Connect with us

Юридична практика

Розстрочення податкового боргу: що загрожує українцям у разі його несплати?

Опубліковано

Деякі підприємці можуть оформити все одно штрафують  реструктуризування податкового боргу, проте не всі платники податків знають, що на них чекає в разі несвоєчасного погашення такої заборгованості.

Реструктуризуванням податкового боргу є перенесення строків сплати заборгованості під відсотки, розмір яких становить 30% річних. Деякі платники податків можуть скористатися такою послугою, якщо нададуть певні докази, що існує загроза виникнення податкового боргу й у них буде можливість для погашення. Проте не всі з них знають, що може загрожувати в разі несвоєчасної сплати розстроченої заборгованості.

Читайте також: Врахування девальвації гривні (курсової різниці) при розрахунку збитків. Окрема думка

Що буде за несвоєчасну сплату розстроченого податкового боргу? Згідно з Податковим кодексом України, якщо платник податків порушує умови погашення розстроченого податкового боргу, то такий договір може бути достроково розірваний з ініціативи відповідного контролювального органу.

У такому випадку з дня, наступного за днем розірвання договору, на розстрочену суму, яка залишилася несплаченою, нараховуватимуться пеня та штраф у розмірах, які передбачає Податковий кодекс. Тобто людині доведеться сплачувати не лише основну суму боргу, а ще й штраф, який вона отримає за несвоєчасне погашення заборгованості.

Як можна отримати реструктуризування податкового боргу? Для цього платнику податків потрібно звернутися до місцевого органу ДПС з письмовою заявою та відповідним економічним обґрунтуванням, в який входить перелік обставин та докази, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу. Це може бути: аналіз фінансового стану; графік погашення розстрочених сум; розрахунки прогнозованих доходів платника, які гарантують виконання графіка погашення.

Читайте також: Збільшити прожитковий мінімум для визначення окладів прокурорам пропонують у ВР

Хто має право на податкові канікули? Ідеться про ФОПів 1 та 2 груп, які не мають можливості сплачувати єдиний податок через припинення ведення своєї діяльності. Проте такі канікули звільняють підприємців від сплати ЄП лише на один місяць, тому важливо встигнути оформити канікули до настання 1 числа того місяця, коли необхідне відтермінування.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.