Connect with us

Законодавство

Для надання послуги конфіденційного зв’язку треба мати стаж від 5 років

Вступив в силу наказ Адміністрації державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України «Про внесення змін до Порядку прийняття рішень щодо визначення операторів інформаційно-телекомунікаційних систем (мереж) Національної системи конфіденційного зв’язку» від 19 грудня 2018 р. № 766.

Порядок викладено в новій редакції, проте в цілому залишився без змін.

Відтепер заявник (оператор телекомунікацій) набуває право провадити діяльність з надання послуг конфіденційного зв’язку та/або послуг захищеного доступу до мережі з дати прийняття Адміністрацією Держспецзв’язку рішення про включення його до Переліку операторів Національної системи конфіденційного зв’язку (далі – Перелік).

Заявник не має права передавати іншим суб’єктам господарювання своє право на провадження  діяльності з надання послуг конфіденційного зв’язку.

Порядок доповнено випадками, коли заяву залишають без розгляду:

 • оператор телекомунікацій не побудував комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю –
  • на централізовану систему захисту інформації та оперативно-технічного управління у разі надання послуг конфіденційного зв’язку;
  • на захищений вузол Інтернет-доступу у разі надання послуг захищеного доступу до мережі Інтернет;
 • в оператора немає ліцензії з надання послуг у галузі криптографічного захисту інформації (крім послуг електронного цифрового підпису) та технічного захисту інформації;
 • оператор телекомунікацій провадить свою діяльність на ринку телекомунікацій менше ніж 5 років.

Також доповнено список відомостей, які вносяться до масиву записів даних про оператора у Переліку:

 • довідка про наявність суб’єкта господарювання в реєстрі операторів, провайдерів телекомунікацій та відомості щодо часу діяльності оператора телекомунікацій на ринку телекомунікацій;
 • номер і дата видачі атестатів відповідності комплексних систем захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах заявника вимогам нормативних документів з технічного захисту інформації;
 • орієнтовний перелік суб’єктів НСКЗ, яким планується надавати послуги конфіденційного зв’язку та/або захищеного доступу до мережі Інтернет;
 • вид діяльності з надання послуг конфіденційного зв’язку та/або захищеного доступу до Інтернету згідно з Переліком послуг конфіденційного зв’язку;
 • номер і дата рішення Адміністрації Держспецзв’язку і повідомлення про включення до Переліку.

Законодавство

Держкіно виконуватиме зобов’язання, що випливають із членства в Eurimages

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 3 переліку центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за виконання зобов’язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях» від 1 липня 2020 р. № 562.

Пункт 3 переліку центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за виконання зобов’язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про порядок участі центральних органів виконавчої влади у діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна» від 13 вересня 2002 р. № 1371, доповнено позицією:

Європейський фонд підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів («Eurimages») – МКІП, Держкіно.

Читати далі

Законодавство

Затверджено Порядок присвоєння спеціальних звань у ДБР

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Питання присвоєння спеціальних звань рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань та їх співвідношення з іншими спеціальними, а також військовими званнями і класними чинами» від 27 травня 2020 р. № 564.

Відповідно до затвердженого Порядку спеціальне звання осіб начальницького складу Державного бюро розслідувань може бути первинним або черговим.

Для осіб молодшого начальницького складу Державного бюро розслідувань первинним є спеціальне звання капрала Державного бюро розслідувань.

Для осіб середнього начальницького складу Державного бюро розслідувань первинним є спеціальне звання лейтенанта Державного бюро розслідувань, а у випадках, передбачених цим Порядком, – молодшого лейтенанта Державного бюро розслідувань.

Для осіб старшого начальницького складу Державного бюро розслідувань первинним є спеціальне звання майора Державного бюро розслідувань.

Черговим спеціальним званням є спеціальне звання, наступне за тим, яке має особа рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань.

Граничні спеціальні звання рядового і молодшого, середнього та старшого начальницького складу Державного бюро розслідувань за штатними посадами встановлюються Директором Державного бюро розслідувань.

Спеціальне звання вищого начальницького складу Державного бюро розслідувань за штатними посадами встановлюється Президентом України.

Старшинство та послідовність спеціальних звань рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань визначається відповідно до ст. 14-2 Закону України «Про Державне бюро розслідувань».

Спеціальні звання рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань присвоюються особам, прийнятим на службу в Державне бюро розслідувань, з урахуванням їх особистих, ділових та моральних якостей, освітнього і професійного рівня, службового досвіду та інших умов, передбачених цим Порядком.

Також визнано такою, що втратила чинність, постанова Кабінету Міністрів України «Питання присвоєння спеціальних звань начальницького складу та співвідношення між військовими (спеціальними) званнями, класними чинами та спеціальними званнями Державного бюро розслідувань» від 15 січня 2020 р. № 13.

Читати далі

Законодавство

Залишки коштів за житлові субсидії та пільги на оплату ЖКП перерахують у наступний бюджетний період

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. N 1101» від 25 червня 2020 р. № 520.

Змінами до п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» від 24 грудня 2019 р. № 1101 встановлено, що невикористані залишки коштів за надані житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг, що утворилися на кінець бюджетного періоду 2019 р. на поточних рахунках із спеціальним режимом використання, відкритих в органах Казначейства, суб’єкти господарювання перераховують протягом наступного бюджетного періоду (раніше – в останній робочий день такого періоду) на поточні рахунки, відкриті в банківських установах на їх ім’я.

Читати далі

В тренді

Про внесення змін до Порядку прийняття рішень щодо визначення операторів інформаційно-телекомунікаційних систем (мереж) Національної системи конфіденційного зв`язку
||
№ Документа:
Дата прийняття:
Дата набрання чинності: Не набрав
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає
Про внесення змін до Порядку прийняття рішень щодо визначення операторів інформаційно-телекомунікаційних систем (мереж) Національної системи конфіденційного зв`язку
||
№ Документа:
Дата прийняття:
Дата набрання чинності: Не набрав
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає