Законодавство
Авто з ознаками перевантаження супроводять до найближчого місця зважування
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19 травня 2023 р. № 513, якою визначено процедуру супроводження автомобільного транспортного засобу, що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, до найближчого місця зважування (на відстань не більше 50 кілометрів) для здійснення габаритно-вагового контролю з використанням спеціалізованих автомобілів, а також заборони подальшого руху такого транспортного засобу посадовими особами Укртрансбезпеки та її територіальних органів під час проведення рейдової перевірки (перевірки на дорозі).
Зокрема визначено, що ознаками порушення нормативів вагових або габаритних параметрів є:
1) завантаження транспортного засобу вище бортів кузова;
2) просідання вузлів підвіски транспортного засобу;
3) відсутність у водія транспортного засобу товарно-транспортної накладної чи відмова її пред’явити для перевірки.
У разі виявлення ознак порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, визначених вище, посадова особа приймає рішення про супроводження автомобільного транспортного засобу до найближчого місця зважування (стаціонарного або пересувного пункту габаритно-вагового контролю).
Якщо на момент зупинки транспортного засобу найближче місце зважування у напрямку руху такого транспортного засобу не працює, транспортний засіб супроводжується до найближчого працюючого місця зважування на відстань не більше 50 кілометрів.
Читайте також: Бюро економічної безпеки може використовувати спецсигнали на своєму транспорті
Посадова особа складає акт про блокування/розблокування автомобільного транспортного засобу шляхом установлення на колесо транспортного засобу блокуючого номерного пристрою (блокіратора) в таких випадках:
1) відмови водія транспортного засобу, що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, виконати рішення про супроводження транспортного засобу;
2) відмови водія транспортного засобу привести вагові або габаритні параметри транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами в зоні габаритно-вагового контролю після встановлення порушення вагових або габаритних параметрів.
Розблокування транспортного засобу посадовою особою здійснюється в таких випадках:
1) згоди водія на супроводження транспортного засобу, що має ознаки порушення нормативів вагових або габаритних параметрів, до найближчого місця зважування (на відстань не більше 50 кілометрів);
2) приведення вагових або габаритних параметрів транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами в зоні габаритно-вагового контролю.
Посадова особа, що зняла з колеса транспортного засобу блокуючий номерний пристрій (блокіратор), робить відмітку про розблокування в акті про блокування/розблокування автомобільного транспортного засобу.
Затверджений Порядок є обов’язковим для виконання водіями транспортних засобів українських та іноземних автомобільних перевізників, що здійснюють перевезення вантажів вантажними автомобілями на території України.