Connect with us

Законодавство

Аудиторів перевірятимуть за новим Порядком

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку проведення перевірок з контролю якості аудиторських послуг» від 29 серпня 2019 р. № 362.

Наказом затверджується «Порядок проведення перевірок з контролю якості аудиторських послуг», який визначає порядок організації, проведення та оформлення результатів перевірок.

З текстами законів можна ознайомитися в системі LEX, замовивши тестовий доступ.

Згідно з п. 3 розд. I Порядку, перевірки здійснюватимуться в обов’язковому порядку та за ініціативою суб’єктів аудиторської діяльності (п. 4 розд. I) відповідно до таких етапів:

  • Планування та організація перевірки (попереднє вивчення САД (суб’єкта аудиторської діяльності), отримання попередньої інформації від САД, складення та затвердження робочого плану та програми перевірки). Робочий план та програму перевірки складає інспектор або керівник групи інспекторів та подає на затвердження Виконавчому директору Інспекції чи одному з його заступників або Голові Комітету чи одному з його заступників. Інспекція із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю (далі – Інспекція) / Комітетом з контролю якості аудиторських послуг Аудиторської палати України забезпечує ознайомлення САД із програмою перевірки.
  • Проведення перевірки з якості аудиторських послуг, яка передбачає тестування внутрішніх процедур, здійснення перевірки робочих документів, аудиторських звітів та інших звітів, договорів про надання аудиторських послуг, внутрішніх розпорядчих актів суб’єкта аудиторської діяльності, якими визначаються політика і процедури, що мають застосовуватися під час надання аудиторських послуг. Далі – підготовка висновків та рекомендацій.
  • Обговорення висновків та рекомендацій із САД.
  • Оформлення звіту про результати перевірки, підписання протоколу та обов’язкових до виконання рекомендацій, подання звіту на розгляд Виконавчому директору Інспекції / Раді Аудиторської палати України. Протягом п’яти робочих днів після дати обговорення проекту звіту або складення акта про відмову підписання протоколу САД може оскаржити попередні результати перевірки з контролю якості до Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, якщо перевірка проводилась інспектором (групою інспекторів) Інспекції, або до Ради АПУ, якщо перевірка проводилась інспектором (групою інспекторів) Комітету.
  • Відстеження виконання наданих САД за результатами перевірки з контролю якості аудиторських послуг обов’язкових до виконання рекомендацій та результатів їх впровадження.

Відповідно до п. 19 розд. II Порядку загальний строк проведення перевірки за місцезнаходженням САД становить не більше 15 робочих днів, за рішенням Інспекції/Комітету можливе подовження цього строку ще на 15 робочих днів.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку проведення перевірок з контролю якості аудиторських послуг
||
№ Документа: 362
Дата прийняття: 29.08.2019
Дата набрання чинності: 04.10.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 17.09.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1026/33997
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку проведення перевірок з контролю якості аудиторських послуг
||
№ Документа: 362
Дата прийняття: 29.08.2019
Дата набрання чинності: 04.10.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 17.09.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1026/33997
Внутрішній номер документа: Немає