Законодавство
Чергове зростання тарифів на електроенергію потягне 7,9 млрд грн додаткових витрат промислових споживачів
На засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг схвалено перед громадським обговоренням проекти постанов щодо встановлення тарифів на послуги з передачі електроенергії та послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління.
Як повідомляє Федерація роботодавців України, якщо їх буде затверджено в запропонованому вигляді, з 1 січня 2021 р. споживачам електроенергії доведеться сплачувати за:
– передачу – 309,8 грн/МВт*год (на сьогодні сплачується тариф у розмірі 240,23 грн/МВт*год, тобто зростання в 1,3 рази, а з 1 грудня цього року сплачуватимуть 312,76 грн/МВт*год, отже зниження в 0,99 рази);
– диспетчеризацію – 40,04 грн/МВт*год (на сьогодні та до кінця поточного року сплачується у розмірі 24,75 грн/МВт*год, тобто зростання в 1,6 рази).
Враховуючи, що тариф на диспетчеризацію промислові споживачі опосередковано сплачують двічі (у вартості електроенергії як товару та у тарифі на її розподіл), то в порівнянні з тарифами, які сплачуватимуться промисловими споживачами у грудні цього року, тарифи на передачу та диспетчеризацію сумарно зростуть на 7,6 %.
Для промисловості лише зростання тарифу на передачу тягне за собою додаткові витрати у розмірі 7,9 млрд грн.
Федерація роботодавців виступає категорично проти чергового зростання тарифів.
Ознайомитися з зазначеними проектами постанов можна за посиланнями:
Зауваження та пропозиції до проектів пропонується направляти на електронну пошту [email protected].