Connect with us

Законодавство

Державні і приватні виконавці залучатимуть поліцію до розшуку транспортних засобів

Опубліковано

В Міністерстві юстиції України зареєстровано наказ Міністерства внутрішніх справ від 30 січня 2018 р. № 64/261/5 про затвердження Порядку взаємодії Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України та органів і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів.

Порядком передбачено, що поліцейські залучаються державними й приватними виконавцями для забезпечення публічної безпеки і порядку, запобігання, припинення кримінальних та адміністративних правопорушень, ужиття заходів, спрямованих на усунення загроз життю та здоров’ю державних, приватних виконавців, фізичних осіб, що виникли при проведенні виконавчих дій у випадках:

  1. примусового проникнення виконавця до житла чи іншого володіння фізичної особи;
  2. виконання постанови державного, приватного виконавця про розшук транспортного засобу боржника;
  3. примусового виселення боржника;
  4. примусового вселення стягувача;
  5. усунення перешкод у користуванні приміщенням (житлом).

Підставою для залучення поліцейських до розшуку транспортного засобу боржника вперше визначено постанову державного, приватного виконавця про такий розшук.

Нововведенням можна вважати норму, що дозволяє державному виконавцю за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, виносити вмотивовану постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Також, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець виносить вмотивовану постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та холодною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Після набрання цим Порядком законної сили втрачає чинність наказ Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України від 25 червня 2002 р. № 607/56/5 «Про затвердження Інструкції про порядок взаємодії органів внутрішніх справ України та органів державної виконавчої служби при примусовому виконанні рішень судів та інших органів (посадових осіб)».

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.