Connect with us

Законодавство

Визначено підслідність справ Державному бюро розслідувань

Опубліковано

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України (щодо визначення підслідності кримінальних правопорушень, досудове розслідування, яких здійснюють слідчі органів державного бюро розслідувань)» № 2560.

Змінами до ч. 4 ст. 216 Кримінального процесуального кодексу розширено перелік посадовців, у разі скоєння злочинів якими досудове розслідування здійснюватиметься слідчими Державного бюро розслідувань:

Голови та члени Центральної виборчої комісії, Рахункової палати, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати обласних ради, міської ради міст Києва та Севастополя, посадові особи місцевого самоврядування, посади яких віднесено до першої та другої категорій посад; керівник постійно діючого допоміжного органу, утвореного Президентом України, та його заступники, судді Конституційного суду України, присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді), Голови та їх заступники, члени та інспектори Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, прокурори органів прокуратури, особи рядового і начальницького складу правоохоронного органу.

Статтю 5 Закону України «Про Державне бюро розслідувань» викладено у новій редакції, якою визначено, що Державне бюро розслідувань вирішує завдання із запобігання, виявлення, припинення, розкриття і досудового розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до його підслідності, відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.