Законодавство
290 500 грн допомоги школам від ЮНІСЕФ
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2024 р. № 1114, якою погоджено пропозицію Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій щодо реалізації спільного з Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту щодо надання грошової допомоги закладам загальної середньої освіти на 2024/25 навчальний рік.
Затверджено Порядок та умови отримання грошової допомоги, згідно з якими перелік, що включає 350 пріоритетних закладів загальної середньої освіти, які відповідають критеріям отримання допомоги, затверджує МОН відповідно до пунктів 6 – 11 цих Порядку та умов.
За рішенням МОН перелік пріоритетних закладів може бути розширено за наявності фінансових ресурсів Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) для підтримки додаткових закладів загальної середньої освіти, про що ЮНІСЕФ повідомляє МОН в установленому порядку.
Розмір допомоги кожному закладу становить 290500 гривень і надається разово протягом 2024 – 2025 років, окрім випадків, коли ЮНІСЕФ повідомив МОН про можливість надання додаткової допомоги.
Читайте також: 20 премій за внесок молоді у розвиток парламентаризму й місцевого самоврядування у 2024 р.
Допомога надається для здійснення таких витрат:
1) забезпечення дітей харчуванням у закладах (окрім закупівлі продуктів харчування), зокрема:
– ремонт шкільних їдалень (харчоблоків);
– закупівля і встановлення та ремонт обладнання для шкільних їдалень (харчоблоків) та запчастин до нього;
2) підготовка закладів до зимового періоду та здійснення заходів з підвищення енергонезалежності закладів, зокрема:
– обігрів, утеплення, заміна вікон та дверей, закупівля необхідних матеріалів, палива, обладнання та запчастин до нього;
– закупівля і встановлення та ремонт електро- та/або теплогенеруючого обладнання та запчастин до нього;
– закупівля і встановлення та ремонт установок, що виробляють електричну та/або теплову енергію з альтернативних джерел;
– ремонт внутрішніх і зовнішніх інженерних мереж та систем закладів, зокрема водопровідних, опалювальних, електричних, вентиляційних, каналізаційних мереж;
3) транспортування та зберігання закупленого обладнання та запчастин до нього, необхідних матеріалів і палива.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.