Connect with us

Законодавство

Безпека праці у видобувній галузі – на совісті роботодавців

Опубліковано

Вступив у дію наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Вимог щодо безпеки та захисту здоров’я працівників видобувних підприємств з підземним і відкритим способами видобування» від 2 липня 2018 р. № 943.

Затверджені вимоги поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, діяльність яких пов’язана із добуванням корисних копалин, їх пошуком для видобування, а також підготовкою видобутих копалин до продажу, та не поширюються на суб’єктів, діяльність яких пов’язана із переробкою копалин.

Для забезпечення безпеки працівників, роботодавець зобов’язаний:

  • оснащувати та обслуговувати робочі зони;
  • доручати виконання специфічних робіт лише кваліфікованим працівникам;
  • забезпечувати наявність засобів для надання першої допомоги;
  • регулярно здійснювалися інструктажі з питань безпечного виконання робіт та охорони праці.

Робочі зони працівників повинні бути оглянуті роботодавцем перед початком виконання безпосередніх обов’язків по видобування копалин та задокументовані. При розширенні зони, її переоснащені – повторно проводиться огляд та його документування.

У разі нещасного випадку чи аварії, роботодавець повинен вжити заходи запобігання пожежі, забезпечити потрібні засоби евакуації, рятування, системи зв’язку та попередження, сповістити про подію компетентні органи.

До кожного працівника долучають відповідального кваліфікованого працівника, а якщо робітник працює один – він забезпечується засобами зв’язку.

Проведення робіт із підвищеною небезпекою має здійснюватися за нарядом-допуском на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Обладнання повинно бути міцним, без видимих дефектів, придатним для використання у середовищі, де існує ризик виникнення пожежі або вибуху та повинно бути встановлене без створення небезпеки, тощо.

У робочих приміщеннях протягом робочого часу має підтримуватися сприятлива для людини температура повітря з урахуванням характеру роботи та фізичних потреб працівників. Кімнати для відпочинку мають бути просторі, облаштовані достатньою кількістю столів та сидінь зі спинками відповідно до кількості працівників.

У шахтах із горючим пилом повинно бути вжито заходи для запобігання осіданню горючого пилу, його видалення, нейтралізації або зв’язування.

Водночас втратив чинність наказ Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 19 липня 2006 р. № 459.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Вимог щодо безпеки та захисту здоров`я працівників видобувних підприємств з підземним і відкритим способами видобування
||
№ Документа: 943
Дата прийняття: 02.07.2018
Дата набрання чинності: 23.10.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 27.07.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 872/32324
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Вимог щодо безпеки та захисту здоров`я працівників видобувних підприємств з підземним і відкритим способами видобування
||
№ Документа: 943
Дата прийняття: 02.07.2018
Дата набрання чинності: 23.10.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 27.07.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 872/32324
Внутрішній номер документа: Немає