Connect with us

Законодавство

Для подання заяви про реєстрацію шлюбу треба підтвердити законність перебування в Україні

Набрав чинності наказ Міністерстві юстиції України «Про внесення змін до Правил державної реєстрації актів цивільного стану» від 22 листопада 2019 р. № 3606/5.

Наказом внесено зміни до п. 4 гл. 2 розд. III «Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні», якими визначено, що у разі пред’явлення посвідки на постійне чи тимчасове проживання орган державної реєстрації актів цивільного стану здійснює її перевірку за допомогою сервісу Державної міграційної служби України згідно з відомостями про недійсні документи.

Іноземець або особа без громадянства під час подання заяви про державну реєстрацію шлюбу попереджається про необхідність підтвердження територіальним органом Державної міграційної служби України законності його перебування на території України на день державної реєстрації шлюбу, про що зазначатиметься у  відповідний заяві про державну реєстрацію шлюбу.

Конкретизовано строк направлення запиту до територіального органу Державної міграційної служби України про перевірку законності перебування іноземця або особи без громадянства на території України на день державної реєстрації шлюбу – невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня подання заяви про державну реєстрацію шлюбу за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку. У запиті зазначатиметься дата подання заяви про державну реєстрацію шлюбу та дата державної реєстрації шлюбу, призначена органом державної реєстрації актів цивільного стану.

Також визначено, що територіальний орган Державної міграційної служби України у день отримання запиту або не пізніше наступного робочого дня за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку має повідомити відповідний орган державної реєстрації актів цивільного стану про результати перевірки законності перебування іноземця або особи без громадянства на території України. Водночас, якщо до призначеної органом державної реєстрації актів цивільного стану дати державної реєстрації шлюбу більше ніж 10 календарних днів, результати перевірки повідомляються не пізніше ніж за 7 календарних днів до дня державної реєстрації шлюбу.

Законодавство

Підпис клієнта та касира під час обміну валюти буде не потрібен

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 04 січня 2019 року № 16 та втрату чинності постановою Правління Національного банку України від 17 лютого 2005 року № 54» від 17 січня 2020 р. № 10.

Змінами передбачено створення під час здійснення валютно-обмінних операцій електронних розрахункових документів, які матимуть таку ж форму та зміст як і їх паперові аналоги.

Також змінюються вимоги до розрахункових документів РРО під час здійснення валютно-обмінних операцій. Так, у ньому більше не потрібно буде зазначати інформацію про крос-курс та проставляти такі додаткові реквізити:

  • підпис клієнта;
  • підпис працівника уповноваженої установи, яка отримала відповідну ліцензію НБУ;
  • відбиток штампа.

Зазначені зміни набирають чинності з 19 квітня 2020 р.

Крім цього, втрачає чинність постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України» від 17 лютого 2005 р. № 54.

Читати далі

Законодавство

Банки мають надавати повну інформацію про вартість споживчого кредиту

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Правил розрахунку банками України загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит» від 16 січня 2020 р. № 8.

Відповідно до змін у додатку 1 Правил до вартості споживчого кредиту, залежно від його виду та за наявності додаткових та супутніх послуг третіх осіб, банки повинні включати вартість страхових та податкових платежів, зборів на обов’язкове державне пенсійне страхування, біржові збори, вартість послуг нотаріусів, платежі за послуги державних реєстраторів, оцінювачів тощо, які сплачуються споживачем згідно з вимогами законодавства України та/або умовами договору про споживчий кредит.

У разі відсутності інформації про вартість додаткових та супутніх послуг третіх осіб, які є обов’язковими для отримання споживчого кредиту, для надання такої інформації враховуються вимоги законодавства про споживче кредитування щодо визначення вартості цих послуг відповідно до їх орієнтовної вартості.

Читати далі

Законодавство

Самостійно змінити по батькові можна буде з 16 років

Комітет з питань молоді і спорту рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові» № 2450, оскільки його ухвалення забезпечить реалізацію права громадян України на вільний розвиток особистості, що включає в себе право змінювати по батькові.

Як ми вже писали, законопроектом пропонується внести зміни до низки законодавчих актів щодо права особи віком старше 16 років на власний розсуд змінювати своє по батькові, а з 14 років за згодою батьків, або за згодою одного з батьків у разі, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері (нова редакція ст. 295 ЦК).

Враховуючи тенденцію поширення сімейних спорів між батьками, від яких, насамперед, страждають діти, в Комітеті визнали за доцільне вилучити норму щодо права дитини віком від чотирнадцяти до шістнадцяти змінювати по батькові, оскільки ця норма радше сприятиме конфліктам. Тим більше, спір у суді може затягнутися на ті ж два роки, аж поки дитина зможе самостійно вирішувати це питання.

Водночас, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час засідання Комітету запропонував дозволити дітям самостійно змінювати по батькові з чотирнадцяти років, оскільки саме з чотирнадцяти років дитина має право отримувати паспорт громадянина України.

Читати далі

В тренді

Про внесення змін до Правил державної реєстрації актів цивільного стану
||
№ Документа: 3606/5
Дата прийняття: 22.11.2019
Дата набрання чинності: 06.12.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 26.11.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1179/34150
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Правил державної реєстрації актів цивільного стану
||
№ Документа: 3606/5
Дата прийняття: 22.11.2019
Дата набрання чинності: 06.12.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 26.11.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1179/34150
Внутрішній номер документа: Немає