Connect with us

Законодавство

Чи навчатимуть російською мовою у державних і комунальних закладах освіти?

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про освіту” (щодо імплементації норм Конституції України та рекомендацій Венеційської комісії)» № 3077-1.

Автори законопроекту – народні депутати О. Волошин та М. Бужанський  обґрунтовують свою пропозицію необхідністю приведення ст. 7 Закону України «Про освіту» у відповідність з нормами ст. 10 Конституції України та рекомендацій Венеційської комісії від 8-9 грудня 2017 р. задля законодавчого врегулювання питань застосування мов корінних народів та національних меншин України в освітньому процесі.

Так, змінами до ч. 1 ст. 7 Закону встановлюється, що мова освітнього процесу в закладах освіти визначається на підставі положень ст. 10 Конституції України. Держава гарантує кожному громадянинові України право на здобуття формальної освіти на всіх рівнях, а також позашкільної та післядипломної освіти державною мовою в державних і комунальних закладах освіти, а також навчання мовами корінних народів або національних меншин України.

Особам, які належать до корінних народів або національних меншин України, гарантується право на навчання, поряд з комунальними, і в державних закладах освіти для здобуття дошкільної і загальної середньої освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідного корінного народу або національної меншини, а також гарантується і забезпечується вивчення їхньої рідної мови.

Особам з порушенням слуху забезпечується право на вивчення жестової мови відповідного корінного народу чи національної меншини України.

Також визначається, що держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування, насамперед англійської та російської, в державних і комунальних закладах освіти.

Крім цього, у закладах освіти відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома чи більше мовами – державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу, мовами національних меншин України та іншими мовами. Приватні заклади освіти, що забезпечують здобуття дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, а також позашкільної та післядипломної освіти, мають право вільного вибору мови освітнього процесу та зобов’язані забезпечити опанування учнями державної мови відповідно до державних стандартів.

Нагадаємо, що нардеп М. Бужанський вже пропонував увести російську мову в обіг у Верховній Раді.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.