Connect with us

Законодавство

АПУ заявляє про небезпеку обмеження прав приватних виконавців

Опубліковано

Асоціація правників України направила відкрите звернення Голові Комітету Верховної Ради України з питань правової політики із закликом припинити нівелювання реформи виконавчого провадження та надала низку пропозицій щодо вдосконалення законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів».

Законопроект, розроблений Мін’юстом, був схвалений урядом 27 травня 2020 р., попри запропоновані позитивні зміни містить низку норм, які можуть нівелювати попередні результати реформи виконавчого провадження.

Серед ризиків поточної редакції законопроекту правники виокремили такі.

Нівелювання ролі Асоціації приватних виконавців України щодо затвердження питань для кваліфікаційного іспиту. Це повноваження пропонується передати від Кваліфікаційної комісії до Міністерства юстиції України.

Надання права будь-якій особі подати скаргу на дії чи бездіяльність приватного виконавця несе ризик зловживання ним та може призвести до блокування роботи приватного виконавця шляхом проведення постійних перевірок його діяльності.

Необмежені дискреційні повноваження при здійсненні контролю за діяльністю приватних виконавців для Міністерства. Так, під час проведення позапланової перевірки регулятор не буде обмежений предметом поданої скарги. Крім того, законопроект надає йому право на повторні перевірки обставин, які вже були предметом попередніх перевірок.

Доповнення переліку підстав для притягнення приватного виконавця до дисциплінарної відповідальності підставою «Порушення принципів виконавчого провадження», що є оціночним поняттям, позбавляє норму правової визначеності.

Скороченням переліку видів дисциплінарних стягнень, які можуть застосовуватися до приватного виконавця, пропонується виключити догану. При цьому 2 з 3 стягнень означають повне чи тимчасове припинення діяльності виконавця: 1) зупинення діяльності на строк до 6 місяців і 2) припинення діяльності.

Обмеження права приватних виконавців на оскарження до суду рішень Дисциплінарної комісії. Пропонується залишити оскарження рішень дисциплінарного органу виключно з формальних підстав, а не по суті. Відтак, законопроект фактично забороняє суду аналізувати рішення Дисциплінарної комісії на предмет його відповідності чинному законодавству.

Ознайомитись з текстом відкритого звернення можна за посиланням.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.