Connect with us

Законодавство

10 000 євро гарантії сплатить учасник конкурсу на будівництво генеруючої потужності

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на будівництво генеруючої потужності та виконання заходів з управління попитом» від 10 липня 2019 р. № 677.

Порядок застосовується до тих суб’єктів господарювання, які мають намір:

  • побудувати нову генеруючу потужність;
  • провести реконструкцію / модернізацію діючої генеруючої потужності;
  • продовжити строк експлуатації енергоблоків атомних електростанцій;
  • виконати заходи з управління попитом.

Конкурсна документація українською та англійською мовами  оприлюднюватиметься на сайтах Міненерговугілля, оператора системи передачі. Вона міститиме:

  • інструкцію з підготовки та подання конкурсної пропозиції;
  • перелік документів учасника конкурсу та вимоги до них;
  • кваліфікаційні вимоги до учасника конкурсу, зокрема наявність досвіду з реалізації проекту з реконструкції та/або модернізації енергетичного устаткування та/або нового будівництва електростанції із встановленою потужністю 20 МВт та більше.

При цьому наявність досвіду не є обов’язковим фактором у конкурсі щодо виконання заходів з управління попитом.

Кваліфікаційні вимоги до пропозиції учасника конкурсу включатимуть інформацію про основні технічні особливості, зокрема технічні характеристики генеруючих потужностей та/або обладнання, необхідні режими роботи генеруючої потужності та/або обладнання, мінімальний строк гарантованої експлуатації, тощо.

Конкурсант буде зобов’язаний надати оператору системи передачі гарантійне забезпечення в сумі, еквівалентній 10 000 євро на день оголошення конкурсу за 1 МВт потужності.

За результатами конкурсу переможців може бути декілька, якщо конкурсною комісією відповідно відібрано декілька кращих пропозицій.

Також вказано, що для учасників конкурсу можуть застосовуватися стимули, передбачені Законом «Про ринок електричної енергії», зокрема:

1) встановлення плати за послугу із забезпечення розвитку генеруючої потужності;

2) сприяння відведенню земельної ділянки / виділенню майданчика для будівництва нової генеруючої потужності;

3) застосування механізмів державно-приватного партнерства;

4) надання державної допомоги суб’єктам господарювання за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів.

Законодавство

Утворення і ліквідація районів – тільки за законопроектами, поданими КМУ

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”» № 2653.

Ним внесено зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» – визначено терміни:

  • адміністративний центр територіальної громади – населений пункт (село, селище, місто), який має розвинуту інфраструктуру та в якому розташовані органи місцевого самоврядування територіальної громади;
  • території територіальної громади (громада) – територія, в межах якої територіальна громада здійснює свої повноваження щодо вирішення питань місцевого значення в межах Конституції і законів України, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.

Також доповнено розд. V Прикінцевих та перехідних положень Закону пунктом 7-1 – уповноважити Кабінет Міністрів України, до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій, визначати адміністративні центри територіальних громад та територій територіальних громад, а також подавати до Верховної Ради України проекти законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів.

Читати далі

Законодавство

ФОПам більше не потрібно платити усі податки та збори аби перерахувати кошти на власний рахунок

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення зміни до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів» від 15 січня 2020 р. № 7.

Варто нагадати, що нещодавнім роз’ясненням з питань дотримання вимог цієї Інструкції НБУ радше заплутав підприємців і самозайнятих осіб, а не прояснив зміст її найбільш суперечливого положення.

Тепер постановою №7 скасовано норму щодо порядку використання поточних рахунків фізичних осіб-підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, закріплену постановою Правління Національного банку України від 27 грудня 2019 № 162.

Так, виключено абз. 3 п. 14 розд. I Інструкції, відповідно до якого «за поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб – підприємців / фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та законодавства України, крім операцій, пов’язаних із власними потребами. Ці особи після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом, мають право перерахувати кошти з таких рахунків на власні поточні рахунки, відкриті для власних потреб».

Читати далі

Законодавство

Кредитних посередників зобов’язали дотримуватися вимог захисту прав споживачів фінпослуг

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до Положення про встановлення вимог до кредитних посередників банків та їх діяльності у сфері споживчого кредитування» від 15 січня 2020 р. № 6.

Згідно зі змінами тепер банки повинні враховувати законодавство про захист прав споживачів фінансових послуг під час встановлення посередницьких відносин у сфері споживчого кредитування з кредитними посередниками та укладанні відповідних договорів.

Змінами до пп. 2 п. 9 та пп. 2 п. 9-1 розд. III для кредитних посередників та їхніх працівників встановлено вимогу щодо достатнього рівня знань законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг.

Також врегульовано, що під час перевірки і визначення ділової репутації кредитних посередників та їхніх працівників, банки мають враховувати випадки порушення законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг (пп. 4 п. 11, розд. III)

Крім цього, банки зобов’язані формувати запит до Національного банку про виключення з Переліку відомостей про кредитного посередника та про укладений з ним посередницький договір у зв’язку із припиненням підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця – кредитного посередника (пп. 3 п. 16 розд. IV).

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку проведення конкурсу на будівництво генеруючої потужності та виконання заходів з управління попитом
||
№ Документа: 677
Дата прийняття: 10.07.2019
Дата набрання чинності: 07.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку проведення конкурсу на будівництво генеруючої потужності та виконання заходів з управління попитом
||
№ Документа: 677
Дата прийняття: 10.07.2019
Дата набрання чинності: 07.08.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає