Connect with us

Законодавство

Чи повертати з-за кордону вкрадені активи вирішуватиме робоча група при АРМА

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів”» № 3304.

Закон України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», доповнено розділом IV-1 «Представництво і захист прав та інтересів України у закордонних юрисдикційних органах».

Згідно зі ст. 27 Закону за дорученням Генерального прокурора або його заступника – керівника спеціалізованої антикорупційної прокуратури у кримінальному провадженні, в якому активи, одержані від корупційних та інших злочинів, були виявлені, Національне агентство:

– утворює міжвідомчу робочу групу, до складу якої входять представники органу, який здійснює досудове розслідування у відповідному кримінальному провадженні, прокуратури, залученого оперативного підрозділу для здійснення первинного аналізу фактів, підстав, перспектив та ризиків потенційного судового процесу в іноземних юрисдикційних органах;

– з урахуванням пропозицій та рекомендацій міжвідомчої робочої групи залучає юридичних радників, у тому числі іноземних, які мають необхідні знання, досвід та фінансову спроможність з організації представництва інтересів України у спорах зазначеної категорії;

– у разі прийняття міжвідомчою робочою групою рішення про доцільність пред’явлення позову, уповноважує юридичних радників на здійснення заходів з представництва інтересів України в іноземних юрисдикційних органах,

– у разі прийняття міжвідомчою робочою групою рішення про недоцільність пред’явлення позову України, Національне агентство передає всі матеріали, отримані протягом роботи міжвідомчої робочої групи до органу, який здійснює досудове розслідування у відповідному кримінальному провадженні.

Кошти, одержані Україною внаслідок розгляду ініційованого Національним агентством спору в іноземному юрисдикційному органі та/або укладення міждержавної угоди про розподіл активів зараховуються на валютний рахунок Національного агентства відкритий в державному банку для оплати робіт та послуг відповідно до угод із залученими юридичними радниками та перерахування на валютний рахунок Казначейства для подальшого зарахування до державного бюджету.

Законодавство

Психологічну підтримку педагогічним працівникам надаватимуть у центрах професійного розвитку

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання професійного розвитку педагогічних працівників» від 29 липня 2020 р. № 672.

Нею Уряд затвердив Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників, який є юридичною особою, що утворюється як бюджетна установа.

Центр утворюється органом місцевого самоврядування відповідно до законодавства з урахуванням потреб відповідної територіальної громади.

Декілька засновників можуть прийняти спільне рішення про утворення центру та укласти договір про спільну діяльність або засновницький договір.

Сільські, селищні, міські ради можуть утворювати центри, забезпечувати та організовувати їх діяльність відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад».

Основними завданнями таких центрів є сприяння професійному розвитку педагогічних працівників, їх психологічна підтримка та консультування.

Центр консультуватиме педагогічних працівників, зокрема, з питань:

 • планування та визначення траєкторії їх професійного розвитку;
 • проведення супервізії;
 • розроблення документів закладу освіти;
 • особливостей організації освітнього процесу за різними формами здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання;
 • впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти і нових освітніх технологій.

Читати далі

Законодавство

Висновки КМУ до законопроектів оприлюднюватимуть на урядовому порталі

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Регламенту Кабінету Міністрів України» від 29 липня 2020 р. № 670.

На урядовому порталі з’явиться можливість ознайомитися з наявними висновками Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади до зареєстрованих у Верховній Раді України законопроектів.

Окрім цього на порталі будуть представлені висновки Міністерства фінансів України щодо  впливу законопроектів на показники бюджету.

«Це дуже важливий крок задля забезпечення прозорості діяльності Уряду в частині співпраці Кабінету Міністрів України з Верховною Радою України та її органами, покращення координації роботи Уряду та Парламенту. Ці зміни стосуються впровадження сучасних електронних форм взаємодії та створення ефективної інформаційної комунікації між учасниками законодавчого процесу в рамках подальшого забезпечення прозорості діяльності Уряду», – наголосив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

Читати далі

Законодавство

Нові Правила обліку операцій довірчого управління в банках

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Правил бухгалтерського обліку операцій довірчого управління в банках України» від 30 липня 2020 р. № 112.

Правила визначають порядок бухгалтерського обліку банком-управителем операцій довірчого управління за договорами з юридичними та фізичними особами, що здійснюються згідно із законодавством України.

Банк-управитель:

 • має відокремлювати в бухгалтерському обліку власні активи та зобов’язання банку від активів та зобов’язань довірчого управління;
 • здійснює облік результатів діяльності за операціями довірчого управління окремо від результатів діяльності банку за іншими операціями;
 • відображає в бухгалтерському обліку операції довірчого управління за рахунками Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 11 вересня 2017 р. № 89;
 • здійснює облік операцій довірчого управління за кожним фондом банківського управління та/або кожним індивідуальним договором про довірче управління.

Також визнано такими, що втратили чинність:

 • постанову Правління Національного банку України «Про затвердження Правил бухгалтерського обліку операцій довірчого управління в банках України» від 12 листопада 2003 р. № 498;
 • підпункт 1.15 пункту 1 постанови Правління Національного банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 8 жовтня 2010 р. № 457.

 

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Telegram