Connect with us

Законодавство

Без практичного досвіду в аудитори не візьмуть

Міністерство фінансів України оприлюднило для обговорення проекти наказів щодо атестації, стажування та безперервного професійного навчання аудиторів, а саме:

  • «Про затвердження Порядку складання іспитів при атестації аудиторів»;
  • «Про затвердження Порядку проходження стажування»;
  • «Про затвердження Порядку безперервного професійного навчання аудиторів»;
  • «Про затвердження Порядку зарахування теоретичних знань».

Проект Порядку складання іспитів при атестації аудиторів визначає механізм організації, проведення та оформлення результатів теоретичних і кваліфікаційного іспитів, які складатимуть кандидати в аудитори під час атестації, а також розподілу коштів, отриманих як плата за складання іспитів. Передбачено, що здобути кваліфікацію аудитора можна пройшовши атестацію. Охочі стати аудиторами мусять підтвердити свої теоретичні знання, засвідчити здатність застосовувати їх на практиці та отримати практичний досвід.

Проект Порядку проходження стажування визначає процедуру, обсяг, тривалість та організацію проходження стажування кандидатами в аудитори та набуття практичного досвіду шляхом працевлаштування у суб’єкта аудиторської діяльності. Так, кандидат мусить стажуватися не менше трьох років або бути працевлаштованим у суб’єкта аудиторської діяльності.

Проект Порядку безперервного професійного навчання аудиторів визначає форми, види, обсяг, тривалість, умови та порядок контролю за проходженням аудиторами безперервного професійного навчання. Мінімальний обсяг такого навчання. становить 120 годин упродовж трьох років поспіль за накопичувальною системою, але не менше 20 годин на рік. При цьому має бути забезпечена диференціація видів навчання. Основними видами безперервного професійного навчання будуть освітні заходи; короткострокові заходи; інші заходи, зокрема, участь у семінарах та інших заходах, у науково-практичних конференціях з питань бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту з публікацією тез тощо.

Проект Порядку зарахування теоретичних знань визначає умови та обсяг зарахування кандидатам в аудитори таких знань під час здобуття ними кваліфікації аудитора.

Зауваження та пропозиції до проектів наказів можна подавати до 11 грудня 2019 р. у електронній формі на адресу akozlova@minfin.gov.ua.

Законодавство

Ставку ПДВ пропонують зменшити до 17%

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до статті 193 Податкового кодексу України щодо зменшення розміру ставки податку на додану вартість» № 2757.

Законопроектом пропонується внести зміни до пп. а п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу, якими зменшити основну ставку податку на додану вартість з 20 до 17 відсотків.

Метою законопроекту його ініціатор (народний депутат О. Дубінський) визначив досягнення збалансованості надходжень коштів до бюджету та стимулювання внутрішнього споживання, наслідком якого, на його думку, стане зниження цін для кінцевого споживача.

Читати далі

Законодавство

Надбавки на вироби медичного призначення доручать встановлювати Кабміну

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо врегулювання цін на лікарські засоби)» № 2735.

Законопроектом передбачається внесення змін до Законів «Про лікарські засоби» та «Про ціни і ціноутворення» щодо регулювання і зниження цін на лікарські засоби.

Змінами до ст. 13 Закону «Про ціни і ціноутворення» визначається, що обмеження щодо встановлення розміру граничних торговельних надбавок (націнок) на лікарські засоби та вироби медичного призначення можуть встановлюватись Законами України.

Закон України «Про лікарські засоби» пропонується доповнити статтею 20-1, якою визначити, що рівень граничної постачальницько-збутової та торговельної (роздрібної) надбавки на лікарські засоби і вироби медичного призначення, що реалізуються в Україні, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Розмір зазначених надбавок не може перевищувати 7% та 15 % відповідно від оптово-відпускної (для постачально-збутових надбавок) та закупівельної (для торговельних надбавок) ціни лікарських засобів і виробів медичного призначення.

Читати далі

Законодавство

Строк укладення основного договору – не обов’язково впродовж 1 року після попереднього

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення положень про попередній договір)» № 2762.

Пропонується внести зміни до ст. 635 Цивільного кодексу та ст. 182 Господарського кодексу щодо узгодження їх положень у частині укладення попередніх договорів.

Так, проектом передбачено скасовування встановленого законодавчо строку, протягом якого, суб’єкт господарювання зобов’язується, укласти основний господарський договір – не пізніше одного року з моменту укладення попереднього договору. Сторони визначатимуть такий строк у попередньому договорі.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.