Connect with us

Законодавство

Боржника з дефолтом банк оцінить за найнижчим класом

Опубліковано

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 16 травня 2019 р. № 70.

Як повідомляє Нацбанк, нею запроваджено порядок врахування банками інформації з Кредитного реєстру НБУ під час розрахунку розміру кредитного ризику.

Зокрема, банки повинні класифікувати боржників – фіз. осіб за найгіршим класом, якщо в Кредитному реєстрі є інформація про дефолти такого боржника в інших банках.

Клас боржника – юр. особи також понижуватиметься в аналогічному випадку, чи за наявності даних щодо високої ймовірності настання дефолту.

Відповідні зміни внесено до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 30 червня 2016 р. № 351.

Зокрема за уточненим визначенням терміну «кредитна історія» у пп.17 п. 5 розділу I  дані, отримані з Кредитного реєстру НБУ, включаються до сукупної інформації з виконання зобов’язань боржника.

За новими абзацами п. 22 розділу ІІ значення коефіцієнта імовірність дефолту (PD) особи визначається на основі фінансового стану особи, що коригується з врахуванням, зокрема, інформації з Кредитного реєстру про клас боржника в інших банках (новий пп. 7).

При цьому, банк коригує клас боржника на підставі такої інформації, якщо зазначений у Кредитному реєстрі клас боржника був визначений унаслідок коригування на фактори, зазначені в пп. 1 – 6 п. 22.

Новою редакцією абз. 7 п. 48 розділу IV визначено, що банки здійснюватимуть з певною встановленою періодичністю (підпункти цього ж п. 48) оцінку фінансового стану боржника не лише як юридичної особи, а й групи юр. осіб, учасником якої є боржник. Оцінка проводитиметься не пізніше 3 наступних календарних місяців після встановленого законодавством, зокрема, країни місцезнаходження материнської компанії/контролера терміну подання фінансової звітності боржником чи вказаними компаніями.

У випадку, коли на юридичну особу не поширюються ці вимоги, то оцінка фінансового стану має відбуватись не рідше, як 1 раз на 12 місяців.

Кожного 1 числа місяця до 1 грудня 2019 р. розрахунок розміру кредитного ризику з урахуванням інформації з Кредитного реєстру відбуватиметься у тестовому режимі, а надалі (починаючи з 1 грудня) банки здійснюватимуть його на постійній основі.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України
||
№ Документа: 70
Дата прийняття: 16.05.2019
Дата набрання чинності: 21.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України
||
№ Документа: 70
Дата прийняття: 16.05.2019
Дата набрання чинності: 21.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає