Юридична практика
У яких випадках учасник сімейних правовідносин може звернутися за захистом своїх прав та інтересів до органу опіки і піклування?
Особа має право на попереднє звернення за захистом своїх сімейних прав та інтересів до органу опіки і піклування у випадках виникнення спору:
- між батьками щодо прізвища дитини, якщо батьки мають різні прізвища і не дійшли згоди щодо прізвища, яке слід присвоїти дитині (ч. 3 ст. 145 СК),
- між батьками щодо імені дитини (ч. 3 ст. 146 СК),
- щодо зміни прізвища дитини (ч. 5 ст. 148 СК),
- щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї (ч. 1 ст. 158 СК),
- у разі виникнення безпосередньої загрози для життя або здоров’я дитини, з метою постановлення рішення про негайне відібрання дитини в батьків (ч. 2 ст. 170 СК).
В останньому випадку орган опіки і піклування зобов’язаний негайно повідомити прокурора та в семиденний строк після постановлення рішення звернутися до суду з позовом про позбавлення батьків чи одного з них батьківських прав або відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав (ч. 2 ст. 170 СК).
Звернення за захистом до органу опіки і піклування не позбавляє особу права на звернення до суду.
Друкується за виданням:
Невідкладна правнича допомога. Юридичний порадник: практ. посіб. Київ: Юрінком Інтер, 2019. 300 с., яке можна придбати в онлайн-книгарні LexMart.
Продовжити читання →