Connect with us

Юридична практика

Прихована небезпека відпустки за власний рахунок

Опубліковано

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ,
експерт з питань соціальної
політики

Із відпусткою без збереження заробітної плати необхідно бути вкрай обережним.

В Україні намітилася масова тенденція, коли роботодавці примушують своїх співробітників на час воєнного стану йти у відпустку без збереження заробітної плати (за власний рахунок) та без обмеження строку на підставі статті 26 Закону України «Про відпустки». Причини можуть бути для цього зовсім різними — залежно від ситуації, що складається. Роботодавцю вигідно оформити відпустку без збереження заробітної плати на весь період воєнного стану, проте для працівника така ситуація може таїти в собі приховану небезпеку.

Читайте також: Освітянам відновлено тривалість відпусток

Із відпустками без збереження заробітної плати (за власний рахунок) необхідно бути вкрай обережним, особливо працівникові, адже розмір оплати праці та його щомісячна сплата страхових внесків впливають на страховий стаж працюючого, який є важливим при призначенні пенсії. Страховий стаж зараховується лише при сплаті страхових внесків.

Основною відмінністю страхового стажу від трудового є те, що наявність страхового стажу безпосередньо пов’язана зі сплатою страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Якщо працівник написав заяву про відпустку без збереження заробітної плати на цілий місяць або більше (на час періоду військового стану), такому працівнику, як результат, страховий стаж за відповідні неоплачувані місяці не зараховується, тож можна залишитися без пенсії. Якщо працівник захворів під час відпустки без збереження заробітної плати, то допомога з тимчасової непрацездатності такому працівникові також не надається.

Із чинних законодавчих норм видно, що працівник під час тривалої відпустки без збереження заробітної плати (більше місяця) менш соціально захищений і втрачає страховий стаж, і на це слід звернути увагу, якщо вам пропонують написати заяву на відпустку «за власний рахунок» на тривалий час.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.