Connect with us

Законодавство

Депутати взялися за реформу Ради

Опубліковано

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроекти No 7550 і 6256, які передбачають реформу парламенту починаючи з наступного, 9-го, скликання.

За ці рішення проголосували, відповідно, 241 і 229 народних депутатів.

За словами авторів законопроекту No 7550, метою їхньої ініціативи є впровадження «прозорого та ефективного» способу розподілу посад голів комітетів, перших заступників, заступників голів, секретарів та членів комітетів залежно від кількісного складу депутатських фракцій на основі їх пропозицій за принципом д’Ондта. А він передбачає, що посади розподіляються між депутатськими фракціями і групами послідовно, одна за одною. Чергову посаду отримує та депутатська фракція або група, що має найбільшу квоту.

Після кожної отриманої посади квота депутатської фракції або групи перераховується з урахуванням нової кількості отриманих посад.

Також проект передбачає, що фракції та групи вносять пропозиції щодо посад у комітеті в порядку черговості, починаючи з тих депутатських об’єднань, чия кількість найбільша.

На переконання депутатки Олени Сотник («Самопоміч»), цей закон позбавить парламент «договірняків та дерибану посад».

Законопроект No 6256 пропонує скоротити кількість комітетів Ради з 27 до не більше 20, щоб їхня кількість співвідносилася з кількістю і сферами діяльності міністерств. Крім того, згідно з цим документом, парламент може утворити новий або ліквідувати раніше створений комітет, змінити назву комітету чи предмет його відання лише в разі утворення нового міністерства або реорганізації чи ліквідації існуючого міністерства.

Також законопроект пропонує, щоб Кабінет Міністрів утворював не більше 20 міністерств.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.