Connect with us

Законодавство

Діти воїнів АТО проживатимуть у гуртожитках безкоштовно

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975 і від 29 серпня 2018 р. № 673» від 17 липня 2019 р. № 686.

Зокрема, у новій редакції викладено Порядок та умови надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, затверджений постановою № 975.

Встановлено, що умови Порядку відтепер застосовуються до:

 1. осіб, визнаних учасниками бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, постраждалих учасників Революції Гідності, а також до дітей таких осіб;
 2. дітей, один з батьків яких загинув чи пропав безвісти у районі АТО, здійснення заходів із забезпечення оборони, тощо;
 3. дітей осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності;
 4. дітей осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність виявлені під час Революції Гідності;
 5. дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи чи які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення.

До видів державної цільової підтримки, зокрема повної чи часткової оплати навчання / надання соціальних стипендій, тепер включено й першочергове переведення здобувачів освіти, які були зараховані на підставі угод з фізичними або юридичними особами, до навчання на бюджетні місця у державних або комунальних закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти.

Також визначено, що всі категорії осіб отримають підтримку у виді:

 • повної оплати навчання;
 • пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
 • першочергового переведення;
 • соціальної стипендії;
 • безоплатного забезпечення підручниками / доступом до Інтернету.

Також особи, зазначені у пунктах 1 – 3 отримають безплатне проживання в гуртожитках. Діти, які визначені пунктами 4 -5 зможуть:

 • безоплатного проживати  в учнівських гуртожитках, якщо вони є учнями закладів професійної освіти;
 • проживати у студентських гуртожитках зі знижкою до 50% від граничного розміру плати за проживання у студентських гуртожитках відповідного типу закладу освіти.

Окрім того вищевказані групи осіб додані до п. 11 Порядку пільгового кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти, затвердженого постановою КМУ № 673.

Законодавство

Ввезення продуктів тваринництва – за новими формами міжнародних сертифікатів

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України опублікувало для обговорення проект наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження форм міжнародних сертифікатів».

Проектом передбачено затвердження 67 форм міжнародних сертифікатів, які засвідчують здоров’я тварини та/або безпечність харчового продукту, корму, сіна, соломи або побічного продукту тваринного походження.

Зазначені форми регулюватимуть ввезення (пересилання) на територію нашої держави деяких продуктів, зокрема:

 • переробленого тваринного білка, включаючи суміші та продукти (за винятком кормів для домашніх тварин), які містять такий білок, не призначеного для споживання людиною;
 • свіжого м’яса (включаючи подрібнене (січене) м’ясо) свійської великої рогатої худоби (включаючи види Bubalus, Bison та їх помісі) призначеного для споживання людиною;
 • молока, продуктів на основі молока та продуктів, отриманих із молока  не призначених для споживання людиною;
 • свіжого м’яса (включаючи подрібнене (січене) м’ясо) свійських овець (Ovis aries) та кіз (Capra hircus), призначеного для споживання людиною;
 • свіжого м’яса (включаючи подрібнене (січене) м’ясо) свійських свиней (Sus scrofa), призначеного для споживання людиною;
 • консервованих кормів для домашніх тварин.

Долучитись до обговорення проекту постанови «Про затвердження форм міжнародних сертифікатів» можна на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Читати далі

Законодавство

Нульова ставка податку на доходи для молоді

Комітет з питань молоді і спорту підтримав проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння працевлаштуванню молодих спеціалістів та внутрішньо переміщених осіб, зупиненню відтоку українських спеціалістів за кордон» № 2250-1.

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, якими, зокрема, встановити нульову ставку податку на доходи фізичних осіб платників податків, які не досягли 27-річного віку.

Також передбачається звільнення від оподаткування прибутку підприємств та організацій, у яких протягом звітного періоду кількість внутрішньо переміщених осіб та/або осіб, які не досягли 27-річного віку, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків працівників за умови, що фонд оплати праці таких осіб становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці; а також звільнення від сплати єдиного податку платників другої – четвертої груп, які відповідають вищезазначеним критеріям.

За результатами обговорення у Комітеті зазначили, що при встановленні пільг мають бути визначені певні обмеження, а саме – максимальна сума доходу платників податків віком до 27 років, що звільняється від сплати податку на доходи фізичних осіб.

Читати далі

Законодавство

На погану якість дороги можна скаржитися у Waze

Міністерство інфраструктури України запустило пілотний проект співпраці з GPS-навігатором Waze, куди користувачі зможуть поскаржитися на погану якість покриття чи стан дороги.

«Відтепер всі скарги на автошляхи від користувачів програми збираються в єдину базу, яка доступна для дорожньої служби в режимі реального часу. Таким чином відомство зможе зібрати максимально повну інформацію про стан покриття по всій країні. А також оперативно отримувати повідомлення про ожеледицю чи обмеження в русі через аварії і реагувати на них. Вся інформація подається з точними GPS-координатами, а також з фотографіями та коментарями від водіїв, якщо останні їх додали», – повідомили у прес-службі Мінінфраструктури.

Наразі, проект тестується у Львівській та Дніпропетровській областях.

Читати далі

В тренді

Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975 і від 29 серпня 2018 р. № 673
||
№ Документа: 686
Дата прийняття: 17.07.2019
Дата набрання чинності: 07.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975 і від 29 серпня 2018 р. № 673
||
№ Документа: 686
Дата прийняття: 17.07.2019
Дата набрання чинності: 07.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає