Connect with us

Законодавство

Аудит у школах – раз на 10 років

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти» від 9 січня 2019 р. № 17.

Інституційний аудит, що його проводить Державна служба якості освіти України та її територіальні органи,  передбачає оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти, оцінку внутрішньої системи забезпечення якості освіти, перевірку додержання закладом освіти вимог законодавства у сфері освіти.

Аудит у плановому порядку здійснюватиметься не частіше 1 разу на 10 років відповідно до перспективних і річних планів.

Перспективні плани формуються територіальними органами служби якості освіти з метою визначення черговості проведення аудиту.

На сайтах Державної служби якості освіти України та її територіальних органів до 01 грудня року, який передує плановому, оприлюднюватиметься річний план перевірки.

За низької якості освітньої діяльності, у відповідному закладі буде проведено Інституційний аудит у позаплановому порядку. Такий аудит може проводитися за ініціативою засновника, керівника, колегіального органу управління, вищого колегіального органу громадського самоврядування або наглядової ради закладу освіти у разі обґрунтованої ними необхідності в оцінюванні якості освітньої діяльності закладу освіти й одержання рекомендацій щодо її вдосконалення.

У позаплановому порядку аудит може бути проведений не частіше 1 разу на 2 роки, але не раніше ніж через 1 рік після проведення планової перевірки.

Для проведення інституційного аудиту у службі створюють експертну групу, до складу якої залучаються педагогічні працівники, які пройшли сертифікацію та/або мають вищу кваліфікаційну категорію, керівники (їх заступники) закладів освіти, які пройшли інституційний аудит, а також за потреби інші експерти.

Експерти повинні мати вищу педагогічну освіту та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, практичний досвід роботи у закладі освіти не менше 5 років і пройти відповідне навчання, організоване Державною службою якості освіти України.

Строк роботи експертної групи у закладі освіти для проведення інституційного аудиту не може перевищувати 10 робочих днів, а в закладах освіти, де середня чисельність працівників за календарний рік не перевищує 50 осіб, – 5 робочих днів.

Із метою оцінювання процесів закладу освіти та внутрішньої системи закладу, експертна група спостерігатиме за освітньою діяльністю, у тому числі відвідуватимуть навчальні заняття, опитуватимуть здобувачів освіти, їхніх батьків, педагогічних працівників щодо освітньої діяльності у закладі освіти.

Акт перевірки складається та підписується в останній день роботи експертної групи. На підставі нього орган, який проводив інституційний аудит, на підставі акта перевірки видає розпорядження щодо усунення порушень. Строк усунення порушення складає не більше 1 календарного року.

Додатком до Порядку визначені критерії оцінювання освітніх закладів.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти
||
№ Документа: 17
Дата прийняття: 09.01.2019
Дата набрання чинності: 12.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 12.03.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 250/33221
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти
||
№ Документа: 17
Дата прийняття: 09.01.2019
Дата набрання чинності: 12.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 12.03.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 250/33221
Внутрішній номер документа: Немає