Connect with us

Юридична практика

Як стягнути аліменти з боржника, який перебуває за кордоном?

Опубліковано

До Мін’юсту звернулася жінка, яка пояснила, що їй достеменно відомо, що її колишній чоловік у Німеччині офіційно працює, тому вона хоче знати, як зобов’язати батька дитини виплачувати кошти?

У жінки є офіційний витяг із виконавчої служби про зобов’язання сплатити аліменти. Вона вказала також, що картку, на яку чоловік отримував пенсію по інвалідності, заблокували і з неї ДВС нараховує 660 гривень на місяць аліментів. Але жінка пояснила, що це мізер і для утримання дитини цих грошей не вистачає.

Читайте також: Заборгованість за аліментами боржника, який веде особисте селянське господарство, слід розраховувати виходячи з його фактичного заробітку (доходу), а не із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості

У відповідь Міністерство юстиції України роз’яснило про порядок стягнення аліментів на дитину у разі виїзду одного з батьків для постійного проживання за кордон. «Бути впевненою, що ваш чоловік перебуває в Німеччині можна лише в тому випадку, коли є відповідні документи. На жаль, звернутися самостійно до Державної прикордонної служби із запитом про перетин іншою особою кордону ви не зможете. То конфіденційна інформація. Але це можуть зробити органи виконавчої служби за вашим клопотанням. Тому найперше ми б вам порадили звернутися з письмовим клопотанням до Державної виконавчої служби або до державного виконавця, який відкриє виконавче провадження, щоб вони витребували інформацію про те, чи перетинав боржник кордон України.

Крім того, якщо він тривалий час не сплачує аліменти, то вчиняє кримінальне правопорушення, оскільки в Україні встановлена кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів. Тому наступний крок такий: вам потрібно взяти довідку щодо заборгованості у сплаті аліментів й звернутися із заявою про кримінальне правопорушення до правоохоронних органів. Останні мають відкрити кримінальне провадження про злісне ухилення від сплати аліментів. В такому випадку правоохоронні органи України можуть звертатися до колег із Німеччини, аби вони повернули чоловіка на територію України, бо тут він перебуває під кримінальним переслідуванням. При цьому важливо пам’ятати, що кримінальне провадження має бути відкритим протягом 24-х годин. Якщо протягом доби цього не зроблено, ви маєте право звернутися зі скаргою до суду, аби він зобов’язав правоохоронний орган внести відомості до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань і відкрити кримінальне провадження.

Можна також піти іншим шляхом. Дитина має право знати інформацію про свого батька. Ви як її законний представник можете звернутися від імені дитини до Держприкордонслужби, аби вона надала інформацію, чи перетинав її батько державний кордон?

Читайте також: Строки прийняття спадщини під час війни

Щодо сплати аліментів з картки чоловіка. Сімейним кодексом передбачено: «коли змінюються обставини, матеріальний стан у боржника аліментів, матір дитини має право звернутися до суду із заявою про збільшення розміру аліментів».

Підготував Ілля Мороз,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.