділення понад 110 млн грн на зміцнення обороноздатності Києва.

Читайте також: Землі оборони інвентаризують Міноборони та Держгеокадастр

«В умовах продовження збройної агресії з боку Російської Федерації проти України, високої вірогідності повномасштабного вторгнення та застосування агресором диверсійно-розвідувальних сил або здійснення актів тероризму, важливого значення набуває виконання заходів з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві. Зокрема на це і спрямовані заходи, що увійшли до програми «Захисник Києва», – прокоментував заступник Голови КМДА Андрій Крищенко.

У рамках програми заплановано також створити Єдиний центр підготовки Сил муніципальної безпеки м. Києва, зокрема і бригади територіальної оборони.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

В Україні

65 000 гривень штрафу за «формальне» переведення медпрацівника на неповний робочий день

Опубліковано

on

От

Заступник Міністра охорони здоров’я Олексій Яременко повідомив, що забезпечення базових виплат працівникам залежить саме від керівника лікарні, який безпосередньо розпоряджається бюджетом закладу, а зловживання керівництва, такі як «суто формальне» переведення на неповний робочий день, працівники мають право оскаржити.

Читайте також: Лікарі отримуватимуть не менше 20000 гривень заробітної плати

«Аби не виплачувати лікарям базову зарплату, яка була встановлена Урядом, керівники медзакладів іноді, суто на папері, можуть перевести працівників на 0,75 чи 0,5 ставки. При цьому медики і надалі продовжують працювати повний робочий день. Така ситуація є абсолютно неприпустимою. Кожен медичний працівник, який зіштовхнувся з подібною ситуацією, має звернутися зі скаргою до регіонального управління Держпраці», – зауважив О. Яременко.

В разі отримання скарги Держпраці проведе інспекційну перевірку. Якщо ж буде встановлено, що медпрацівника формально переведено на неповний робочий день, а фактично він працює повний, на керівника медичного закладу буде накладено штраф – 65 000 грн за кожного працівника.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, підвищення базової зарплати медикам поширюється на всі заклади охорони здоров’я

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link