Connect with us

Законодавство

Бюджетні кошти не можуть іти на премії та надбавки працівникам райдержадміністрацій, що реорганізуються

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розподілу та використання коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерству фінансів для забезпечення окремих видатків районних державних адміністрацій, пов’язаних з ліквідацією районів» від 28 грудня 2020 р. № 1365.

Відповідно до затвердженого Порядку бюджетні кошти розподіляються за рішенням Кабінету Міністрів України обласним держадміністраціям шляхом передачі на бюджетні програми із здійснення виконавчої влади в областях і спрямовуються на виплату працівникам районних держадміністрацій районів, що ліквідовані постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів»:

– заробітної плати, що складається з посадового окладу, надбавки за ранг і вислугу років та інших виплат, передбачених нормативно-правовими актами;

– вихідної допомоги у випадках припинення державної служби та трудового договору з підстав, передбачених у п. 1 ч. 1 ст. 87 Закону України «Про державну службу», п. 6 ч. 1 ст. 36 і п. 1 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України;

– грошової компенсації працівникам, що вивільняються, за невикористані щорічні відпустки та додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи A I групи.

Передані бюджетні кошти не можуть спрямовуватися на виплату працівникам районних держадміністрацій, що реорганізуються, премій, надбавок за інтенсивність праці та за виконання особливо важливої роботи, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.

Проект рішення Кабінету Міністрів України про розподіл бюджетних коштів готується Мінфіном за пропозиціями обласних держадміністрацій, що подаються до 11 січня 2021 р. за формами згідно з додатками.

Такі пропозиції обласні держадміністрації готують з урахуванням:

– фактичної кількості (у розрізі місяців) працівників районних держадміністрацій, що реорганізуються, які в установленому порядку попереджені про наступне вивільнення (додаток 1);

– кількості працівників районних держадміністрацій, яким у відповідному місяці необхідно виплатити вихідну допомогу згідно із законодавством (додаток 2);

– кількості не використаних працівниками районних держадміністрацій днів щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи A I групи, що підлягають грошовій компенсації відповідно до законодавства (додаток 2).

Копії затверджених планів вивільнення працівників районних держадміністрацій, що реорганізуються, обласні держадміністрації подають Мінфіну в триденний строк з дати їх затвердження, а інформацію про використання коштів – щомісяця до 10 числа.

Законодавство

Не всі зможуть бути експертами під час проведення концесійного конкурсу

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Порядку конкурсного відбору незалежних експертів» від 22 грудня 2020 р. № 2721.

Порядок визначає механізм залучення державним партнером (концесієдавцем) незалежних експертів для надання послуг, які полягають у наданні роз’яснень, рекомендацій, консультацій та висновків з питань, що потребують спеціальних знань, під час проведення конкурсу з визначення приватного партнера (концесійного конкурсу).

Незалежними експертами не можуть бути:

– громадяни держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, або особи, які перебувають у трудових чи інших договірних відносинах із такими громадянами;

– засновники, учасники юридичних осіб, які подали заявку або залучені як радники, або особи, пов’язані з ними відносинами контролю, а також особи, які перебувають у трудових чи інших договірних відносинах із такими юридичними особами;

– особи, визначені ч. 1 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі -Закон).

Особи, залучені до роботи конкурсної комісії як незалежні експерти, не можуть залучатися як радники в рамках одного і того самого проекту, що здійснюється на умовах державно-приватного партнерства (концесії).

Незалежні експерти можуть залучатися замовником до роботи конкурсної комісії на підставі договору про надання послуг незалежного експерта з правом дорадчого голосу.

Відбір незалежного експерта для надання послуг замовнику під час конкурсу з визначення приватного партнера (концесійного конкурсу) проводиться із застосуванням процедури відкритих торгів або переговорної процедури закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цього Порядку.

Під час відбору незалежних експертів замовник застосовує один або кілька кваліфікаційних критеріїв, установлених ч. 2 ст. 16 Закону, з урахуванням предмета закупівлі.

Переможцем процедури відбору визначається учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені в тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір про надання послуг незалежного експерта, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір про надання послуг незалежного експерта за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у випадках, визначених Законом.

Читати далі

Законодавство

Cпрощено порядок надання гуманітарної допомоги для подолання епідемії

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України «Про спрощення порядку надання гуманітарної допомоги з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та подолання наслідків надзвичайної ситуації» від 28 січня 2021 р. № 33.

Ним установлено спрощений порядок надання гуманітарної допомоги – Міністерство соціальної політики України прийматиме рішення про визнання гуманітарною допомогою вантажів, визначених Переліком товарів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224, а також вантажів, призначених для подолання інших випадків, передбачених ст. 5 Закону України «Про гуманітарну допомогу», за результатами розгляду позицій центральних органів виконавчої влади та Національного банку України, висловлених членами робочої групи з питань гуманітарної допомоги.

Голові робочої групи в одноденний термін з дати отримання заяв про визнання гуманітарною допомогою зазначених вантажів доручено забезпечити:

– підготовку відповідних проектів рішень і надсилання їх центральним органам виконавчої влади та Національному банку України для опрацювання;

– проведення засідань Робочої групи для прийняття рішень про визнання вантажів гуманітарною допомогою, а в разі неможливості їх проведення – прийняття рішень за результатами розгляду позицій центральних органів виконавчої влади та Національного банку України, висловлених членами Робочої групи за допомогою засобів електронного зв’язку та занесених до протоколу.

Читати далі

Законодавство

Склад кадастрових відомостей про державний кордон оновлено

Опубліковано

on

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про державний кордон України» від 2 лютого 2021 р. № 1175-IX.

Змінами до Закону України «Про землеустрій» з числа видів документації із землеустрою виключено технічну документацію із землеустрою щодо визначення та встановлення в натурі (на місцевості) державного кордону України.

Новою редакцією ст. 12 Закону України «Про Державний земельний кадастр» визначено, що до Державного земельного кадастру вносяться такі відомості про державний кордон України:

– повні назви суміжних держав;

– графічне зображення лінії державного кордону України;

– координати прикордонних знаків та поворотних точок;

– інформація про документи, на підставі яких встановлено державний кордон України;

– дані щодо демаркації (редемаркації, делімітації) державного кордону України.

Також змінами до ч. 12 ст. 21, ст. 32 встановлено, що відомості про державний кордон України вносяться до Державного земельного кадастру відповідно до затверджених документів щодо демаркації, редемаркації, делімітації державного кордону України на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

При внесенні відомостей про державний кордон України до Державного земельного кадастру розроблення електронного документа забезпечує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, який погоджує такий документ.

Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом доручено організувати розроблення електронних документів, що містять відомості про державний кордон України, відповідно до документів щодо демаркації, редемаркації, делімітації державного кордону України, затверджених до набрання чинності цим Законом, та внесення до Державного земельного кадастру відомостей про державний кордон України відповідно до зазначених документів.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку розподілу та використання коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерству фінансів для забезпечення окремих видатків районних державних адміністрацій, пов`язаних з ліквідацією районів
||
№ Документа: 1365
Дата прийняття: 28.12.2020
Дата набрання чинності: 31.12.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку розподілу та використання коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерству фінансів для забезпечення окремих видатків районних державних адміністрацій, пов`язаних з ліквідацією районів
||
№ Документа: 1365
Дата прийняття: 28.12.2020
Дата набрання чинності: 31.12.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає