Connect with us

Законодавство

Держспецзв’язківців нагороджуватимуть револьверами

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про відомчу відзнаку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України “Вогнепальна зброя”» від 19 листопада 2019 р. № 623.

Згідно з наказом, відзнака Держспецзв’язку «Вогнепальна зброя» – це вогнепальна зброя вітчизняного або іноземного виробництва (пістолет, револьвер), що має заводське маркування і товарний знак.

Відзнакою нагороджуються військовослужбовці, на яких поширюється дія Дисциплінарного статуту Збройних Сил України. Також можуть нагороджуватися громадяни, які звільнені з військової служби у відставку або у запас з правом носіння військової форми одягу.

Особи, нагороджені відзнакою «Вогнепальна зброя», повинні неухильно дотримуватися вимог законодавства в частині зберігання, носіння, використання і застосування зброї. Зазначеним особам забороняється передача відзнаки іншим особам або її відчуження.

Для подання кандидатур до нагородження відзнакою готується рапорт про нагородження. У рапорті зазначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання, який подається Голові Держспецзв’язку або особі, яка виконує його обов’язки. Керівники, які подають рапорт, персонально відповідають за правильність викладених у ньому даних.

Відзнака вручається в урочистій обстановці, на зборах (нарадах), перед строєм чи нагородженій особі особисто Головою Держспецзв’язку або за його дорученням заступниками Голови Держспецзв’язку.

Разом з відзнакою нагородженій особі вручається:

  • посвідчення про нагородження відомчою відзнакою Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Вогнепальна зброя»;
  • завірена копія наказу, яка є підставою для реєстрації вказаної зброї в установленому законодавством порядку.

Про вручення відзнаки складається протокол, який підписують особа, яка проводила вручення, та нагороджена особа.

Повторне нагородження відзнакою не проводиться, втрачені відзнаки повторно не видаються.

В облікові документи військовослужбовців Держспецзв’язку вноситься відповідний запис із зазначенням дати і номера наказу Адміністрації Держспецзв’язку про нагородження відзнакою та про вид зброї.

Позбавлення нагородженого відзнаки «Вогнепальна зброя» та її вилучення здійснюються за обвинувальним вироком суду, який набрав законної сили.

Законодавство

Пільгова ціна на електроенергію для мешканців 30-кілометрових зон АЕС

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій» від 29 квітня 2021 р. № 1435-IX, якою рекомендовано Кабінету Міністрів України невідкладно, протягом чотирнадцяти календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою, встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення.

Читати далі

Законодавство

Нотаріуси та адвокати зможуть претендувати на державну службу

Опубліковано

on

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу» № 4361.

Так, підготовленим до другого читання проектом збережено положення ухваленої в першому читанні редакції норми, відповідно до якої досвід заняття адвокатською, нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих визнається загальною вимогою для осіб, які претендують на зайняття посад державної служби, як альтернатива досвіду роботи на керівних посадах.

Також були враховані пропозиції щодо доручення Уряду затвердити критерії, на підставі яких визначається відповідність досвіду кандидатів на посади державної служби вимогам, встановленим ст. 20 Закону України «Про державну службу», щодо наявності досвіду роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також унормування питань оплати праці державних службовців Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Читати далі

Законодавство

Новий перелік суб’єктів нормування у будівництві

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку суб’єктів нормування у будівництві» від 28 квітня 2021 р. № 438.

Міністерство розвитку громад та територій України інформує, що відповідно до оновленого переліку Мінрегіон здійснює нормування за всіма об’єктами нормування. Інші центральні органи виконавчої влади, у разі відсутності державних будівельних норм або необхідності конкретизації їхніх вимог, здійснюватимуть нормування у будівництві щодо окремих типів об’єктів будівництва, що мають галузеву специфіку, зокрема це стосується об’єктів енергетики, сільського господарства, інженерно-транспортної інфраструктури тощо.

Окрім цього, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов Кабінету Міністрів України.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram