Connect with us

В Україні

Звітувати про спецвикористання води тепер можна онлайн

Дата публікації:

Тепер скористатися новою послугою онлайн-звітування можна через електронний кабінет водокористувача на сайті e-services.davr.gov.ua.

Із запуском модуля подання онлайн-звіту про використання води, водокористувачі отримали повний перелік електронних послуг зі спецводокористування, включаючи отримання, внесення змін та анулювання дозволу на спецводокористування, які доступні на сайті Держводагентства від березня 2019 р.

Наразі в Україні є понад 15 тисяч водокористувачів, які на початку наступного року мають подати звіти про використання води. Подання звіту в електронній формі дозволить їм зекономити час і кошти на логістиці.

Окрім цього, запровадження е-звітності дасть змогу:

  • мінімізувати кількість помилок у звітах. В онлайн-формі передбачено автоматичну перевірку формату та логічний контроль сум;
  • зробити процес подання звіту більш прозорим. Онлайн-форма звіту унеможливлює варіант, що якісь документи можуть загубитися. Крім того, заявник бачитиме всі етапи проходження свого звіту та його статус.

Водночас, запровадження онлайн-звітності стане першим кроком до публікації інформації щодо водокористування у форматі відкритих даних.

В Україні

Нова заява України проти Росії до ЄСПЛ щодо організації замахів та замовних вбивств

Опубліковано

on

Україною подано нову міждержавну заяву проти Російської Федерації щодо організації нею ряду резонансних замахів та замовних вбивств, як на території України, так і на території держав-членів Ради Європи.

«Протягом тривалого часу Російською Федерацією широко застосовується тактика терору за допомогою політичних вбивств як на власній території, так і на території інших держав, а з початку агресії РФ та окупації частини нашої держави – і на території України. За період з 2014 року на території України було здійснено низку замахів та вбивств представниками спецслужб РФ, завербованими ними особами та представниками російських окупаційних адміністрацій «Л/ДНР», які викликали значний резонанс в українському суспільстві. При цьому, Російською Федерацією не тільки не проводиться ефективне розслідування, а й вживаються заходи щодо перекладання відповідальності за такі злочини на інші держави, у тому числі на Україну», – повідомив Міністр юстиції Денис Малюська.

За його словами, це є зухвалим порушенням Росією міжнародно-правових зобов’язань, зокрема права на життя, що гарантоване ст. 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У новій міждержавній справі щодо політичних вбивств Уряд України звернувся до ЄСПЛ з вимогою визнати існування такої практики щодо проведення Росією цілеспрямованої політики фізичного знищення осіб, котрі, на думку РФ, «становлять загрозу її безпеці».

22 лютого 2021 р. ЄСПЛ повідомив Уряд України, що вказана міждержавна заява зареєстрована під № 10691/21 та відкрито провадження у цій справі.

Читати далі

В Україні

Вакцинація від COVID-19 розпочалася

Опубліковано

on

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що сьогодні в Україні розпочинається вакцинальна кампанія проти COVID-19 – перші вакцини вирушили в регіони.

«Програма вакцинації в Україні виконується в планові терміни та згідно з Дорожньою картою МОЗ. Ми зробили все від нас залежне, щоб наші медики, а згодом і всі українці отримали безпечні, дієві і якісні вакцини від визнаних світом виробників», – наголосив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

На першому етапі вакцинації щеплюватимуть медиків, які працюють з хворими на COVID, бригади швидкої допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку, військових на фронті.

Читати далі

В Україні

АМУ застерігає громади від прийняття боргів районних бюджетів за середньостроковими позиками

Опубліковано

on

Асоціація міст України провела опитування громад щодо проблемних питань, які виникають під час передачі майна у комунальну власність з районного рівня. Одним з таких питань виявилося є намагання районних рад перекласти на бюджети місцевого самоврядування борги районних бюджетів за середньостроковими позиками.

АМУ звертає увагу громад, що така заборгованість не може бути передана територіальним громадам, оскільки:

  • громади не є правонаступниками ліквідованих районів відповідно до підпункту 3 пункту 6-2  Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»
  • ця заборгованість обліковується в органах Казначейства за певним районним бюджетом, а не за конкретно визначеними установами, які фінансувались з районних бюджетів і зараз передаються громадам.

Слід нагадати, що заборгованість за середньостроковими позиками утворена у 2009-2014 роках, коли місцеві бюджети (і обласні, і районі, і міські) у зв’язку із невиконанням розрахованих Міністерством фінансів України показників закріплених доходів отримували середньострокові позики. Фактично органи місцевого самоврядування були змушені для виправлення прорахунків Мінфіна в плануванні дохідної бази місцевих бюджетів отримувати зазначені кошти, щоб забезпечити бюджетну сферу (освіта, охорона здоров’я, соціальний захист тощо) необхідними фінансовими ресурсами та не допустити заборгованості з виплати заробітних плат, закупівлі медикаментів, придбання матеріалів, забезпечення продуктів харчування, оплати комунальних послуг тощо. Кошти надавалися на виконання делегованих державою повноважень!

АМУ неодноразово зверталася до Мінфіна щодо необхідності списання заборгованості усіх місцевих бюджетів за середньостроковими позиками минулих років для того, щоб громади мали ресурс, достатній для забезпечення поточного фінансування в умовах децентралізації.

Норма щодо передачі боргових зобов’язань районних бюджетів громадам (відповідно до абзацу шостого підпункту 15 пункту 6-2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні») чітко не виписана та не вказує на обов’язковість або необхідність передачі такої заборгованості за середньостроковими позиками громадам, не містить порядку здійснення розподілу такої заборгованості.
Отже, наразі немає законодавчих підстав для перекладання на громади заборгованості за середньостроковими позиками районних бюджетів ліквідованих районів під час передачі майна територіальним громадам у комунальну власність. Асоціація міст України застерігає громади від взяття таких боргових зобов’язань.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.