Декларацію про відходи можна буде подавати в е-формі - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

Декларацію про відходи можна буде подавати в е-формі

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання подання декларації про відходи» від 7 травня 2022 р. № 556, якою затверджено:

1) Порядок подання декларації про відходи, дія якого поширюється на суб’єктів господарювання у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів становить від 50 до 1000 умовних одиниць;

2) форму декларації про відходи.

Згідно з затвердженим Порядком декларація подається заявником один раз на рік до 20 лютого року, що настає за звітним, в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг шляхом заповнення форми, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2022 р. № 556.

Подання декларації про відходи заявником завершується накладенням ним власного електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».

Якщо заявник має у своєму складі філії або інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, які провадять свою діяльність у різних адміністративно-територіальних одиницях України, такий заявник під час заповнення декларації зазначає код згідно з кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) або координати кутових точок в системі WGS-84 за місцем провадження діяльності філією або іншим відокремленим підрозділом та в графі «Найменування суб’єкта господарювання» після найменування юридичної особи зазначає найменування відповідної філії або іншого відокремленого підрозділу.

Читайте також: Фітосанітарний сертифікат можна отримати в е-формі

Відомості, які зазначаються заявником під час заповнення форми декларації, автоматично перевіряються на їх достовірність шляхом порівняння, встановлення відповідності та підтвердження поданих/внесених відомостей із даними, що надходять у порядку інформаційної взаємодії Єдиного державного веб-порталу електронних послуг та/або Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема» з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

На підставі поданих заявником відомостей і даних, що надходять у порядку інформаційної взаємодії, здійснюється внесення декларації до реєстру в автоматичному режимі, без необхідності прийняття будь-яких організаційно-розпорядчих актів, з присвоєнням реєстраційного номера та оприлюдненням цієї інформації в ЕкоСистемі.

Під час автоматичного внесення декларації до реєстру засобами ЕкоСистеми на неї накладається кваліфікована електронна печатка Міндовкілля.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Інформування заявника про внесення декларації до реєстру здійснюється шляхом надсилання повідомлення програмними засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.

Читайте також: Дані про викиди та перенесення забруднюючих речовин вноситимуть до Національного реєстру

Водночас, визнано такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України:

1) «Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми» від 18 лютого 2016 р. № 118;

2) пункт 147 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України з питань діяльності Міністерства енергетики та захисту довкілля, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1065;

3) пункт 126 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2020 р. № 826.

Окрім того, доручено:

1) Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів наповнити до 1 липня 2022 р. Єдину екологічну платформу «ЕкоСистема» відомостями з ліцензійного реєстру поводження з небезпечними відходами;

2) Міністерству юстиції забезпечити до 1 липня 2022 р. електронну інформаційну взаємодію між Єдиною екологічною платформою «ЕкоСистема» та Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань у режимі реального часу для отримання інформації, необхідної для надання електронної послуги із реєстрації декларації про відходи;

3) Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерству цифрової трансформації забезпечити до 1 липня 2022 р. електронну інформаційну взаємодію між Єдиним державним веб-порталом електронних послуг та Єдиною екологічною платформою «ЕкоСистема» у режимі реального часу для забезпечення можливості подання суб’єктами господарювання декларації про відходи в електронній формі.

Законодавство

Мешканці, що лишилися на тимчасово окупованих територіях, зможуть отримати виплати від міжнародних організацій

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо посилення соціальної підтримки окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України» від 17 травня 2022 р. № 602.

Зокрема доповненням до постанови Кабінету Міністрів України від 16 квітня 2022 р. № 457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України» передбачено, що особам, які не мають і не мали статусу внутрішньо переміщених осіб і проживають у деокупованих (деблокованих) населених пунктах або у населених пунктах, які розташовані у зоні активних бойових дій чи постійних обстрілів, або у населених пунктах, які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), можуть надаватися грошові виплати міжнародними організаціями відповідно до визначених та закріплених домовленостей стосовно реалізації програм між центральним органом виконавчої влади, уповноваженим на формування та реалізацію державної політики у відповідній сфері, та відповідною міжнародною організацією.

Читайте також: Військові пенсії можна буде отримати у будь-якому банку

Для отримання таких грошових виплат зазначені особи можуть подати заявку на отримання допомоги шляхом заповнення форми на інформаційній платформі «єДопомога» (edopomoga.gov.ua) та, у разі технічної реалізації, засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

На підставі поданої заявки Міністерство соціальної політики проводить верифікацію даних, зазначених особою в заявці, з даними, які містяться у базах даних державного підприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики», формує переліки осіб з числа найбільш вразливих категорій і передає їх міжнародній організації, що погодилася на реалізацію програми з надання грошових виплат населенню.

«Також забезпечується можливість отримати паперовий варіант довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи для тих людей, які подавала заяви через застосунок «Дія». Передбачена й можливість коригування помилок у даних, які надаються внутрішньо переміщеною особою. Завдяки уточненню даних можна буде перерахувати розмір допомоги на проживання. Крім того, передбачено, що виплачувати допомогу на проживання продовжать переміщеним особам, які подали заявку про знищене або пошкоджене житло до 20 травня поточного року, або які в будь-який час підтвердять відповідний факт документам, виданими органами місцевого самоврядування», – зауважила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

Нагадаємо, банки для виплат працівникам бюджетних установ не змінюватимуть протягом воєнного стану

Читати далі

Законодавство

Всі добровольці отримають соціальні гарантії та пільги 

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо соціального захисту членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України» від 20 травня 2022 р. № 605.

«Документ приводить низку чинних урядових нормативно-правових актів у відповідність із Законом України від 15 березня 2022 р. № 2121-IX, яким визнано право добровольців територіальної оборони на отримання статусу УБД, а також запроваджено таку категорію осіб, як сім’ї загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України», – прокоментували у Міністерстві у справах ветеранів.

Читайте також: Добровольці Сил територіальної оборони отримали статус ветерана війни

Добровольці Сил територіальної оборони Збройних сил України, члени добровольчих формувань територіальних громад зможуть отримати грошові виплати, що передбачені в разі поранення та інвалідності внаслідок військової агресії рф проти України, а в разі загибелі – члени їхніх родин отримають одноразову грошову допомогу. Також члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України зможуть користуватися пільгами, передбаченими законодавством.

Читати далі

Законодавство

Платні номерні знаки видаватимуть і на вантажівки

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань теоретичної та практичної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів» від 10 травня 2022 р. № 601.

Як пояснили у Міністерстві внутрішніх справ, документом передбачено:

1) розподіл навчання в автошколі (навчальному закладі) на два етапи:

  • теоретичну підготовку, за результатами якої заклад видаватиме слухачу відповідне свідоцтво, яке буде дійсне протягом одного року;
  • практичне керування транспортним засобом, за результатами якого заклад видаватиме слухачу свідоцтво про закінчення практичної підготовки, яке буде дійсне протягом двох років;

2) можливість видачі посвідчення водія та складання іспитів у будь-якому сервісному центрі МВС особам, у яких закінчився термін позбавлення права керування (наразі особа, яка позбавлена права керування, складає іспити та отримує посвідчення водія після позбавлення права керування в сервісному центрі за місцем реєстрації);

Читайте також: Посвідчення водія можна обміняти в ДП «Документ»

3) допуск до навчання з практичного керування транспортними засобами лише після успішного складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС;

4) за бажанням особи практична підготовка може здійснюватися у будь-якому закладі, незалежно від того, у якому закладі ця особа пройшла теоретичну підготовку;

5) скасування внутрішнього теоретичного іспиту в закладі (автошколі). Після проходження теоретичної підготовки складатиметься виключно внутрішній практичний іспит після завершення практичної підготовки;

6) можливість складання практичного іспиту в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС, незалежно від територіального сервісного центру МВС, де складався теоретичний іспит;

7) можливість отримання платних номерних знаків для всіх транспортних засобів (наразі видача платних НЗ здійснюється виключно для легкових автомобілів).

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

Деякі питання подання декларації про відходи
||
№ Документа: 556
Дата прийняття: 07.05.2022
Дата набрання чинності: 13.05.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Деякі питання подання декларації про відходи
||
№ Документа: 556
Дата прийняття: 07.05.2022
Дата набрання чинності: 13.05.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає