Законодавство
Держпідтримку на зариблення водойм не отримають підсанкційні юрособи

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16 травня 2025 р. № 575, якою визначено механізм використання коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті за бюджетною програмою «Заходи із вселення водних біоресурсів у рибогосподарські водні об’єкти (їх частини)».
Ціллю використання бюджетних коштів є поповнення запасів водних біоресурсів та збереження їх біорізноманіття шляхом випуску гідробіонтів у рибогосподарські водні об’єкти (їх частини).
Отримувачами бюджетних коштів є юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми або фізичні особи – підприємці, які провадять рибогосподарську діяльність та:
Читайте також: Захист вод від забруднення гармонізують із законодавством ЄС
– щодо яких не застосовуються судові процедури банкрутства (неплатоспроможності), передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, та/або які не перебувають у стадії ліквідації;
– які не віднесені до юридичних або фізичних осіб, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), відповідними рішеннями Ради національної безпеки і оборони України, введеними в дію Указом Президента України щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України «Про санкції»;
– які фактично не перебувають та не провадять свою господарську діяльність на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України або на територіях, на яких ведуться активні бойові дії, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Мінрозвитку;
– які не провадять господарську діяльність на території російської федерації та республіки білорусь.
Бюджетні кошти спрямовуються в межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на поточний бюджетний період, з урахуванням відповідних фактичних надходжень коштів, одержаних від зростання стартової ціни лота на аукціоні, на здійснення заходів із вселення водних біоресурсів у рибогосподарські водні об’єкти (їх частини), а саме на:
– виконання робіт з відтворення водних біоресурсів;
– транспортування до місця вселення водних біоресурсів, види яких зазначені у науково-біологічних обґрунтуваннях, щодо яких виконується комплекс робіт з відтворення водних біоресурсів.
Держрибагентство визначає рибогосподарські водні об’єкти (їх частини) та обсяги бюджетних коштів для здійснення заходів із вселення водних біоресурсів пропорційно до обсягів бюджетних коштів, що надійшли до спеціального фонду державного бюджету від зростання стартової ціни лота на аукціоні, за такими рибогосподарськими водними об’єктами (їх частинами).
Держрибагентство з урахуванням визначеного обсягу бюджетних коштів у розрізі окремого рибогосподарського водного об’єкта (його частини) звертається до наукової установи, яка входить до сфери управління Держрибагентства, щодо розроблення та подання науково-біологічних обґрунтувань, які розробляються у розрізі окремих рибогосподарських водних об’єктів (їх частин) на строк не більше трьох років та якими визначаються максимально допустимі обсяги вселення водних біоресурсів за видами риб і періоди здійснення заходів із вселення водних біоресурсів у рибогосподарські водні об’єкти (їх частини), за рахунок бюджетних коштів. Фактичні обсяги такого вселення не можуть бути більшими за визначені максимально допустимі обсяги.
Наукова установа подає Держрибагентству науково-біологічні обґрунтування, інформація з яких використовується для розроблення та затвердження тендерної документації.
Читайте також: Порубка дерев на території лісогосподарського підприємства на підставі уявного права утворює склад самоправства
Держрибагентство на підставі науково-біологічних обґрунтувань та Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Мінекономіки від 18 лютого 2020 р. № 275, визначає очікувану вартість здійснення заходів із вселення водних біоресурсів у рибогосподарські водні об’єкти (їх частини), а саме виконання робіт з відтворення водних біоресурсів, транспортування до місця вселення водних біоресурсів, щодо яких виконується комплекс робіт з відтворення водних біоресурсів, та оголошує про проведення процедури закупівель.
Закупівля товарів, робіт і послуг для здійснення заходів із вселення водних біоресурсів у рибогосподарські водні об’єкти (їх частини) здійснюється відповідно до вимог законодавства у сфері публічних закупівель.
Після проведення публічних закупівель Держрибагентство укладає з переможцем процедури закупівлі договір про закупівлю щодо здійснення заходів із вселення водних біоресурсів у рибогосподарські водні об’єкти (їх частини), а саме виконання робіт з відтворення водних біоресурсів, транспортування до місця вселення водних біоресурсів, щодо яких виконується комплекс робіт з відтворення водних біоресурсів згідно з вимогами законодавства у сфері публічних закупівель.
Заходи із вселення водних біоресурсів у рибогосподарські водні об’єкти (їх частини) здійснюються з дотриманням вимог Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання, затвердженого наказом Мінагрополітики від 26 серпня 2022 р. № 622.
Казначейство здійснює перерахування бюджетних коштів з рахунка Держрибагентства, відкритого в Казначействі, на поточні рахунки отримувачів бюджетних коштів, відкриті в банках, на підставі поданих Держрибагентством Казначейству платіжних інструкцій, договору, підсумкового акта про виконання робіт з відтворення водних біоресурсів за формою згідно з додатком 7 до Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання.
Перерахунок бюджетних коштів на поточні рахунки отримувачів бюджетних коштів здійснюється в повному обсязі згідно з умовами договору.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.