Connect with us

Законодавство

Для оброблення та зберігання готівки обов’язковою є страховка з повним відшкодуванням

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до Положення про порядок видачі юридичним особам ліцензії на надання банкам послуг з інкасації» від 25 серпня 2020 р. № 125.

Новими абзацами п. 7 Положення про порядок видачі юридичним особам ліцензії на надання банкам послуг з інкасації, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 24 грудня 2015 р. № 926, визначено, що повторне подання заявником пакета документів для отримання ліцензії або погодження Національного банку на здійснення операцій з оброблення та зберігання готівки, який був повернутий Національним банком на доопрацювання згідно з пунктом 56 розділу VIII цього Положення, не потребує здійснення заявником повторної оплати, якщо повторне подання пакета документів здійснюється протягом трьох місяців із дня повернення попереднього пакета документів для отримання ліцензії або погодження Національного банку на здійснення операцій з оброблення та зберігання готівки.

Національний банк повертає заявнику сплачені ним кошти за послугу з розгляду пакета документів, поданого для отримання ліцензії або погодження Національного банку на здійснення операцій з оброблення та зберігання готівки, якщо заявником протягом трьох місяців із дня повернення на доопрацювання пакета документів для отримання ліцензії або погодження Національного банку на здійснення операцій з оброблення та зберігання готівки не було подано повторно пакет документів про видачу ліцензії або погодження Національного банку на здійснення операцій з оброблення та зберігання готівки.

Новим пп. 10 п. 70 встановлено, що юридична особа зобов’язана для отримання погодження Національного банку на здійснення операцій з оброблення та зберігання готівки подати до Національного банку, серед іншого, зобов’язання юридичної особи про укладання до початку здійснення операцій з оброблення та зберігання готівки договору страхування зі страховою компанією про повне відшкодування банкам та їх клієнтам збитків, що виникли внаслідок утрати готівки під час її оброблення та зберігання юридичною особою.

Також новим пп. 4 п. 78 юридичну особу зобов’язано подавати в разі відкриття нового підрозділу з оброблення та зберігання готівки, не менше ніж за місяць до початку його діяльності до Національного банку інформацію щодо виконання за місцезнаходженням цього підрозділу вимог, визначених пп. 3 – 8 п. 69 цього Положення.

Законодавство

Кваліфікаційні іспити нотаріусів проводитимуть під час карантину

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641» від 25 листопада 2020 р. № 1152.

Доповненням до пп. 6 п. 10 постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 22 липня 2020 р. № 641 дозволено на період дії карантину проведення кваліфікаційного іспиту на право на зайняття нотаріальною діяльністю, тестування на знання законодавства у сфері державної реєстрації осіб, які мають намір виконувати функції державного реєстратора.

Читати далі

Законодавство

Підтримка бізнесу – за кошти фонду боротьби з COVID-19

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до статті 28 Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”» від 26 листопада 2020 р. № 4431.

Проектом пропонується внести зміни до ст. 28 Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік», якими встановити, що кошти фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та її наслідками спрямовуватимуться також на:

– надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів;

– надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання з метою збереження робочих місць найманих працівників;

– одноразову компенсацію суб’єктам господарювання витрат, понесених за сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих осіб.

Читати далі

Законодавство

Плановий дефіцит держбюджету 2021 р. зменшено до 5,5%

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів схвалив доопрацьований Мінфіном проект державного бюджету-2021 до другого читання та направив до Верховної Ради.

В основу Бюджетних висновків увійшли 2 451 пропозиції парламентарів. Мінфіном враховано більшість з наданих депутатами пропозицій, виходячи з пріоритетності видатків, наявних можливостей ресурсної частини бюджету і стану національної економіки.

У проекті бюджету, опрацьованого Мінфіном до другого читання, зменшено дефіцит сектору загального державного управління по відношенню до ВВП з 5,8 % до 5,24%, і дефіциту державного бюджету з 6 % до 5,5 % (у бюджеті 2020 р. закладалося 7,5%). Разом з тим, в середньостроковій перспективі планується поступове зниження дефіциту бюджету.

Бюджетні доходи включають лише надходження, які реально зможе забезпечити наступного року економіка без підвищення податків.

Доходи проекту держбюджету на 2021 р. збільшились на 21 млрд грн і передбачені у сумі 1 трлн 92 млрд грн. Видатки проекту держбюджету на 2021 р. передбачено у сумі 1 трлн 328 млрд грн.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про внесення змін до Положення про порядок видачі юридичним особам ліцензії на надання банкам послуг з інкасації
||
№ Документа: 125
Дата прийняття: 25.08.2020
Дата набрання чинності: 29.08.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про внесення змін до Положення про порядок видачі юридичним особам ліцензії на надання банкам послуг з інкасації
||
№ Документа: 125
Дата прийняття: 25.08.2020
Дата набрання чинності: 29.08.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає