Законодавство
Час пересадки у транспортно-пересадочних вузлах не має перевищувати 10 хв.
Опубліковано
3 місяці томуon

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України нагадали, що нові будівельні норми містобудування (ДБН Б.2.2-12:2018), які діють з 1 вересня 2018 р., передбачають створення транспортно-пересадочних вузлів.
Такі ТПВ будуватимуться у великих містах України, щоб забезпечити пересадки з одного виду транспорту на інший та ефективно розподілити пасажиропотік.
Прогнозується, що дальність пішохідних підходів до зупинок у нових ТПВ не перевищуватиме 200 м, а час здійснення самої пересадки з урахування часу очікування займатиме до 10 хв.
Щоб не збільшувати час пересадки, за умови, коли дальність переходу буде збільшена – використовуватимуть ескалатори та траволатори.
Вузли пересадки розміщуватимуться у периферійній зоні міст чи на підходах до центру міста, наприклад біля станцій метро і зупинок громадського транспорту, у місцях перетину основних магістралей.
Детальніше ознайомитись з інформацією та переглянути фото-ескіз можна за посиланням
Вам може сподобатися
Чиновника Мінрегіону затримали за «відкат»
Енергетичні сертифікати перевірятимуть за випадковим вибором
5 днів для прийняття лічильника на абонентський облік
Немарковані духові шафи та витяжки можна продавати ще півроку
Звіти з енергоефективності рецензуватимуть недержавні організації
Хто атестуватиме будинкових управителів?
Законодавство
До 7 років тюрми за контрабанду агрохімікати, що вбивають бджіл
Опубліковано
11 години томуon
19.02.2019
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту бджільництва» від 14 лютого 2019 р. № 10052.
За контрабанду незареєстрованих засобів захисту рослин, агрохімікатів, ветеринарних препаратів відповідно, пропонується увести покарання позбавленням волі на строк від 3 до 7 років (зміни до ст. 201 Кримінального кодексу України).
За незаконну порубку медоносних дерев або чагарників на громадянина чекатиме обмеженням чи позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
КК планується доповнити новою ст. 274-1 щодо потрави бджіл.
У випадку приховування чи надання неправомірно інформації фізичним або юридичним особам, які займаються бджільництвом, або органу місцевого самоврядування щодо виникнення загрози бджолам під час застосування засобів захисту рослин чи агрохімікатів та якщо це призвело до загибелі бджолиних сімей і завдало істотної шкоди, то на особу очікує штраф від 3 тис до 5 тис н.п.м. доходів громадян або обмеженням волі на строк до 2 років, з можливим позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 2 років.
Якщо суб’єкт господарювання або фізична особа порушить регламент застосування засобів захисту рослин чи агрохімікатів та це призведе до потрави бджіл, то такі дії каратимуться штрафом від 5 тис до 10 тис н.п.м. доходів громадян або обмеженням чи позбавленням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Санкція у вигляді обмеженням або позбавлення волі на строк від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років зможе бути застосована у разі повторності вищевказаних дії чи у разі застосування незареєстрованих засобів захисту рослин чи агрохімікатів.
Кодекс України про адміністративні правопорушення також поповнитися, зокрема, новою ст. 83-2, згідно з якою за транспортування, зберігання, застосування чи торгівлю засобами захисту рослин або агрохімікатами, які не пройшли підготовки і не мають відповідного посвідчення та виданого допуску, громадян каратимуть штрафом від 100 до 500 н.п.м. доходів громадян, а посадових осіб – від 500 до 1 000 н.п.м. доходів громадян.
За роздрібну торгівлю ветеринарними препаратами поза закладами ветеринарної медицини або ветаптеками на особу накладуть штраф від 500 до 1 000 н.п.м. доходів громадян з конфіскацією таких препаратів і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього правопорушення (ст. 164-19).
У Законі «Про бджільництво» зазначать, що у разі виявлення небезпечних захворювань бджіл, потрави або загибелі бджолиних сімей ветеринарно-санітарне обслуговування, діяльність зі встановлення факту загибелі бджіл та лабораторне дослідження (експертиза) для таких пасік проводитиметься безоплатно.
Фізичним особам – підприємцям або власникам пасік, що зареєстровані та яких внесено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, отримуватимуть державну підтримку для захисту та розвитку бджільництва. Розмір дотаційних коштів складатиме 50% від загальної суми документально підтверджених витрат щодо забезпеченням якості бджолопродукції.
Суб’єкти, які застосовують засоби захисту рослин чи агрохімікати, будуть зобов’язані завчасно, але не пізніше ніж за 3 доби до початку обробки, письмово повідомляти про заплановане застосування засобів захисту рослин чи агрохімікатів органи місцевого самоврядування, а також пасічників (за допомогою SMS-повідомлення), пасіки яких знаходяться на відстані не менше 10 км від місця обробітку.
Законодавство
На оскарження рішення про відмову в акредитації організації колективного управління – всього 5 днів
Опубліковано
11 години томуon
19.02.2019
Вступив у силу наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження Положення про комісію з акредитації організацій колективного управління» від 4 січня 2019 р. № 8.
Комісія створюється як постійно діючий колегіальний консультативно-дорадчий орган Мінекономрозвитку зі строком повноважень 3 роки з дня затвердження її складу.
До складу комісії входять 8 членів, серед яких головою комісії є Міністр економічного розвитку і торгівлі України, по одному представнику від Мінкультури, НРУ з питань телебачення і радіомовлення, та громадських об’єднань, що представляють правовласників і користувачів, а також 2 особи від міжнародних організацій у сфері авторського права.
Організація роботи, визначення кола питань на розгляд комісії та визначення функцій кожного з членів комісії визначає Голова комісії, чи його заступник.
Засідання проводяться у відкритій формі з вільним доступом представників громадських об’єднань, асоціацій, творчих спілок, що представляють користувачів і правовласників, та запрошених осіб без права виступу та голосу на засіданнях комісії.
Для того, щоб бути присутніми на засіданні, зазначеним особам необхідно пройти реєстрацію, що здійснюється в день проведення засідання.
Делеговані до складу комісії члени міжнародних організацій можуть брати участь у роботі комісії в режимі відеоконференції.
Оголошення про початок відкритого конкурсу розміщуватиметься на сайті Мінекономрозвитку не пізніше ніж за 30 календарних днів до дня закінчення прийому заяв про акредитацію організації колективного управління.
Організацію колективного управління, що подала заяву про акредитацію, та членів комісії повідомлятимуть завчасно про порядок денний запланованого засідання, дату, час і місце його проведення. Відповідна функція покладена на Департамент інтелектуальної власності Мінекономрозвитку.
Під час визначення рівня репрезентативності організації колективного управління комісія враховуватиме дані щодо використання об’єктів авторського права та / або суміжних прав, що належать до каталогу організації, з урахуванням сфери, у якій організація бажає отримати статус акредитованої.
Рішення про акредитацію організації, у разі його прийняття комісією, затверджується наказом Мінекономрозвитку на підставі протоколу засідання та розміщується на сайті Міністерства.
Прийняте рішення може бути оскаржене до Мінекономрозвитку іншими організаціями, що брали участь у конкурсі, протягом 5 робочих днів з дня оприлюднення такого рішення на сайті Міністерства. Скарги розглядаються протягом 15 днів з дня їх надходження.
Законодавство
50% знижки на оплату житлово-комунальних послуг шахтарям
Опубліковано
14 години томуon
19.02.2019
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України про встановлення та надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг шахтарям і членам їх сімей» від 14 лютого 2019 р. № 10055.
У Бюджетному кодексі України планується передбачити видатки з Державного бюджету України та з місцевих бюджетів щодо забезпечення соціальних гарантій працівникам гірничих підприємств, як діючих, так і тих, що ліквідуються або консервуються.
Програма передбачатиме:
- 50% знижки плати за спожитий газ, електричну і теплову енергію працівникам гірничих підприємств та особам, зазначеним у ч. 7 ст. 43 Гірничого закону України;
- пільги для працівників гірничих підприємств, що ліквідуються або консервуються, під час і після ліквідації або консервації, на безоплатне забезпечення та отримання вугілля. За умови пристосованості системи опалення, особи забезпечуватимуться торф’яними брикетами. Пільги надаватимуться на побутові потреби таким категоріям осіб:
- пенсіонерам, які пропрацювали на підприємствах з видобутку (переробки) вугілля, вуглебудівних підприємствах на підземних роботах не менше ніж 10 років для чоловіків і не менше 7 років 6 місяців для жінок, чи на роботах, пов’язаних із підземними умовами, – не менше ніж 15 років для чоловіків і не менше 12 років 6 місяців – для жінок, тощо,
- пенсіонерам, які мають загальний пільговий стаж, пов’язаних з підземними умовами, та/або роботах технологічної лінії на поверхні діючих шахт, тощо – не менше ніж 20 років для чоловіків і не менше 15 років – для жінок;
- особам з інвалідністю і ветеранам війни та праці, особам, нагородженим знаками Шахтарської Слави або Шахтарської Доблесті І – ІІІ ступенів; тощо.
Також вказані категорії осіб віднесені до працівників підприємств, що ліквідуються або консервуються, яким надаватимуть 50% знижки на спожитий газ, електричну і теплову енергію, якщо громадяни проживають у будинках, квартирах, забезпечених централізованим чи індивідуальним опаленням, для якого видами енергії не можуть бути вугілля чи торф’яні брикети.
Працівникам гірничих підприємств, що ліквідуються або консервуються, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу надаватимуться пільги, виходячи з розрахунку вартості 3,1 тони вугілля або торф’яного брикету на побутові потреби домогосподарства на рік.
Календар юриста

До 7 років тюрми за контрабанду агрохімікати, що вбивають бджіл

На оскарження рішення про відмову в акредитації організації колективного управління – всього 5 днів

Продаж посади військового комісара та інші резонансні кримінальні справи вівторка, 19 лютого 2019 р.

50% знижки на оплату житлово-комунальних послуг шахтарям

Суднобудування можуть звільнити від податків
В тренді
- Події5 днів тому
Вся «суддівська кров» з одного джерела
- Законодавство3 дні тому
Е-кабінет для громадян – оновлення податкового сервісу
- Законодавство6 днів тому
Службовці цивільного захисту отримають статус учасників бойових дій
- Законодавство4 дні тому
ДФС презентує «гарячу лінію» цінової інформації по ввезених авто
- Законодавство6 днів тому
Як мають обслуговувати внутрішні систем електропостачання в будинках?
- Законодавство4 дні тому
Міжшкільні ресурсні центри розроблятимуть освітні траєкторії
- Події7 днів тому
Круглий стіл «Виїзд дітей за кордон без згоди одного з батьків»
- Події7 днів тому
ІІІ турнір з боулінгу між адвокатами!