Connect with us

Законодавство

Утриманцям місць несвободи доступ до лазні має надаватися два рази на тиждень

Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Змін до наказу Міністерства юстиції України від 08 червня 2012 р.№ 849/5» від 10 вересня 2019 р. № 2870/5.

Наказом затверджено зміни до «Положення про організацію лазне-прального обслуговування осіб, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах», затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 8 червня 2012 року № 849/5.

Тепер лазне-пральне обслуговування осіб, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах включає організацію регулярного, але не менше двох разів на тиждень миття в лазні з обов’язковою заміною натільної білизни (п. 1.2 Положення).

З текстами законів можна ознайомитися в системі LEX, замовивши тестовий доступ.

Пропускна спроможність лазні має забезпечувати не щотижневе, а не менше двох разів на тиждень миття засуджених (осіб, узятих під варту) з обов’язковою одночасною заміною натільної білизни та перебування їх у лазні протягом 40 хвилин (на одне відвідування) при 12-годинній роботі лазні. До комплекту натільної білизни, яка підлягає обов’язковій заміні після кожного миття входять майка, труси, натільна сорочка та кальсони. До комплекту постільної білизни, яка підлягає заміні один раз на тиждень, входять два простирадла, наволочка на подушку та рушник, які підлягають заміні один раз на тиждень (п.п 2.6, 3.1 Положення).

Забезпечення установ лазне-пральним обладнанням, майном та матеріалами здійснюється централізовано державною установою «Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України», а не відповідним структурним підрозділом ресурсного забезпечення Міністерства юстиції України (п. 5.1 Положення).

У разі відсутності в установах пральних комплексів, вони можуть з письмового дозволу Міністерства юстиції України користуватися послугами пралень, що не належать до сфери управління Міністерства юстиції України, згідно з угодами, укладеними відповідно до законодавства (п. 6.1 Положення).

Законодавство

Періодичність перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу узалежнили від їх ризиковості

Набрало чинності рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про внесення змін до Порядку контролю за дотриманням професійними учасниками фондового ринку (ринку цінних паперів) вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 29 серпня 2019 року № 470.

Зміни внесені до п. 2 розд. II зазначеного Порядку і стосуються періодичності проведення перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу:

  • абз. 1 викладено у новій редакції: «Включення суб’єкта первинного фінансового моніторингу до плана-графіка проведення перевірок здійснюється на підставі оцінки ризику суб’єкта первинного фінансового моніторингу бути використаним для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення».
  • абз. 2, 3 (щодо частоти проведення перевірок та щодо дати, з якої починається відлік строку для визначення початку наступної планової перевірки) виключено.

Читати далі

Законодавство

Вводиться централізований облік доручень правоохоронних органів на митний огляд товарів і транспортних засобів

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту з організації централізованого надсилання правоохоронними органами в електронному вигляді доручень на проведення митного огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення» від 2 жовтня 2019 р. № 861.

Постановою, з метою забезпечення уніфікованого обліку доручень на проведення митного огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які направляються правоохоронними органами, відстеження результатів їх направлення, уникнення зловживань у цій сфері передбачено запровадження централізованого надсилання зазначених доручень в електронному вигляді із використанням відповідної інформаційної систем.

Учасники експериментального проекту використовують на безоплатній основі тестову версію інформаційної системи, що забезпечує централізоване надсилання правоохоронними органами та отримання органами доходів і зборів в електронному вигляді доручень на проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Зазначені доручення надсилаються правоохоронними органами органам доходів і зборів централізовано в електронному вигляді з використанням кваліфікованого електронного підпису уповноваженої посадової особи правоохоронного органу та обов’язково повинні містити інформацію про підстави їх надсилання, номер відповідного провадження (справи), строк виконання, відомості про товари, осіб, які їх переміщують, та/або про транспортні засоби комерційного призначення, з використанням яких можуть бути вчинені порушення законодавства з питань митної справи.

У разі відсутності в дорученні усієї інформації таке доручення не є підставою для проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів комерційного призначення органами доходів і зборів, про що невідкладно інформується відповідний правоохоронний орган шляхом направлення повідомлення електронними каналами зв’язку.

Максимальний строк дії доручень, які надсилаються до органів доходів і зборів, не може перевищувати 90 календарних днів з моменту надсилання.

Підготовку необхідних змін до нормативно-правових актів, а також розробку необхідного програмного забезпечення буде здійснено за результатами розпочатого експериментального проекту.

Читати далі

Законодавство

Для належного облаштування Державного кордону потрібна смуга у 50 метрів

Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки на своєму засіданні ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону» № 0905.

Задля створення належних умов для інженерно-технічного облаштування державного кордону України із суміжними державами, насамперед з Російською Федерацією, забезпечення виконання Держприкордонслужбою завдань з охорони та захисту державного кордону, запропоновано внести зміни до Земельного кодексу України, Водного кодексу України, Закону України «Про державний кордон України», а саме:

  • визначити розмір земельних ділянок, які надаються органам Державної прикордонної служби України для будівництва та утримання інженерно-технічних та фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій шириною до 50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми,
  • звільнити зазначені вище органи у зв’язку із цим від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, пов’язаних із вилученням ділянок для облаштування кордону.
З текстами законів можна ознайомитися в системі LEX, замовивши тестовий доступ.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Змін до наказу Міністерства юстиції України
||
№ Документа: 2870/5
Дата прийняття: 10.09.2019
Дата набрання чинності: 04.10.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 13.09.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1024/33995
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Змін до наказу Міністерства юстиції України
||
№ Документа: 2870/5
Дата прийняття: 10.09.2019
Дата набрання чинності: 04.10.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 13.09.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1024/33995
Внутрішній номер документа: Немає