Connect with us

Законодавство

Для штрафу недостатньо одного фото правопорушення

Опубліковано

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» від 21 грудня 2017 р. № 2262-VIII.

Зміни внесено до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за яким у ст. 14-2 встановили відповідальність за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортного засобу (далі-авто), яке зафіксовано в режимі фотозйомки чи відеозапису.

В примітці до цієї статті вказано, що такий режим фіксації уповноваженою особою має відображати дату/час, місце авто, фіксацію відсутності під лобовим склом документа про оплату послуг паркування (за такої потреби), та здійснення не менше 2 фото авто з різних ракурсів.

Окрім того, приписами ст. 279-1 вказано, що постанова про накладення стягнення може бути винесена без участі особи, яка притягається до відповідальності. Копія такої постанови має бути розміщена на лобовому склі.

За новою редакцією ст. 152-1 штраф накладатиметься за порушення правил паркування чи за несплату послуг з паркування у 20-кратному розмірі від вартості однієї години за паркування. Тобто санкція складатиме від 60 грн до 120 грн залежно від місця залишення авто. (Раніше штраф складав від 8 до 12 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (далі – н.п.м.), а саме – від 136 грн до 204 грн).

За паркування на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг – штраф в 30-кратному розмірі від вартості однієї години послуги, що складає від 150 грн до 300 грн (раніше від 15 до 18 н.п.м., тобто від 255 до 306 грн).

Якщо ж суб’єкт господарювання не обладнав для платного паркування майданчик, який перебуває на його утриманні, ним буде сплачено від 40 до 50 н.п.м. штрафу (від 680 грн до 850 грн).

Нова ст. 127-2 встановлює відповідальність за прийняття інспектором з паркування грошових коштів у готівковій формі, а саме штраф від 50 до 70 н.п.м.

За ст. 265-4 інспекторам з паркування надано право тимчасового затримання авто шляхом їх доставки для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку за допомогою спеціального автомобіля – евакуатора.

Вони мають право на такі дії, якщо авто:

  1. поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;
  2. розташовано у заборонених місцях зупинки або стоянки за ПДР, а саме:
    • на залізничних переїздах, трамвайних коліях;
    • на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;
    • на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків;
    • на перехрестях та ближче 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на ній пішохідного переходу;
    • на проїзній частині, де відстань між суцільною лінією розмітки чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 метрів;
    • ближче 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а за їх відсутності – ближче 30 метрів від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;
    •  ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;
    • у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився;
    •  ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;
  3. унеможливлює рух іншого транспорту або створює перешкоду для руху пішоходів;
  4. розташовано на виділеній смузі для руху громадського транспорту;
  5. розташовано на позначеній знаками та/або розміткою велодоріжці;
  6. перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
  7. порушує схему паркування таким чином, що блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Окрім іншого відмітимо, що при сплаті 50% штрафу протягом 10 банківських днів – постанова вважатиметься виконаною (ст. 300-1) а повернення затриманого авто відбуватиметься невідкладно після сплати штрафу та вартості послуги із його транспортування та зберігання (ст. 265-4).

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до деяких форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань
||
№ Документа: 2262-VIII
Дата прийняття: 21.12.2017
Дата набрання чинності: 27.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань
||
№ Документа: 2262-VIII
Дата прийняття: 21.12.2017
Дата набрання чинності: 27.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає