Connect with us

Законодавство

Банки можуть видавати квитанції з електронними печатками

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства інфраструктури України «Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні» від 18 квітня 2019 р. № 62.

За новою редакцією пп. 2 п. 13 Інструкції банки забезпечуватимуть приймання, на вимогу клієнта, лише придатних до обігу банкнот. Норма не стосується тих платіжних засобів, що вилучаються з обігу Нацбанком.

У п. 4 виключено термін «банкноти з дефектом виробника» (пп. 4) та натомість ведено термін «підроблені банкноти», до яких віднесені перероблені (за наклейками, малюнками) та сувенірні/рекламні вироби, що схожі на платіжні засоби. Такі зміни по всьому тексті Інструкції.

Абз. 1 п. 158 чомусь доповнено нормою, що банк може виявити під час приймання оброблення, видачі готівки, банкноти з дефектами виробника, хоча такий термін виключений і це не єдиний пункт Інструкції куди додали виключений термін, зокрема п.п. 161, 162, 164, 167 та інші.

Також визначена можливість використання у банківській системі, окрім ЕП (електронний підпис), також і вдосконаленого ЕП/електронної печатки.

Зокрема про це йдеться у п. 5, за яким як працівник банку, так і клієнти – юридичні особи/ФОП – маю право використовувати кваліфіковану електронну печатку або вдосконалену електронну печатку. Але далі по тексту це нове формулювання не використовується.

Новим пунктом 111-1 визначено, що банки, з урахуванням ризик-орієнтованого підходу, повинні забезпечувати вжиття заходів щодо вивчення клієнтів – суб’єктів господарювання, які здійснюють касові операції для подальшого здійснення готівкових розрахунків, з метою спростування або підтвердження підозр щодо здійснення клієнтом фінансових операцій, які містять ознаки фіктивності.

Для цього вони отримуватимуть певні підтвердні документи від клієнтів (зокрема закупівельний акт, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, тощо), на підставі яких здійснюються готівкові розрахунки.

Також встановлено, що банківські документи можуть містити (але не обов’язково) електронну печатку банку. Зокрема це вказано у новому абзаці пп. 2 п. 123, за яким квитанція платіжного термінала, сліп, у разі здійснення касової операції в операційній касі, може містити таку печатку, або ж в пп. 4 п. 135 – печатка проставлятиметься працівником банку у квитанціях на підтвердження внесення готівки у платіжній системі.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні
||
№ Документа: 62
Дата прийняття: 18.04.2019
Дата набрання чинності: 03.06.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні
||
№ Документа: 62
Дата прийняття: 18.04.2019
Дата набрання чинності: 03.06.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає