Connect with us

Законодавство

Держдопомога «єКнига» на придбання книг у Дії

Опубліковано

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення діяльності Українського інституту книги з підтримки розповсюджувачів видавничої продукції та надання державної допомоги на придбання книг» від 22 травня 2024 р. № 3731-IX.

Зокрема змінами до ст. 8-3 Закону України «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні» унормовано, що діяльність з реалізації програми надання громадянам України державної допомоги на придбання книг здійснюється засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.

Державна допомога надається:

  • громадянам України, які досягли 18-річного віку, – протягом одного року з дня досягнення відповідного віку;
  • при народженні дитини – одному з батьків або інших законних представників дитини протягом одного року з дня її народження.

Державна допомога надається на суму, що становить 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому надається допомога, зараховується на поточний рахунок із спеціальним режимом використання «єКнига», та може бути використана виключно для придбання книжкових видань державною мовою у паперовій та/або електронній формі, у тому числі в аудіофайлах, видань для осіб з вадами зору (крім книжкових видань, що мають походження або виготовлені та/або ввезені з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України), у розповсюджувача видавничої продукції, який у встановленому порядку внесений до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції та до переліку розповсюджувачів видавничої продукції, що забезпечують придбання громадянами книжкових видань за кошти державної допомоги.

Читайте також: Ратифіковано переглянуту Конвенцію Ради Європи про спільне кіновиробництво

Внесення розповсюджувачів видавничої продукції до переліку розповсюджувачів видавничої продукції, що забезпечують придбання громадянами книжкових видань за кошти державної допомоги, здійснює Український інститут книги на підставі заяви такого розповсюджувача.

Питання подання заяви на отримання державної допомоги засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, особливості відкриття поточного рахунка із спеціальним режимом використання «єКнига» визначаються Порядком надання громадянам України державної допомоги на придбання книг, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

При цьому встановлено, що:

– надання громадянам України, які досягли 18-річного віку, державної допомоги на придбання книг здійснюється починаючи з 1 липня 2024 р. Така допомога надається громадянам України, які починаючи з 1 січня 2024 р. досягли 18-річного віку;

– надання державної допомоги на придбання книг при народженні дитини здійснюється починаючи з 1 січня року, наступного за роком припинення або скасування воєнного стану.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення діяльності Українського інституту книги з підтримки розповсюджувачів видавничої продукції та надання державної допомоги на придбання книг
||
№ Документа: 3731-IX
Дата прийняття: 22.05.2024
Дата набрання чинності: 20.06.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення діяльності Українського інституту книги з підтримки розповсюджувачів видавничої продукції та надання державної допомоги на придбання книг
||
№ Документа: 3731-IX
Дата прийняття: 22.05.2024
Дата набрання чинності: 20.06.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає