Connect with us

Законодавство

Аудиторів перевірятимуть за новим Порядком

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку проведення перевірок з контролю якості аудиторських послуг» від 29 серпня 2019 р. № 362.

Наказом затверджується «Порядок проведення перевірок з контролю якості аудиторських послуг», який визначає порядок організації, проведення та оформлення результатів перевірок.

З текстами законів можна ознайомитися в системі LEX, замовивши тестовий доступ.

Згідно з п. 3 розд. I Порядку, перевірки здійснюватимуться в обов’язковому порядку та за ініціативою суб’єктів аудиторської діяльності (п. 4 розд. I) відповідно до таких етапів:

  • Планування та організація перевірки (попереднє вивчення САД (суб’єкта аудиторської діяльності), отримання попередньої інформації від САД, складення та затвердження робочого плану та програми перевірки). Робочий план та програму перевірки складає інспектор або керівник групи інспекторів та подає на затвердження Виконавчому директору Інспекції чи одному з його заступників або Голові Комітету чи одному з його заступників. Інспекція із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю (далі – Інспекція) / Комітетом з контролю якості аудиторських послуг Аудиторської палати України забезпечує ознайомлення САД із програмою перевірки.
  • Проведення перевірки з якості аудиторських послуг, яка передбачає тестування внутрішніх процедур, здійснення перевірки робочих документів, аудиторських звітів та інших звітів, договорів про надання аудиторських послуг, внутрішніх розпорядчих актів суб’єкта аудиторської діяльності, якими визначаються політика і процедури, що мають застосовуватися під час надання аудиторських послуг. Далі – підготовка висновків та рекомендацій.
  • Обговорення висновків та рекомендацій із САД.
  • Оформлення звіту про результати перевірки, підписання протоколу та обов’язкових до виконання рекомендацій, подання звіту на розгляд Виконавчому директору Інспекції / Раді Аудиторської палати України. Протягом п’яти робочих днів після дати обговорення проекту звіту або складення акта про відмову підписання протоколу САД може оскаржити попередні результати перевірки з контролю якості до Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, якщо перевірка проводилась інспектором (групою інспекторів) Інспекції, або до Ради АПУ, якщо перевірка проводилась інспектором (групою інспекторів) Комітету.
  • Відстеження виконання наданих САД за результатами перевірки з контролю якості аудиторських послуг обов’язкових до виконання рекомендацій та результатів їх впровадження.

Відповідно до п. 19 розд. II Порядку загальний строк проведення перевірки за місцезнаходженням САД становить не більше 15 робочих днів, за рішенням Інспекції/Комітету можливе подовження цього строку ще на 15 робочих днів.

Законодавство

Періодичність перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу узалежнили від їх ризиковості

Набрало чинності рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про внесення змін до Порядку контролю за дотриманням професійними учасниками фондового ринку (ринку цінних паперів) вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 29 серпня 2019 року № 470.

Зміни внесені до п. 2 розд. II зазначеного Порядку і стосуються періодичності проведення перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу:

  • абз. 1 викладено у новій редакції: «Включення суб’єкта первинного фінансового моніторингу до плана-графіка проведення перевірок здійснюється на підставі оцінки ризику суб’єкта первинного фінансового моніторингу бути використаним для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення».
  • абз. 2, 3 (щодо частоти проведення перевірок та щодо дати, з якої починається відлік строку для визначення початку наступної планової перевірки) виключено.

Читати далі

Законодавство

Вводиться централізований облік доручень правоохоронних органів на митний огляд товарів і транспортних засобів

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту з організації централізованого надсилання правоохоронними органами в електронному вигляді доручень на проведення митного огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення» від 2 жовтня 2019 р. № 861.

Постановою, з метою забезпечення уніфікованого обліку доручень на проведення митного огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які направляються правоохоронними органами, відстеження результатів їх направлення, уникнення зловживань у цій сфері передбачено запровадження централізованого надсилання зазначених доручень в електронному вигляді із використанням відповідної інформаційної систем.

Учасники експериментального проекту використовують на безоплатній основі тестову версію інформаційної системи, що забезпечує централізоване надсилання правоохоронними органами та отримання органами доходів і зборів в електронному вигляді доручень на проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Зазначені доручення надсилаються правоохоронними органами органам доходів і зборів централізовано в електронному вигляді з використанням кваліфікованого електронного підпису уповноваженої посадової особи правоохоронного органу та обов’язково повинні містити інформацію про підстави їх надсилання, номер відповідного провадження (справи), строк виконання, відомості про товари, осіб, які їх переміщують, та/або про транспортні засоби комерційного призначення, з використанням яких можуть бути вчинені порушення законодавства з питань митної справи.

У разі відсутності в дорученні усієї інформації таке доручення не є підставою для проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення органами доходів і зборів, про що невідкладно інформується відповідний правоохоронний орган шляхом направлення повідомлення електронними каналами зв’язку.

Максимальний строк дії доручень, які надсилаються до органів доходів і зборів, не може перевищувати 90 календарних днів з моменту надсилання.

Підготовку необхідних змін до нормативно-правових актів, а також розробку необхідного програмного забезпечення буде здійснено за результатами розпочатого експериментального проекту.

Читати далі

Законодавство

Для належного облаштування Державного кордону потрібна смуга у 50 метрів

Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки на своєму засіданні ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону» № 0905.

Задля створення належних умов для інженерно-технічного облаштування державного кордону України із суміжними державами, насамперед з Російською Федерацією, забезпечення виконання Держприкордонслужбою завдань з охорони та захисту державного кордону, запропоновано внести зміни до Земельного кодексу України, Водного кодексу України, Закону України «Про державний кордон України», а саме:

  • визначити розмір земельних ділянок, які надаються органам Державної прикордонної служби України для будівництва та утримання інженерно-технічних та фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій шириною до 50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми,
  • звільнити зазначені вище органи у зв’язку із цим від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, пов’язаних із вилученням ділянок для облаштування кордону.
З текстами законів можна ознайомитися в системі LEX, замовивши тестовий доступ.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку проведення перевірок з контролю якості аудиторських послуг
||
№ Документа: 362
Дата прийняття: 29.08.2019
Дата набрання чинності: 04.10.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 17.09.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1026/33997
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку проведення перевірок з контролю якості аудиторських послуг
||
№ Документа: 362
Дата прийняття: 29.08.2019
Дата набрання чинності: 04.10.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 17.09.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1026/33997
Внутрішній номер документа: Немає