Connect with us

Законодавство

Аварії на об’єктах підвищеної небезпеки розслідуватимуть протягом 20 днів

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2023 р. № 965, якою визначено процедуру проведення розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки.

Затверджений нею Порядок поширюється на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які експлуатують (планують експлуатувати) хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки (далі – оператор).

Зокрема встановлено, що у разі порушення робочого стану джерела небезпеки, що призвело до виникнення аварії на об’єктах підвищеної небезпеки, оператор невідкладно в письмовій формі за допомогою засобів інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем та з накладенням електронного підпису інформує ДСНС або її територіальний орган за місцезнаходженням об’єкта підвищеної небезпеки про аварію в порядку, визначеному МВС.

Для проведення розслідування аварії оператор не пізніше наступного дня після виникнення аварії відповідним наказом утворює комісію з розслідування аварії та повідомляє про це ДСНС або її територіальний орган за місцезнаходженням об’єкта підвищеної небезпеки.

До завершення розслідування аварії відновлення експлуатації джерела небезпеки заборонено, крім джерел небезпеки об’єктів критичної інфраструктури, показники безпеки яких відновлено.

Комісія зобов’язана протягом 20 робочих днів провести розслідування обставин і причин аварії та скласти акт розслідування обставин та причин аварії у двох примірниках та передати їх не пізніше наступного робочого дня після підписання оператору для розгляду та затвердження. Оператор затверджує акт протягом трьох днів із дня його надходження.

Читайте також: Автоматизовану систему реєстрації гуманітарної допомоги можна тестувати

Акт розслідування обставин та причин аварії підписується всіма членами комісії. У разі незгоди з результатами розслідування член комісії має право не підписувати такий акт.

Перший примірник акта разом із матеріалами розслідування, які є його невід’ємним додатком, після затвердження оператором протягом п’яти робочих днів надсилається рекомендованим листом або за допомогою засобів інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем із накладенням електронного підпису до територіального органу ДСНС за місцезнаходженням об’єкта підвищеної небезпеки. Другий примірник акта залишається в оператора, копії акта надсилаються членам комісії, організаціям та особам, представники яких брали участь у розслідуванні аварії (за їх письмовим запитом).

Повторне розслідування обставин і причин однієї і тієї самої аварії на об’єкті підвищеної небезпеки не проводиться.

У разі виникнення потреби у проведенні експертизи, випробувань та інших досліджень для встановлення обставин і причин виникнення аварії, розслідування може бути продовжене оператором на строк, необхідний для проведення експертизи, випробувань та інших досліджень.

За результатами розслідування аварії оператор зобов’язаний:

  • проаналізувати причини виникнення аварії, розробити та наказом затвердити перелік заходів щодо запобігання виникненню подібних аварій;
  • з урахуванням причин виникнення аварії переглянути політику запобігання аваріям на об’єктах підвищеної небезпеки та звіт про здійснення заходів безпеки на об’єкті підвищеної небезпеки;
  • подати ДСНС оновлену інформацію про об’єкт підвищеної небезпеки;
  • відновити всі показники безпеки джерела небезпеки та повідомити про це ДСНС.

Порядок розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки військового призначення, які належать до сфери управління Міноборони, встановлюється Міноборони.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки
||
№ Документа: 965
Дата прийняття: 08.09.2023
Дата набрання чинності: 14.09.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки
||
№ Документа: 965
Дата прийняття: 08.09.2023
Дата набрання чинності: 14.09.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає