Connect with us

Законодавство

Боротьба з пожежами шляхом встановлення захмарних штрафів

Опубліковано

Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував прийняти за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки» від 24 жовтня 2017 р. № 7233.

Проектом пропонуються зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України в частині посилення відповідальності за порушення вимог пожежної безпеки:

  • збільшити розмір штрафу за порушення вимог пожежної безпеки (адміністративне правопорушення) з 0,5-7 до 150-250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також встановлюється адміністративна відповідальність за порушення вимог улаштування та утримання систем пожежної автоматики та несанкціоноване перекриття проїздів, під’їздів до будівель, споруд, пожежних водоймищ для пожежної техніки;
  • збільшити розмір штрафу за порушення вимог пожежної безпеки, якщо воно спричинило виникнення пожежі, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі (кримінальне правопорушення) з 50-120 до 1000-2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того до порушника додатково застосовується покарання у вигляді позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 2 років.
Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.